Культурний центр чи кубло шпигунів? – Китайські комуністи активізувалися у Фінляндії

СВІТ
12.03.2021, 09:41
Культурний центр чи кубло шпигунів? – Китайські комуністи активізувалися у Фінляндії
Фото: Ilta-Sanomat

Урядовці Китайської Народної Республіки вирішили відкрити у середмісті Гельсинкі центр для популяризації китайської мови та культури.

Громадськість фінляндської столиці налаштована до ініціативи скептично, поінформувало видання "Ilta-Sanomat".

Відомо, що офіційний Пекін довго виношував ідею відкриття власного культурного центру у Гельсинкі; на тепер проєкт близький до реалізації – потрібна лише письмова згода уряду Фінляндії.

«Установа діятиме у рамках нашого законодавства, наприклад, на платформі громадської організації або фонду. Роботу центру з китайської сторони координує міністерство культури та туризму КНР, хоча сам центр не буде володіти дипломатичним статусом. Китай планує проводити там лекції, мовні курси та заходи, наприклад, присвячені національній китайській кухні», – коментує ситуацію радник міністерства освіти та культури Фінляндії Сату Паасилегто.

Водночас патріотично налаштовані мешканці Гельсинкі критикують майбутнє відкриття центру, яким керуватимуть безпосередньо з Пекіну, попри набір рядових співробітників із-поміж китайської діаспори.

Однією з причин суспільної недовіри до вказаної активності називають завуальовану спробу КНР легалізувати своїх шпигунів і пропагандистів під виглядом діячів культури.

«Наша держава не повинна давати дозвіл на створення цілком реальної китайської пропагандистської установи. Майбутній центр, швидше за все, розповідатиме відвідувачам про "райське життя", "проґрес" і тому подібні фейки, досягнуті владою КНР за останні десятиліття. Але там не буде ні слова про репресії! Якщо фіни захочуть, то можуть вивчати та практикувати китайську мову через наші власні університети чи неурядові організації», – написав у Twitter представник організацій "Suunta" і "Suomen Sisu" Ніко Антон Сарамо.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", інфраструктурні об'єкти стратегічного значення у Фінляндії цікавлять російських і китайських шпигунів.

Читайте також:
Китайські комуністи з дипломатичним імунітетом провели у Києві семінар на тему етнічної політики Пекіну на загарбаних ним територіях.
04.12.2021, 20:52
Чому не на книги, освіту, здоров'я чи медицину?..
16.11.2021, 10:26
Представники політичної сили 5-го Президента України, які, бувши при владі, війну назвали АТО/ООС, взялися нагнітати ситуацію.
04.11.2021, 07:59
Кремль переймає у Білого дому першість на право насаджувати лівацьку ідеолоґію у тих країнах, де демократія знаходиться у зародковому стані.
25.10.2021, 12:53
Євстратій Зоря побачив у розрекламованому серіалі паралелі з тоталітарно-людиновбивчими моделями ХХ століття.
17.10.2021, 14:15
Марґінальна українофобська політична сила, керівником і засновницею якої є Наталя Вітренко, нагадала про своє існування.
11.08.2021, 14:00