Популярність у соцмережах випалює мозок і не робить з людини експерта
Особи, котрі підсіли на «лайки» та «донати», намагаться програмувати нашу дійсність під себе. Женіть цих пройдисвітів і горе-пророків!
(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).
Вкотре бачу, як популярність у соціальних мережах випалює людині мозок і штовхає її на шлях проповідника своєї власної секти. Не те що б усі ці люди від самого початку не мали проблем із власним ego та схильності до маніпуляцій заради цього самого ego задоволення.
Проте алгоритми соцмереж безвідмовно штовхають таких людей до формування бульбашки із фанатів. Ось ці останні готові некритично сприймати навіть випадкове пердіння власних ідолів, якщо у них є хоча б дрібка харизми та готовність забути про будь-які гальма, щоби говорити цим фанатам те, що вони хочуть чути.
Нарцисизм, помножений на вподобайки, перегляди та репости, — це небезпечна суміш. І ця от суміш надійно випалює зв'язки особи із реальністю, призводячи до її ізоляції.
Іноді лише символічної, іноді буквальної, коли реальність країни виштовхує за її кордони людину, чиї фантазії занадто болюче суперечать світу за межами створеної власними руками бульбашки. Ну, так вже це працює.
Дуже часто це призводить до того, що людина починає цій реальності мститися, наражаючи адептів власної секти на реальну небезпеку. Не те, що б це було новиною, але якщо шукаєте відповідей на власні питання за межами дружніх «як твої справи» у соцмережах і YouTube-каналах, у мене для вас погані новини.
Особисто був змушений це постійно бачити, зокрема, на прикладі того ж таки Олексія Арестовича та його друга Андрія Баумейстера. І відразу було зрозуміло, що нічим добрим це все не закінчиться, ба навпаки — ставатиме гірше.