Ситуація у Криму загрожує регіональній безпеці, — заступник МЗС Туреччини

СВІТ
15 березня, 11:23
Ситуація у Криму загрожує регіональній безпеці, — заступник МЗС Туреччини
Фото: Hürriyet

Уряд Турецької Республіки стурбований негативними політичними процесами, які 7-й рік відбуваються на окупованому РФ Кримському півострові.

Про це в інтерв'ю виданню "Anadolu Ajansi" висловився заступник міністра закордонних справ країни Явуз Селім Киран.

За словами дипломата, путінський режим давно перейшов усі дозволені межі, розпочавши масові систематичні незаконні арешти корінного населення Криму — татар і українців.

«Туреччина стає на бік татарського народу, і вона надає необхідну підтримку для поліпшення їх житлових умов. Міжнародна спільнота несе повну відповідальність за те, щоби залишати це болюче питання на порядку денному. Ніхто немає ігнорувати порушення прав людини у Криму! Наша країна рішуче підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. Ми не визнаємо незаконну окупацію Криму», — заявив заступник очільника турецького МЗС.

Явуз Селім Киран також додав, що півострів дуже важливий щодо давніх історичних і гуманітарних зв'язків Туреччини з Україною, чиї мешканці, включаючи кримських татар, "мають право жити у мирі та процвітанні на своїй батьківщині".

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", кримськотатарська радіостанція "Meydan" зупинила мовлення на території окупованого РФ українського півострова.

Читайте також:
У складі ОПЗЖ він стабільно валить реформаторські закони і робить все можливе, щоб розвернути Україну в бік РФ.
23 липня, 17:25
Окупанти традиційно плюють на будь-які міжнародні договори.
16 липня, 18:25
Чому Зеленський та «слуги» говорять про право українців продати землю, і не говорять про наше право нею володіти?
07 липня, 17:04
На території тимчасово окупованого росіянами Кримського півострова частка проукраїнськи налаштованих кримчан сягає 22-23%.
22 червня, 11:13
Всесвітньо відомий науковець стане голосом публічної підтримки Османа Аріфмеметова.
15 червня, 14:52