Порт приписки — Бенґазі: як РФ проміняла Сирію на Лівію
Російський окупаційно-терористичний контингент накивав п'ятами із Хмейміму, Тартуса і Латакії. Тепер базуватиметься на Півночі Африки.
Про це із Лівії сповістило американське видання The New York Times, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зауважено, що сирійські бази після зміни влади у Дамаску опинилися під питанням, тому РФ відправляє вантажні рейси до Тобруку і Бенґазі.
Неназваний військовий чиновник на авіабазі Аль-Хадім (на сході Лівії) повідомив наших західних колег, що від 8 грудня, коли повалено режим Башара аль-Асада, до країни прибули пів дюжини російських літаків. Частина прилетіла безпосередньо із РФ, частина із Сирії — з військовим обладнанням.
Характер вантажів не вдалося підтвердити, але записи польотів, які є у відкритому доступі, свідчать про більш інтенсивний, ніж зазвичай, рух за минулий тиждень між РФ або Білоруссю і сходом Лівії, який контролюється підтримуваним Кремлем військовим лідером генерал Халіфа Хафтар. Там же діють загони терористів «Вагнера».
Щонайменше чотири російські вантажні літаки Іл-76 здійснили рейси з Москви та Мінська, а звідти — до Бенґазі й Тобрука і назад від минулого четверга. Кремль має зацементувати свою присутність на «чорному континенті», де має вплив одразу на кілька країн: Центральноафриканську республіку, Малі, Ніґер, Алжир, Буркіна-Фасо, Еритрею, Екваторіальну Ґвінею.
Бази РФ на заході Сирії у провінціях Латакія і Тартус мають вирішальне значення для її здатності проєктувати власну силу на Близький Схід. Москва веде перемовини із новим урядом у Дамаску про їхнє збереження, але досі не дійшла згоди; вирішальне слово за Туреччиною, яка протегує Сирію.
За словами згаданого вище лівійського офіцера, російські літаки прибули без попередження та узгодження; незаконний дозвіл надав опальний генерал Хафтар, який прагне захопити владу у країні. На авіабазі Бенґазі, де вони приземлилися, повідомили лише тоді, коли літаки вже були знов у повітрі.
Подібні польоти до Лівії, вочевидь, створюють умови для того, щоби РФ пом'якшила чи замінила залежність від своїх майже втрачених сирійських баз шляхом посилення позицій на Півночі Африки. Законний і міжнародно визнаний прем'єр-міністр Лівії пан Абдул Хамід Дбейба засудив дії Москви, заявивши, що «передача заколотнику Хафтару додаткових озброєнь є реальною загрозою миру та безпеці в країні».
Однак армійські частини, підконтрольні уряду Дбейби у Триполі, ніяк не можуть вплинути на ситуацію, що коїться на сході країни. Цілком імовірно, що генерал Хатфар за допомогою росіян спробує знову захопити столицю найближчим часом.
Тим часом як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», що починаючи ще з минулої осені, РФ цілеспрямовано перетворює Лівію на африканський аналог Чечні. Нині мілітарізація африканської країни набуде масштабніших обсягів.