Помста за «Мотор Січ»? Комуністичний Китай ігнорує окупаційний статус Криму

СВІТ
16 березня, 14:00
Делегація КНР в окупованому московитами Криму (11.03.2021)
Делегація КНР в окупованому московитами Криму (11.03.2021)
Фото: Фокус

В уряді Китайської Народної Республіки закликали Київ і Москву не політизувати тему адміністративно-територіальної приналежності Криму.

Із відповідною заявою виступив офіційний представник міністерства закордонних справ комуністичного Китаю Чжао Ліцзянь, йдеться на сайті дипломатичного відомства.

Таким чином урядовець прокоментував нещодавній візит делегації КНР до окупованого росіянами українського півострова.

«Позиція Китаю щодо питання Криму є послідовною. Ми сподіваємося, що відповідні сторони можуть належним чином розв'язати цю проблему виключно шляхом діалогу і консультацій. Так, звісно, деякі китайські компанії, спираючись на історично встановлені зв'язки та практичні потреби, проводять обмін і співпрацю з Кримом на основі ринкових принципів. Така комерційна діяльність не повинна бути політизованою, до чого ми закликаємо наших українських і російських партнерів», – зазначив Чжао Ліцзянь.

Мовою агресора це звучить не інакше, як визнання українського півострова de facto частиною РФ.

У кремлівській окупаційній адміністрації Криму відвідини представників КНР у складі заступника керівника Асоціації російсько-китайської дружби, генерального директора пекінської експортно-імпортної торгової компанії "Кай Шен" і голови ради директорів ВАТ "ХаоЛан" назвали важливим кроком до визнання російської приналежності, а не тільки задля "оцінки туристичного потенціалу" півострова.

Натомість заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, який координує консульський напрямок, вже відзвітував, що йому вдалося провести зустріч із послом КНР у Києві й порушити питання неузгодженого візиту вказаної бізнес-делегації.

«В чергове довів до китайської сторони сигнали про те, що подібні кроки не лише розглядаються Урядом України, як недружні, але й грубо порушують чинне законодавство нашої держави. Було наведено приклади, коли подібні візити мали вкрай небажані наслідки для відповідних іноземних компаній та їхніх представників», – написав Євген Єнін на своїй сторінці у Facebook.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд Турецької Республіки, стурбований негативними політичними процесами, які 7-й рік відбуваються на окупованому РФ Кримському півострові, вкотре підтримав територіальну цілісність України.

Читайте також:
Про "ціну" лідери обох світових держав-антагоністів домовлятимуться вже безпосередньо у швейцарських Альпах.
12 червня, 09:48
Велика війна РФ проти України є цілком реальним сценарієм, тому у Кремлі пришвидшують завершення будівництва "Північного потоку-2".
10 червня, 08:48
Депутат Сейму Латвії Айгарс Бікше виступив з пропозицією заарештувати хокеїстів збірної Білорусі
29 травня, 10:00
“Розрахунки, що Америка щось не дасть зробити Путіну, якщо він, приміром, з "ПМР" чи Криму вдарить по нашому півдню – це самообман”
26 травня, 15:50
Визнаймо визнаємо очевидну загрозу: ризик того, що Україна програє війну проти "Північного потоку-2", досить високий.
22 травня, 18:47