Поліцейський на 6 мільйонів

Поліцейський на 6 мільйонів

Родина ексглави департаменту Нацполіції Купранця після його звільнення збагатилася активами на 6 мільйонів доларів.

Після звільнення з посади керівника департаменту захисту економіки Нацполіції Ігоря Купранця його родина придбала нерухомість на суму щонайменше 6 млн доларів та десяток різнопрофільних бізнесів: від фруктових садів і готелів до видобутку газу та граніту.

Родина володіє бізнес-центром «Айсберг» у Києві, квартирами в ЖК «Tetris Hall» та клубному будинку The Garden, а також трьома приватними будинками загальною площею понад 1,3 тис. кв. м.

У власності родини, зокрема, люксовий готель Reymond у Трускавці, низка будинків у Пилипці та десятки гектарів землі на Львівщині. Ще один готель у Буковелі наразі перебуває на етапі будівництва.

Поліцейський на 6 мільйонів_1

Родина відкрила десяток різнопрофільних компаній. Вони займаються, зокрема, фруктовими садами, виробництвом соків, вирощуванням горіхів та сонячними станціями. Також володіють польською компанією, яка займається агробізнесом.

Раніше у власності родини були компанії, що займалися видобуванням унікального граніту, газу та вантажними перевезеннями. Нині Купранці офіційно вийшли з цих бізнесів, однак номінально залишаються пов’язаними з ними.

Бізнес родини Купранців розвивався паралельно з перебуванням Ігоря Купранця на різних посадах у правоохоронних органах. Частину бізнесу родина веде в партнерстві з Марією Сітак — сестрою дружини колишнього першого заступника Купранця Сергія Вязьмікіна.

Сітак також володіє низкою закордонних аграрних компаній, зокрема в Польщі та Словаччині. Частина бізнесу, до якого долучилися родини колишніх правоохоронців, раніше фігурувала у кримінальних провадженнях, які розслідував Департамент захисту економіки під керівництвом Ігоря Купранця.

Зокрема, йдеться про справу державного Головинського кар’єру, відчуження якого розслідувало ДЗЕ. За два роки після відкриття провадження у структуру власності компанії, щодо якої велося розслідування, увійшов батько Купранця — Михайло.

Ще одна справа, яку розслідувало ДЗЕ, стосувалася арештованого зерна агрохолдингу на Одещині. У ході розслідування правоохоронці арештували все зерно, яке зберігалося на елеваторах. Зокрема й зерно підприємців, які мали договір на зберігання товару та не мали жодного стосунку до справи. Один із підприємців навіть отримав рішення суду, яке дозволяло забрати власне зерно. Однак його посадили у СІЗО, а за цей час АРМА продала його зерно разом з іншим на аукціоні за заниженою ціною. Купила це зерно компанія з орбіти Купранців-Вязьмікіних. Купранець-старший напряму був задіяний у бізнесі навіть тоді, коли справа ще розглядалася у суді.

Після виходу бізнесів родин Купранців-Вязьмікіних на міжнародний агроринок журналісти помітили ще один факт. У 2023 році «Укрзалізниця» створила відокремлений підрозділ у Польщі — UKRAINIAN RAILWAYS CARGO POLAND. Ця компанія має «під ключ» перевозити вантажі клієнтів у Європу і назад, виконуючи роль посередника при транспортуванні. Нову польську залізничну компанію очолив не залізничник, а ще один колишній підлеглий Купранця з ДЗЕ — Михайло Пластун.

Поліцейський на 6 мільйонів_3

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Іван Белецький заявив, що його звільнили після того, як він допоміг ветерану з інвалідністю, якого у червні образили представники ТЦК.
13:25
Опінії
«Слабый скот на убой»: дружина полковника як символ корупційної епохи.
17 серпня, 11:23
Політика
Землі, квартири, готелі та СПА-комплекс родини радника департаменту Нацполіції Євгена Коваля.
11 серпня, 18:05
Кримінал
У поліції підкреслили, що вже колишній працівник нестиме відповідальність за свої дії згідно з чинним законодавством.
09 серпня, 18:02
Кримінал
Нацполіція закрила справу про розтрату 2,6 мільярда гривень на ПЗ для «Ощадбанку»
05 серпня, 10:41
Кримінал
Наразі призначено службове розслідування, усі обставини трагедії з’ясовуються.
23 липня, 15:03