Повна відмова від нафти і газу з рф

ПОЛІТИКА
вчора, 11:36
Повна відмова від нафти і газу з рф

Єврокомісія представить стратегію заміщення російських енергоносіїв — Reuters.

Європейська комісія оголосить більш детальну стратегію поступової відмови від імпорту російських нафти і газу у травні, повідомила вона в понеділок, 14 квітня, після того, як двічі відкладала цей план.

Про це пише Reuters.

«ЄС пообіцяв відмовитися від російського викопного палива до 2027 року у відповідь на вторгнення Москви в Україну в 2022 році, але Єврокомісія затримує публікацію своєї «дорожньої карти» щодо того, як це зробити. Спочатку план мав бути опублікований минулого місяця», — йдеться в публікації. — «Комісія опублікує дорожню карту 6 травня, згідно з порядком денним, опублікованим у понеділок».

Затримки були частково пов’язані з невизначеністю щодо запланованих президентом США Дональдом Трампом мит, а торгівля енергоносіями може стати фактором торговельних переговорів між ЄС та США, повідомили Reuters джерела в ЄС.

Хоча поставки російського трубопровідного газу різко скоротилися з 2022 року, ЄС збільшив імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) в минулому році, і в 2024 році блок все ще отримає 19% від загального обсягу поставок газу і СПГ з росії.

На відміну від нафти, ЄС не запровадив санкцій на імпорт російського газу.

При цьому Угорщина пообіцяла заблокувати російські енергетичні санкції, які вимагають одностайного схвалення з боку країн ЄС, тоді як уряди деяких інших країн також заявили про небажання затверджувати санкції щодо російського СПГ до того, як ЄС забезпечить альтернативні поставки.

Єврокомісія не повідомила, які саме інструменти вона планує запропонувати для прискорення відмови від російських енергоносіїв.

Аналітики брюссельського аналітичного центру Bruegel запропонували ЄС запровадити мита на імпорт російського газу.

Повна відмова від російського газу означатиме збільшення закупівель ЄС у постачальників, включаючи США, пише Reuters.

ЄС заявив, що розгляне можливість закупівлі більшої кількості скрапленого природного газу у США, а Трамп заявив, що продаж більшої кількості енергоносіїв до Європи буде ключовим напрямком зусиль його адміністрації, спрямованих на ліквідацію дефіциту торгівлі з ЄС.

«Американський СПГ допоміг заповнити прогалину в поставках російського газу до Європи під час енергетичної кризи 2022 року. Минулого року США були третім найбільшим постачальником газу до Європи після росії та найбільшого постачальника Норвегії», — йдеться в публікації. — «Але деякі представники бізнесу та дипломати ЄС побоюються, що залежність від американського газу стала вразливою після того, як Трамп заявив, що енергетика стане розмінною монетою в торговельних переговорах».

Як повідомлялось, керівники великих компаній ЄС почали обговорювати хоча б часткове відновлення імпорту російського газу, зокрема, безпосередньо від Газпрому. Ще рік тому це здавалося немислимим.

Поставки СПГ зі США допомогли заповнити дефіцит поставок російського газу в Європу під час енергетичної кризи 2022−2023 років. Але тепер, коли Дональд Трамп розцінює енергетику як розмінну монету в торгових переговорах, європейський бізнес побоюється, що газова залежність від США стала ще одним вразливим місцем. На цьому тлі все частіше лунають розмови про відновлення імпорту російського газу, повідомляє Reuters.

Постачання російським Газпромом газу в Європу газопроводом Турецький потік у березні впало порівняно з лютим на 19,4%, з 55,8 млн до 45 млн кубометрів на добу.

Після припинення поставок газопроводом Ямал-Європа і Північним потоком і закриття із січня 2025 року маршруту транспортування російського газу через Україну в Газпрому залишилася єдина гілка в Європу — через Туреччину потужністю 15,75 млрд кубометрів на рік.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Мають допомогти українські сховища.
21 березня, 17:03
Політика
В ЄС вважають, що активи мають залишатися знерухомленими.
20 березня, 18:27
Політика
Дипломати у Брюсселі занепокоєні новою ініціативою.
08 березня, 16:05
Світ
Ця пропозиція контрастує з поточною позицією G7, яка передбачає використання лише прибутків від заморожених активів.
12.11.2024, 17:18
Політика
Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.
08.11.2023, 13:45