Полтавська податкова інформує громадян

ПОЛТАВА
08.10.2015, 05:47
Полтавська податкова інформує громадян

Затверджено реєстр великих платників податків на 2016 рік

На виконання положень Податкового кодексу України затверджено Реєстр великих платників податків на 2016 рік, до якого включено 1751 підприємство. Порівняно з реєстром на 2015 рік цей документ зменшився на 227 позицій.

Нагадаємо, що після включення до Реєстру та отримання про це повідомлення від ДФС платник податків зобов’язаний стати на облік у контролюючому органі, який здійснює супроводження великих платників податків, із початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр. Після взяття на облік за новим місцем обліку платник податків сплачує податки за місцем попереднього обліку, а податкову звітність подає за новим місцем обліку.

Обслуговування платників якісне та своєчасне!

Центром обслуговування платників ДПІ у м. Полтаві надається широкий спектр безкоштовних послуг для своїх відвідувачів. Серед них приймання податкової звітності, видача ідентифікаційного номера, отримання електронного цифрового підпису тощо. Також для зручності відвідувачів в Центрі функціонує система Wi-Fi.

У залі очікування забезпечено трансляцію актуальної інформації на «швидкоплинному рядку» та TV-моніторах. Крім того, з метою інформування платників про зміни в законодавстві в Центрі розповсюджується друкована продукція – листівки, брошури тощо.

В окремій кімнаті ЦОПу облаштовано Центр сертифікації ключів електронного цифрового підпису. Громадяни та суб’єкти господарювання, завітавши до інспекції, мають змогу проконсультуватися з тих чи інших питань із кваліфікованими спеціалістами.

Протягом січня-вересня 2015 року Центром обслуговування забезпечено надання платникам податків послуг у наступній кількості: прийом звітності – 343923, прийом та реєстрація вхідної кореспонденції – 82658, консультацій – 19244, генерування електронних ключів – 2727, адміністративних послуг – 28617.

Центр обслуговування платників працює за адресою вул. Фрунзе, 155 у наступному режимі:

Понеділок, середа, п'ятниця – з 9:00 до 18:15

Вівторок, четвер – з 9:00 до 20:00

Субота – з 9:00 до 16:00

Неділя – вихідний день

Увага! Семінар!

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома платників, що 16 жовтня 2015 року під егідою редакції журналу «Вісник. Право знати все про податки» за участі фахівців ДФС України у м. Суми відбудеться регіональний семінар на тему: «Оподаткування – 2015: практика застосування нововведень».

Початок семінару – 11:00 год., реєстрація учасників – з 10:00 год., місце проведення – м. Суми, вул. Іллінська, 7-а, виставковий центр «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати.

Під час семінару будуть розглядатися наступні питання: податок на прибуток, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, єдиний соціальний внесок.

З питань участі у семінарі звертатись за телефонами: 59-42-78, 7-32-93.

Важливе про РРО: платникам єдиного податку до уваги!

Державна податкова інспекція у м. Полтаві звертає увагу, що Законом України від 1 липня 2015 року №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23 липня 2015 року, визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

– першої групи;

– другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Враховуючи викладене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які за перше півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 млн. грн., зобов’язані з 1 жовтня 2015 року при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати реєстратори розрахункових операцій, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 1 січня 2016 року при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Екологічний податок та рентна плата отримали нові форми звітності

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 17.08.2015 року №715 затвердило нову форму Податкової декларації екологічного податку, невід’ємною частиною якої є 16 додатків. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування.

Зазначена декларація подається платниками податку до контролюючих органів за основним та/або неосновним місцем обліку залежно від наявних об’єктів оподаткування протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

Крім того, наказом Мінфіну від 17.08.2015 року №719 затверджено нову форму Податкової декларації з рентної плати.

З набуттям чинності цими наказами втратили чинність накази, якими затверджено попередні форми податкових декларацій: екологічного податку, з плати за користування надрами, за спеціальне використання води, за користування радіочастотним ресурсом України та ін.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві


Читайте також:
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
вчора, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
вчора, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
27 травня, 11:12