Полтава витратилась на систему цивільного захисту, варту призу за абсурдність

ПОЛТАВА
18.03.2015, 15:38
Полтава витратилась на систему цивільного захисту, варту призу за абсурдність

Сутність системи цивільного захисту – розказати городянам куди ховатися і що робити в разі надзвичайної ситуації, тобто, чого вже ходити навколо, загрози обстрілу.

І ось що для цього придумали, затвердили фінансування і навіть вже встигли «побудувати» в Полтаві.

«При надходженні запиту від населення про місце розташування захисних споруд, диспетчер оперативного-координаційного центру вводить адресу кола пошуків, або ставить орієнтовну точку знаходження на місцевості і здійснює пошук місця знаходження найближчих захисних споруд та відстані від них від заявника у будь-якій точці області» - так описує своє бачення дій начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Роман Кириленко.

Рятувальники хваляться –в їхньому описі захисні споруди відображаються адресами, тому можуть видати місцем розташування, назвою та телефоном організації на території, якої розташовано захисну споруду.

«Система» нова, комп’ютеризована: схоже, в обласному управлінні ДСНС сподівалися – стане гордістю.

На думку тих, хто в екстремальних ситуаціях на Донбасі побував – абсолютно безглузда.

Легко уявити, що буде коли вразі надзвичайної ситуації десятки, а можливо і десятки тисяч людей, одночасно кинуться шукати схованку. Або набирати номер «інтерактивної карти».

І це ще якщо не брати до уваги неспроможність самої ідей порятунку – сповіщати людей про місце розташування сховища в екстремальних умовах, коли взагалі не до телефонних розмов.

Більш-менш зиск з системи є тільки зараз – кожен, кому цікаво розташування «його» бомбосховища, може подзвонити в рятувальну службу і дізнатися заздалегідь.

Але про існування і алгоритм дій такої заплутаної системи оповіщення цивільного захисту більшість полтавців в реальності навряд чи коли-небудь почує.

Як не прийшло в голову розвісити прості оголошення на під’їздах зі всією допоміжною інформацією – відповіді від ДСНС на нараді не дочекалися, лише обіцяли взяти до виконання. Одне відомо точно – такий підхід був би дешевшим і прозорішим.

Семен Чорнехата


вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
вчора, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники на Полтавщині заходилися перекроювати громади під власні забаганки. На нагальні потреби воїнів і їхніх родин байдуже.
05 грудня, 06:01
Полтава
Захисник України був нащадком поселенців далекосхідного Примор'я, чия родина повернулася на землі предків у 1990-х. Він загинув торік у бою.
04 грудня, 14:53