Північна Корея продавала зброю вагнерівцям

ВІЙНА
23.12.2022, 08:35
Північна Корея продавала зброю вагнерівцям
Фото: google

США звинуватили КНДР в постачанні ракет російському угрупованню найманців для використання в Україні.

Сполучені Штати Америки звинуватили Північну Корею в постачанні озброєння російському угрупованню найманців Вагнера для використання в Україні.

Останнім часом угруповання активно діяло в Сирії та африканських країнах, і його неодноразово звинувачували у воєнних злочинах і порушеннях прав людини по всьому світу.

"Вагнер шукає постачальників зброї для підтримки своїх військових операцій в Україні", — заявив журналістам речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі. — "Ми можемо підтвердити, що Північна Корея завершила початкове постачання зброї компанії Wagner, яка оплатила це обладнання".

У Білому домі стверджують, що група найманців отримала від Північної Кореї ракети для піхоти. Пан Кірбі сказав, що Wagner щомісяця витрачає в Україні понад 100 мільйонів доларів. Він додав, що угруповання тепер конкурує з російськими військовими за силою.

Міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі заявив, що Британія погоджується з оцінкою Вашингтона. «Той факт, що президент путін звертається за допомогою до Північної Кореї, є ознакою відчаю та ізоляції росії», — сказав пан Клеверлі в заяві.

Вважалося, що в березні 2022 року «Вагнер» надіслав початкові сили — понад 1000 осіб. Але офіційні особи Великої Британії стверджують, що ця кількість зараз зросла до понад 20 000 бійців – приблизно 10% від загальної кількості російських сил.

Чутки навколо "Вагнера" ​​пов'язані з цілеспрямованим вербуванням засуджених із російських в'язниць. Офіційні особи Великої Британії кажуть, що за оцінками з відкритих джерел кількість засуджених у російських в'язницях скоротилася більш ніж на 23 000 за два місяці до листопада 2022 року — періоду, коли відбувалося активне вербування.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Стали відомі підсумки технічних переговорів США та України в Саудівській Аравії.
25 березня, 18:05
Опінії
Сурков про плани росії: війна, розподіл України та «русський мір» без кордонів
24 березня, 09:18
Опінії
РФ висуває закамуфльований під добрі наміри капітуляцію України. Від нас — болючі компроміси, від них — жодної поступки.
23 березня, 07:09
Опінії
Вибухи в Росії та Британії: випадковість чи закономірність?
21 березня, 15:49
Опінії
Хто хоче (відірвати рф від КНР), хай спочатку відірве від московитів Білорусь і Грузію.
20 березня, 15:35
Опінії
путін хоче диктувати умови, а не шукати мир.
18 березня, 11:01