Повернення гастролюючих перевертнів в погонах

ПОЛТАВА
21.10.2021, 12:30
Повернення гастролюючих перевертнів в погонах

Сергій Чиж може очолити ГУ НП в Полтавській області

Як повідомляють інформовані джерела в ОПУ, Сергій Чиж 20 жовтня перебував у Києві на співбесіді по можливому працевлаштуванні очільником ГУ НП у Полтавській області.

Нагадаємо, що у 2017 році журналісти Останнього Бастіону провели розслідування про торгівлю в ГУНП у Полтавській області кримінальними справами. Мова йшла про заступника начальника - начальника Слідчого управління Сергія Чижа, який за 2 млн грн закрив кримінальні справи проти ТОВ АПК «Докучаєвські чорноземи».

Дивним чином після розслідування кримінальних справ 50% фірми опинилися у власності структур, афільованих із МВС.

Дивним також видається, звідки в розведеного мешканця Карлівки Сергія Чижа з’явилася 3-кімнатна квартира в центрі Полтави, тоді як рядові поліцейські з 20-30-річним стажем в кращому випадку мають кімнату в гуртожитку, а в гіршому – досі стоять у черзі на житло і кількома поколіннями живуть в маленьких хрущовках.

Згодом головному редакторові видання «Останній Бастіон» Геннадію Сікалову вручили підозру в Головному управлінні Нацполіції Полтавської області. Причиною стало оприлюднення ряду викривальних матеріалів щодо злочинної діяльності керівництва обласної Нацполіції Олега Беха, Сергія Чижа, смотрящого за економічною діяльністю обласної поліції від Авакова Олега Максимовича, а також Миколи Кармазіна, прокурора прокуратури Полтавської області.

Інформоване джерело з правоохоронних кіл повідомило Останньому Бастіону, що заступник начальника керівника ГУ НКВД у Полтавській області Сергій Чиж отримав 150 тис. грн за подальше кришування незаконного видобутку піску. Гроші готівкою Чиж отримав у своєму кабінеті в липні 2017 року від представників конвертаційних центрів, що займаються незаконним видобуванням і збутом кварцового піску на території Чалівського лісництва у Полтавському районі.

Далі більше.

ГУ НКВД у Полтавській області з порушенням кількох статей Кримінального кодексу України і всупереч рішенню Октябрського суду м. Полтави оголосило в розшук Геннадія Сікалова, головного редактора видання «Останній Бастіон». Цим ГУ НКВД порушило ч.3 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем, вчинені працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень) і ст. 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів).

У Серпні 2017 року тільки за один виїзд у Зіньківський район журналісти Останнього Бастіону виявили 2 тис. куб. метрів поваленого дубу. При ринковій вартості кубу фанерного дубу в 30 тис. грн, прибутки голови ОДА, керівництва ГУНП і прокуратури області оцінюються в 60 мільйонів гривень. За один захід і з одного району.

За нашою інформацією, загалом з області вивозилося близько 4 тис. кубометрів якісної деревини на місяць. Незаконно випиляний дуб-кругляк реалізується, зокрема, на експорт.

Данину за «покровительство» у вирубках організатори переправляють заступнику начальника ГУ НП Сергію Чижу через смотрящого за економічною діяльністю ГУНП Олега Максимовича. Далі каса йшла керівнику ГУНП Олегові Беху. Той завдяки чорному прибутку має Lexus, на якому їздить обідати в розкішний ресторан «Аристократ». Авто Беха часто помічали біля студії краси «Цезар». Найдешевший обід у ресторані обходився Беху мінімум у 5 тис. грн, а косметичні послуги в «Цезарі» стартують з 1500 грн. Та цієї розкоші не вистачило, щоб відмити всі неофіційні кошти. Тому в безробітної дружини Беха раптово з’являється квартира в київський елітній новобудові та іномарки. Далі ГУНП розподіляло кошти між головою Полтавської ОДА і керівництвом обласної прокуратури, спільні дії яких нагадують структуру ОЗУ.

Останній Бастіон вже повідомляв про методи роботи Сергія Чижа з підлеглими.

