Підсанкційна росія намагається екстраполювати економічну кризу на Україну

Опінії
17.08.2022, 18:01
Підсанкційна росія намагається екстраполювати економічну кризу на Україну
Фото: Facebook

Україна банкрут. Україна потрапила у залежність від Заходу. Так останніми днями гучно волають на болотах у Заліссі...

інвестиційний банкір

У росіян нова тема: всі пропагандисти та їхні куратори почали розганяти тезу, що Україна банкрут. Базою для цього стало те, що рейтингові агенції поставили рейтинг України на рівні "вибіркового дефолту".

Все пропало? – Ніт!

Що сталося? Україна провела реструктуризацію зовнішніх комерційних боргів, а також погодила з інвесторами заморозку всіх виплат на 2 роки, і інвестори погодились на це.

Для інвесторів цілком зрозуміло, чому Україна під час війни, коли економіка падає на 30%, не має грошей для обслуговування боргу. Ба більше: інвестори б самі дуже здивувалися, якби Україна у такій ситуації продовжила обслуговувати борги; а це було б не раціонально і не розумно.

Україна дійсно отримала тимчасово рейтинг на рівні дефолтного. Проте це був технічний крок рейтингових агентств.

І дуже скоро вони зроблять наступний крок і виведуть Україну зі свого рейтингового дефолту, бо реструктуризація пройшла швидко і не боляче. Зазвичай не платити по боргах – то погана ідея, оскільки вона руйнує довіру.

А довіра – це є найдорожче у сучасному світі, тому дуже поганою була ідея у довоєнний час не платити по своїм боргам. Відтак цю ідею так активно і просували російські агенти та олігарх Ігор Коломойський.

Це було б дуже погано для економіки України. Однак зараз довіра не руйнується, бо Україна має достатньо аргументованих причин для проведення реструктуризації.

Ми це розуміємо, інвестори це розуміють. А тому, коли війна завершиться, Україна повернеться до фінансового світу і цей тимчасовий рейтинг на рівні дефолтного не буде великою проблемою у взаємовідносинах з інвесторами.

Хоча певні технічні проблеми створить. Проте це мінімальні проблеми, уникнути яких в результаті військової агресії неможливо.

Україна у дефолті, росія у дефолті. Чи є різниця? – Так.

Перш за все пройде кілька днів і тижнів і рейтинг України повернеться на не дефолтний рівень і це був суто технічний крок рейтингових агенцій, які не могли проігнорувати таку подію. А от росія не домовилася з кредиторами й уже кілька місяців перебуває у стані дефолту і буде у ньому перебувати ще дуже довго.

По-друге, Україна зберегла довіру інвесторів, бо Росія перш за все потрапила у моральний дефолт, а вже потім у технічний. Тому і бісяться у Москві, оскільки знають про свій стан і тому кричать про дефолт в Україні.

Тому і кричать, саме зараз, що українська економіка зруйнована. Хоч українська економіка поступово відновлюється навіть під час війни, а от російська деградує.

Ну, нехай бісяться, бо чим голосніше пропаганда волає на болотах, тим більше у нас розуміння, що все йде дуже не по плану. Чи в України фінансові проблеми? – Так, удосталь, через російську агресію.

І вони будуть тривати, поки російські солдати не заберуться з України. І так, дійсно, ми потребуємо постійною допомоги Заходу, але ж фішка у тому, що ця допомога у нас є.

А от у росії її нема, і вони це знають. Вони розуміють, що Іран і Північна Корея не допоможуть побороти економічну кризу, адже наша залежність – це наша сила, бо ми отримаємо допомогу, яка хоче потрібна у війні на виснаження.

Тому на болотах і кричать ще голосніше. Але нехай...
Читайте також:
Економіка
Зниження вартості російської валюти посилює інфляційний тиск. Кремль усіляко намагається завадити суспільно-господарчому колапсу.
07 січня, 12:35
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29.11.2024, 21:45
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15.11.2024, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30.10.2024, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16.09.2024, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09.08.2024, 06:02