Перші землероби прийшли у Британію з України — науковці

ІСТОРІЯ
12 травня, 19:49
Перші землероби прийшли у Британію з України — науковці
Фото: The Independent

Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.

Науковцям вдалося встановити приголомшливий сімейний зв'язок 42-річного Едріана Терґетта із Сомерсета з печерними рештками, який сягає корінням у давнину на 300 поколінь. Про це повідомило видання The Independent.

Завдяки генетичним аналізам британські дослідники з'ясували, що фермер є прямим нащадком по лінії матері «чоловіка із Чеддера», найстарішого повного скелета доби палеоліту, який коли-небудь існував на Туманному Альбіоні. Навіть королівська сім'я може простежити своє походження лише до короля Екґберта (770-839).

«Під час низки досліджень встановлено, що «чоловік із Чеддера» був останнім мисливцем-збирачем на острові, який жив до появи землеробів у 7150 році до Різдва Христового. Тепер ми знаємо, що його прямі нащадки мешкають поруч із нами у Сомерсеті. Мітохондріальна ДНК, успадкована від яйцеклітини, підтвердила, що саме пан Терґетт є останнім нащадком цієї давньої людини.

Генетичний матеріал ми взяли із порожнини пульпи одного з корінних зубів кістяка і протестувавши в Інституті молекулярної медицини Оксфордського університету. Затим порівняли із ДНК 20 місцевих жителів, родини яких, як відомо, жили поблизу Чеддера протягом кількох поколінь. Окремо з'ясовано, що землероби прибули до Британії зі Східної Європи, можливо, із теренів сучасної України», — прокоментував ситуацію професор археології у Бристольському університеті, доктор наук Леррі Бергем.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що цьогоріч в Ірландії знайшли неолітичну «дорогу мертвих». Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали.

Перші землероби прийшли у Британію з України — науковці_1
Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
вчора, 21:43
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56