Перебуваючи на посаді начальника Слідчого управління Сергій Чиж, будучи відповідальним по управлінню, примушував купувати формений одяг за власний кошт шляхом погроз, криком із лайкою, перевіркою знань законодавчих актів, зняттям із чергування.

Також відомі випадки, коли за вказівкою Чижа рядових слідчих примушували виконувати ремонтні роботи в кабінетах у відділах поліції. У разі відмови погрожували позбавити премій.

У вересні 2017 року Олег Бех був представлений на посаді начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області. Разом з собою він забрав і Сергія Чижа.

Зліва на право: смотрящий за економічною діяльністю ГУ НП у Полтавській області Олег Максимович, начальник Слідчого управління ГУ НП Сергій Чиж, полковник Олег Бех. Їдуть на заробітки в Харків.
Зліва на право: смотрящий за економічною діяльністю ГУ НП у Полтавській області Олег Максимович, начальник Слідчого управління ГУ НП Сергій Чиж, полковник Олег Бех. Їдуть на заробітки в Харків.

Як вдалося встановити журналістам, після переїзду до Харкова Сергій Чиж продовжив брати участь в корупційних схемах. Зокрема Сергія Чижа пов'язують з корупційними схемами в сервісних центрах МВС України.

У квітні 2020 року поліція розпочала службове розслідування через оприлюднення відео з очільником слідства Харківської області, на якому він ставить «плани» для відділів поліції

На одній із селекторних нарад Чиж Сергій Анатолійович – начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області пред’являв претензії з приводу відсутності закритих кримінальних проваджень та кількості переданих справ суду начальнику Слобідського відділу поліції ГУНП в Харківській поліції Торопову Сергію Михайловичу. Це так звані «плани» по кількості закритих або переданих до суду кримінальних проваджень, а відповідно й завершенню досудових розслідувань.

У відомстві тоді зазначили, що факт потрапляння до мережі Інтернет матеріалів службової оперативної наради керівництва ГУНП в Харківській області задокументовано, обставини цієї події встановлюються в рамках службового розслідування. Винні особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.

І винних осіб було призначено...

13 травня 2020 особовому складу Слобідського відділу поліції було представлено нового начальника – підполковника поліції Юрія Попельнюка. До цього він обіймав посаду керівника Сахновщинського відділу поліції. А з цієї посади було звільнено Торопова Сергія Михайловича. Вочевидь, Сергій Торопов був звільнений після скандалу з відео з селекторної наради, на якому Чиж пред’являв йому претензії з приводу відсутності закритих кримінальних проваджень та кількості переданих справ суду.

За інформацією журналістів, Сергій Чиж використовує свою посаду для особистого збагачення і кришування нелегального бізнесу, бере хабарі за закриття справ або тривале «розслідування» справ. Ще з часів роботи в Полтавській області він «приютил» свого зама по економіці Олега Максимовича, який благополучно приїхав працювати до Харкова і вже в новому місті Чиж і Максимович очолюють корупцію і різне кришування.

Нагадаємо, що в серпні Колишній керівник та спільник Чижа Олег Бех подав у відставку з посади начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області.


Наочно бачимо, що замість змін, анонсованих актором Голобородько, Портнов, Татаров, Єрмак призначають на ключові посади у силовому блоці областей оборотнів у погонах, на яких клейма немає де ставити. Але які, під тиском масивів компроментуючих матеріалів, будуть здатні "вирішувати" будь - які завдання, поставлені перед ними вищевказаними особами. Включно, з заміною актора, який грає роль президента

Читайте також:
Кримінал
Голова нацполіції дозволив варварам знести садибу Зеленського.
22 липня, 09:35
Політика
Нагадаємо, що сестра голови Нацполіції торгує паливом із компаніями, які фігурують у кримінальних справах НПУ
01 липня, 15:00
Полтава
Поліція охорони Полтавської області запропонувала нову послугу.
28 червня, 10:21
Опінії
Очевидно, що покривання хабарників і зрадників у своєму оточенні Міністр здійснює за вказівкою з ОПи.
25 червня, 09:05
Кримінал
Національна поліція таємно закрила справу щодо корупції на Одеській кіностудії
08 червня, 14:49
Політика
Вони більш потрібні для підтримки самозванців.
08 червня, 08:55