Розвал путінської Росії – перспектива недалекого майбутнього
На Заході відверто побоюються, що РФ повторить долю як не СССР, так Ваймарської Німеччини, і авторитаризм переросте у тоталітаризм.
Хоча обидва вказані варіанти розвитку події – помилкові, переконаний відомий український історик із Криму Сергій Громенко, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".
Фаховий вітчизняний науковець стверджує, що в Європі та США виросло покоління сивочолих професорів й аналітиків, які не розуміють менталітет і психологію росіян, а отже далекі від адекватного прогнозування майбутнього.
Відтак, корупція та агентура впливу звісно важливі, але саме невігластво – основна причина внутрішньої єдності мультиетнічної та багатоконфесійного державного утворення під назвою РФ, яке все ще тримає її на плаву.
«Між Росією-1917, Німеччиною-1933 та Росією-2000 є одна неочевидна, але вкрай глибока схожість. В усіх випадках владу над державою захоплювало екстремістське угруповання – щось середнє між тоталітарною сектою та мафіозним кланом. Тому аналізувати ситуацію у цих країнах методами класичної політичної науки, як заведено на Заході, геть безглуздо. Особливі випадки потребують особливих інструментів.
Нерозуміння цього і призвело до такої сумної картини в західній аналітиці, яку ми спостерігаємо. На Заході виросло покоління тих, хто ніколи у житті не отримували кулаком по обличчю, тому деякі базові речі, зрозумілі для нас, їм просто недоступні. І доки наша держава не буде фінансувати програму масових перекладів та видання наших книг за кордоном – діла не буде», – зауважує Сергій Громенко.
Водночас вітчизняний історик певен, розвал путінської Росії – перспектива недалекого майбутнього, але для цього також необхідно, щоби Україна із колективним Заходом допомагали поневоленим Москвою націям, чиї чоловіки гинуть ні за що на Донбасі, Запорожжі та Херсонщині.
Своєю чергою, як уже повідомляв "Останній Бастіон", нині зрозуміло, РФ загрожує потенційна катастрофа на полі бою й невдовзі її наслідки відчують усі, особливо корінні народи.