Після заколоту прігожина зникли два російські генерали, - британська розвідка

ВІЙНА
05.07.2023, 10:23
Після заколоту прігожина зникли два російські генерали, - британська розвідка

Генерал Сергій Суровікін та генерал-полковник Юнус-Бек Євкуров після заколоту прігожина не з'являлися на публіці

Розвідка Великої Британії проаналізувала вплив спроби збройного заколоту євгенія прігожина і групи "Вагнера" на російську силову систему. Військовий заколот найманців групи «Вагнер» загострив розбіжності серед російських силовиків. Високопоставлені генерали не з'являються на публіці і можуть бути заарештовані.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії.

Як зазначається у зведенні, генерал Сергій Суровікін, головнокомандувач Повітряно-космічними силами росії та заступник командувача російських військ в Україні, не з'являвся на публіці після заколоту групи «Вагнера» 23-24 червня 2023 року.

Тим часом заступник міністра оборони генерал-полковник Юнус-Бек Євкуров також був відсутній у виступі керівництва Міноборони 3 липня 2023 року, показаному по телебаченню.

За даними британської розвідки, повідомлення про арешт Суровікіна не можуть бути підтверджені, але влада, ймовірно, буде з підозрою ставитися до його давнього зв'язку з «Вагнером», починаючи зі служби в Сирії з 2017 року.

Так само Євкуров був знятий під час розмови з власником «Вагнера» євгєнієм прігожиним під час захоплення групою Ростова-на-Дону.

«Хоча Суровікін широко відомий на Заході своєю жорстокою репутацією, він є одним з найбільш шанованих старших офіцерів у російській армії і будь-яка офіційна санкція проти нього, ймовірно, викличе розбіжності. Підозра, яка потенційно може впасти на високопоставлених офіцерів, підкреслює, як невдало Пригожин посилив існуючі розбіжності у російській спільноті національної безпеки», – зазначають у міноборони Британії.


Учора стало відомо, що у СІЗО Лефортово прийняли листівку на ім'я генерала Суровікіна.

Правозахисниця Ольга Романова повідомила, що в листівці було вказано ім'я Суровікіна та його рік народження. Але, за її словами, це ще не означає, що російський генерал перебуває саме в цьому СІЗО.

Російська активістка надіслала в СІЗО Лефортово листівку на ім'я генерала Сергія Суровікіна. На листівці були вказані його ПІБ і дата народження. У СІЗО листівку прийняли.

Про це повідомила російська правозахисниця і засновниця фонду "Русь сидящая" Ольга Романова.

"Наша волонтерка написала листівку людині на прізвище Суровікін С.В., вказала рік народження генерала і відправила листівку в СІЗО Лефортово. Сьогодні прийшла відповідь, що листівку забрали", — йдеться в публікації.

Після заколоту прігожина зникли два російські генерали, - британська розвідка_1

Романова уточнила, що, як правило, з Лефортово, якщо згаданого адресата немає, посилки відправляють назад. Однак правозахисниця не вважає, що це доводить, що Суровікін справді може утримуватися саме в цьому СІЗО. Цей випадок, за словами Романової, доводить лише те, що листівку на його ім'я забрали.

Нагадаємо, що слідом за арештом Суровікіна з російської армії звільнили командувача ПКС РФ генерал-полковника Андрія Юдіна. Таку заяву зробив головний редактор "Эха Москвы" Олексій Венедиктов.

Читайте також:
Війна
Перспектива швидкого захоплення міста росіянами незначна — Британська розвідка.
17.10.2023, 10:46
Війна
Лондон вживе низку заходів, які допоможуть світу у боротьбі із "зерновою зброєю"
08.09.2023, 12:56
Війна
Зараз Московія шукає способи захистити свої аеродроми та літаки.
31.08.2023, 11:36
Світ
Китай і його лідер Сі Цзіньпін «абсолютно причетні» до вторгнення московії в Україн.
20.07.2023, 15:11
Війна
російське керівництво майже напевно вважає політично неприйнятним поступитися Бахмутом
08.07.2023, 11:01