Підсанкційна росія намагається екстраполювати економічну кризу на Україну

Опінії
17.08.2022, 18:01
Підсанкційна росія намагається екстраполювати економічну кризу на Україну
Фото: Facebook

Україна банкрут. Україна потрапила у залежність від Заходу. Так останніми днями гучно волають на болотах у Заліссі...

інвестиційний банкір

У росіян нова тема: всі пропагандисти та їхні куратори почали розганяти тезу, що Україна банкрут. Базою для цього стало те, що рейтингові агенції поставили рейтинг України на рівні "вибіркового дефолту".

Все пропало? – Ніт!

Що сталося? Україна провела реструктуризацію зовнішніх комерційних боргів, а також погодила з інвесторами заморозку всіх виплат на 2 роки, і інвестори погодились на це.

Для інвесторів цілком зрозуміло, чому Україна під час війни, коли економіка падає на 30%, не має грошей для обслуговування боргу. Ба більше: інвестори б самі дуже здивувалися, якби Україна у такій ситуації продовжила обслуговувати борги; а це було б не раціонально і не розумно.

Україна дійсно отримала тимчасово рейтинг на рівні дефолтного. Проте це був технічний крок рейтингових агентств.

І дуже скоро вони зроблять наступний крок і виведуть Україну зі свого рейтингового дефолту, бо реструктуризація пройшла швидко і не боляче. Зазвичай не платити по боргах – то погана ідея, оскільки вона руйнує довіру.

А довіра – це є найдорожче у сучасному світі, тому дуже поганою була ідея у довоєнний час не платити по своїм боргам. Відтак цю ідею так активно і просували російські агенти та олігарх Ігор Коломойський.

Це було б дуже погано для економіки України. Однак зараз довіра не руйнується, бо Україна має достатньо аргументованих причин для проведення реструктуризації.

Ми це розуміємо, інвестори це розуміють. А тому, коли війна завершиться, Україна повернеться до фінансового світу і цей тимчасовий рейтинг на рівні дефолтного не буде великою проблемою у взаємовідносинах з інвесторами.

Хоча певні технічні проблеми створить. Проте це мінімальні проблеми, уникнути яких в результаті військової агресії неможливо.

Україна у дефолті, росія у дефолті. Чи є різниця? – Так.

Перш за все пройде кілька днів і тижнів і рейтинг України повернеться на не дефолтний рівень і це був суто технічний крок рейтингових агенцій, які не могли проігнорувати таку подію. А от росія не домовилася з кредиторами й уже кілька місяців перебуває у стані дефолту і буде у ньому перебувати ще дуже довго.

По-друге, Україна зберегла довіру інвесторів, бо Росія перш за все потрапила у моральний дефолт, а вже потім у технічний. Тому і бісяться у Москві, оскільки знають про свій стан і тому кричать про дефолт в Україні.

Тому і кричать, саме зараз, що українська економіка зруйнована. Хоч українська економіка поступово відновлюється навіть під час війни, а от російська деградує.

Ну, нехай бісяться, бо чим голосніше пропаганда волає на болотах, тим більше у нас розуміння, що все йде дуже не по плану. Чи в України фінансові проблеми? – Так, удосталь, через російську агресію.

І вони будуть тривати, поки російські солдати не заберуться з України. І так, дійсно, ми потребуємо постійною допомоги Заходу, але ж фішка у тому, що ця допомога у нас є.

А от у росії її нема, і вони це знають. Вони розуміють, що Іран і Північна Корея не допоможуть побороти економічну кризу, адже наша залежність – це наша сила, бо ми отримаємо допомогу, яка хоче потрібна у війні на виснаження.

Тому на болотах і кричать ще голосніше. Але нехай...
Читайте також:
Економіка
Китайські комуністи міцно прив'язали до себе російських васалів, яким для продовження війни проти України треба багато валюти.
04 вересня, 18:16
Опінії
Волонтери, видихайте. Національний банк України не збирає інформацію про окремих клієнтів.
05 червня, 19:42
Економіка
Ресурсна федерація московії переживає нелегкі часи, адже мусить пристосовуватися до наслідків геополітичних забаганок свого диктатора.
23 травня, 20:49
Опінії
Це той випадок, коли наша бідність є нашим плюсом. Бо підтримувати певний рівень соціальних стандартів в Україні набагато легше.
03 травня, 21:40
Економіка
Владімір Путін і його найближче оточення продовжують витискати всі наявні ресурси з РФ, заради єдиної мети – якнайдовше всидіти у Кремлі.
23 квітня, 18:12
Економіка
Китайська народна республіка невдовзі матиме чималу діру у власній економіці, до коронавірусної пандемії додасться втеча інвесторів.
21 березня, 17:17