Кавказький гамбіт

СВІТ
14 вересня, 09:23
Кавказький гамбіт

Баку за підтримки Анкари диктує Єревану і Москві свої умови встановлення миру на засадах пантюркізму. ОДКБ принципово не втручатиметься.

Якщо Україна у стані прямої війни з РФ, то Шушинський блок методично продовжує протистояти їй за гібридним сценарієм. І це також виснажує сили недоімперії та наражає на дифузію її воєнно-стратегічні рішення.

З періоду 24.II.2022 Азербайджан вдруге моделює ситуацію, яка садить увагу росії на примусовий шпагат і відволікає від концентрації на українському напрямку. Формальне рукостискання з Реджепом Тайїпом Ердоганом дезорієнтує Кремль і дає йому хибну ілюзію дружби.

А це затягує час та вносить в "безпекову" формулу росії дедалі більше невідомих. Шушинська унія вправно водить за ніс Владіміра Путіна і надає візію хибних орієнтирів.

Після весінніх подій в Аскеранському районі Азербайджану впродовж попередньої ночі розгорнулося вогневе протистояння на суміжному кордоні двох держав Закавказзя. Кількість загиблих військовослужбовців становить не менш як 50-100 осіб.

У світлі цього загострення, нам українцям варто пам'ятати наступне:

  • позицію Вірменії в контексті питання анексованого Криму;
  • безоглядне і багаторічне підігрування росії на дипломатичній арені;
  • її статус близького воєнно-політичного союзника РФ;
  • факт членства Вірменії в ОДКБ;
  • розташування російських військових об'єктів на території держави й, зокрема, 102 військова база у Гюмрі та аеропорт в Еребуні;
  • присутність вірменських окупантів в складі контингенту ОДКБ під час кривавого придушення повстання у Казахстані на початку 2022 року.

І все вище перелічене – далеко не повний перелік аргументів, які оприявнюють огидно-проросійську сутність теперішньої Вірменської держави. Також це досить щільно перегукується з її історичною традицією.

Мить падіння імперії не за горами. Рівно як і момент, коли перед судом історії постануть  її ліврейні лакеї: від Угорщини до Сербії, від Ірану до Вірменії (та інших).

Автор : Головред Дмитро Савченко
Читайте також:
Світ
Посилена шпигунська війна, очевидно, триває місяцями в Європі та навколо неї, паралельно з військовими кампаніями в Україні.
23 листопада, 11:23
Політика
Всередині української влади існує стале прагнення повернутися до співпраці та взаємовигідної торгівлі з Лукашенківським режимом...
21 листопада, 16:00
Війна
Вихід з Херсона дозволяє росії перекинути на Донбас до 20 тисяч військових
21 листопада, 06:57
Війна
Аналітики вважають, що росія може готуватися до помсти за українські успіхи на фронті
20 листопада, 13:18
Війна
Чому НАТО точно може знати все
16 листопада, 14:58
Війна
За даними британців, частину Кінбурнської коси звільнено війська України.
15 листопада, 16:44