Право на втечу чи право на дурість

Опінії
24.12.2023, 19:57
Право на втечу чи право на дурість
Фото: Facebook

Випадок із журналістом «24 Каналу» Олексієм Печієм показав неоднорідність українського суспільства. Ура-патріотів купа, українців — катма!

Український політтехнолог, фахівець із виборчих і політичних технологій

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

У Конституції США описуються обмеження для держави. Там немає обов'язків громадян, бо вважаться що їм Богом надані права і свободи, а обов'язки без згоди громадянина, придумані совєцькими авторами різних конституцій.

Конституція України писалася депутатами колишньої верховної ради УРСР і народом України не приймалася. А далі кожна влада або міняла її під себе або ігнорувала...

Я це до чого? Кожна людина є хазяїном свого життя і ніхто, ніякий чиновник, держапарат чи прийняті кимось конституції та закони не мають права визначати за людину, де, в якій країні йому жити й за що віддавати або не віддавати своє життя, якщо йому вже виповнилося 18.

Я не засуджую жодного українця, який полишив країну й обрав для проживання інше місце на планеті, або інше громадянство, незалежно від того зробив він це до війни або під час. Місце народження не вирок, у кожного є право вільного пересування по світу.

А кордони та держави з їхньою бюрократію, законами, заборонами, апаратами насилля — є скоріше необхідним злом, яке поступово повинно щезнути. Будь-яка влада не може бути рабовласником своїх громадян.

Тож бажання державної бюрократії закріпачити населення не може бути важливішими за свободи й права окремої особистості. Проте так дратує коли ті, хто більше інших демонстрували свій патріотизм, вишиванки, «чому-не-державною?» і любов до етноархаїчних традицій та культури, побігли першими, а не готовність пов'язати або на фронті, або в тилу, свою долю з країною, яку так показово «любили»

Тепер в інших країнах прикривають самовиправданням. І роблять ще особливо гидко, бо прикриваються або особистими обставинами, або професією журналіста.

Будьмо відверті самі з собою: краще мовчати та просто тихо жити там, де зручніше.
Читайте також:
Опінії
Служба Божа України однією рукою карає українців, а іншою карає ворогів. Дарма, що зчаста ворогами є саме патріоти, а не українофоби...
09 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники із депутатами не вважають за потрібне звітувати перед виборцями. Особливо, що стосується бюджетних питань; хоча не тільки.
08 квітня, 06:01
Політика
«Президент Голобородько» і його вірні слуги не були та відтак не будуть щирими українськими патріотами. Своя кишеня їм ближча до тіла.
03 квітня, 07:14
Полтава
У міській раді склалася типова для всіх органів виконавчої влади ситуація. Так, одним набридло виконувати свої обов'язки, іншим їх мало.
27 березня, 12:18
Політика
Втрата керованості системи державного управління, параліч міністерств — аж ніяк «не менше зло». Слуги олігархів ріжуть по живому.
05 березня, 20:28
Політика
Некомпетентні слуги олігархів продовжують ганьбити Україну на міжнародній арені. Вони роблять усе, щоби світ від нас відвернувся.
28 лютого, 13:45