Прем'єр Моді як останнє рятівне коло Зеленського

ПОЛІТИКА
27.09.2024, 06:00
Прем'єр Моді як останнє рятівне коло Зеленського
Фото: Politico

Індія традиційно вважається лідером країн світу, які дотримуються політики позаблоковості й неприєднання. Цим користуються Україна і РФ.

Про це із полів щорічної Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку сповістило видання Politico. Зазначається, що задля укладання мирної угоди із Москвою Київ робить ставку на Нью-Делі, а Нарендра Моді — ледь не остання надія Володимира Зеленського.

У рамках на позір доброзичливих дипломатичних відносин пересидент зустрівся з індійським прем'єр-міністром у штаб-квартирі ООН увечері понеділка. Зеленський, Моді та їхнє оточення обговорили шляхи досягнення мирної угоди із РФ.

Один з учасників зустрічі — представник індійської делегації — на умовах анонімності підтвердив, що Київ покладає на Нью-Делі великі сподівання й докладатиме всіх зусиль щоби схилити Москву до завершення бойових дій. Мовляв, Моді має чималий вплив на кремлівського бункерного діда путіна.

За словами одного з українських чиновників, під час літніх переговорів у Києві індійський прем'єр чітко дав зрозуміти, що «хоча Україні неминуче доведеться піти на компроміс у деяких питаннях, будь-які пропозиції щодо припинення конфлікту не повинні включати передачу українських земель РФ».

В очах Зеленського та його команди пан Моді за короткий час пройшов чималий шлях. Коли у липні прем'єр Індії відвідав Москву і тепло обійнявся із путіним, поки РФ бомбардувала лікарню «Охматдит », реакція влади України була уїдливою: Зеленський назвав ці обійми — того ж дня, коли внаслідок російського ракетного удару загинули десятки українців — «величезним розчаруванням і нищівним ударом по мирних зусиллях».

Але з того часу Київ усе частіше розглядає Нью-Делі потенційним партнером та ідеальний посередник у перемовинах із Кремлем. Важливо пояснити, що Індія — найбільш щільнозаселена країна у світі, яка довга пропагувала політику неприєднання у своїх зовнішніх відносинах, на яку орієнтується багато держав сумнозвісного «глобального Півдня».

Індія, можливо, єдиний світовий гравець, здатний зіграти цю роль — або принаймні єдиний, хто може переконливо уявити себе як нейтральну сторону як до Москви, так і до Києва. Швейцарія та Австрія стали на бік ЄС у питанні запровадження санкцій проти РФ, але не вважають корисним перетворювати Москву на ізгоя.

Відносини США і РФ нині перебувають у стані глибокого заморожування, а спроби таких країн, як Саудівська Арабія, зіграти роль миротворця провалилися, тоді як КНР небезпідставно звинувачують в активній допомозі Москві у бойових діях. Окремо нагадаємо, як Зеленський також звинуватив уряд Бразилії за те, що той «став на бік РФ» і просуває план капітуляції; тож, залишається Індія.

Втім, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», із російсько-української війни немає виходу за принципом «win-win». Іншими словами, немає жодного виграшу росії, який не був би водночас поразкою України, і навпаки.

Читайте також:
Політика
Кір Стармер підпише символічну 100-річну угоду із Володимиром Зеленським. На жаль, документ не передбачає жодних союзницьких відносин.
16 січня, 13:46
Світ
Зміцнення безпеки підданих Його королівської величності означає протистояння росії. Туманний Альбіон замислився над ремілітаризацією.
12 січня, 11:45
Світ
Якщо нова влада у Дамаску хоче міжнародного визнання, мусить дотримуватися норм і правил. Ніхто не толеруватиме релігійний фанатизм.
08 січня, 07:18
Світ
Влада найбільшої латиноамериканської країни планує поліпшити глобальну економіку. Єдиною перепоною на шляху є адміністрація Дональда Трампа.
05 січня, 14:03
Опінії
Призначати послів з-поміж кандидатур зовсім з інших сфер діяльності та без жодного досвіду держслужби навряд чи виправдано.
27.12.2024, 16:46