«Кульгава качка» BRICS не становить загрози світові

СВІТ
19 березня, 21:32
«Кульгава качка» BRICS не становить загрози світові
Фото: Twitter

Спілка авторитарних режимів нашої планети намагається видавати бажане за дійсне. Але не можна об'єднати те, що від початку вороже і чуже.

Мова про BRICS, що виявилася аж ніяк не згуртованою структурою з антизахідними поглядами, повідомляє британське видання Financial Times. Днями лівацький уряд Бразилії розпочав розслідування випадків демпінгу із боку комуністичного Китаю.

З'ясувалося, що найбільша економіка Латинської Америки захлинається від дешевого китайського імпорту. Тільки за минулі 6 місяців у Бразилії відкрили щонайменше пів дюжини перевірок щодо найрізноманітнішої китайської продукції, здебільшого вона потрапляє на ринок тіньовим шляхом.

У КНР надлишкові потужності доповнюються спадом у секторі нерухомості та слабким внутрішнім попитом, тому китайці активно демпінгують на зовнішньому ринку. Інші ж країни-учасниці BRICS почали вживати масштабних заходів проти імпорту із Китаю, побоюючись навали продукції поганої якості.

За перші два місяці поточного року китайський експорт збільшився на 7,1%, що суттєво випереджає зростання імпорту. Торгова напруженість створює дилему для президента Бразилії Луїза Інасіу Лули да Силви, який прагне одночасно розвивати відносини із Пекіном та захищати й розвивати національну промисловість своєї країни.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що блок ізгоїв BRICS на межі вихолощення попри розширення. Китайцям не вдається згуртувати країни із суттєво різними економіками та політичними системами.

Читайте також:
Опінії
Ми повинні стати частиною світової економіки, а не руйнувати, обмежувати торгівлю, як це роблять сьогодні наші європейські сусіди.
01 березня, 10:16
Опінії
Лозунг «Все – для фронту» не означає дозвіл на пограбування внутрішньої економіки
21.08.2023, 11:06
Опінії
Запуск "народної економіки" стане запорукою післявоєнного відновлення України.
19.06.2023, 09:15
Світ
Фінська державна енергокомпанія Gasum розірвала договір із "Газпромом" на постачання газу трубопроводами
22.05.2023, 15:28
Опінії
Ми маємо перш за все остерігатися статусу боргового рабства
12.05.2023, 09:15
Опінії
Вірю в Перемогу України у війні. Але на економічному фронті маємо доволі скромні результати.
05.04.2023, 17:31