Апеляційний суд вказав Юрію Вітренкові на вихід, — НАЗК

06 серпня, 12:53
Апеляційний суд вказав Юрію Вітренкові на вихід, — НАЗК
Фото: Facebook

На сьогодні скасовано ухвалу ОАСК про зупинення дії припису НАЗК щодо керівництва НАК "Нафтогаз України".

Відповідний документ оприлюднила пресслужба на сайті державного антикорупційного відомства, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що Шостий апеляційний адміністративний суд не тільки задовольнив скаргу НАЗК, але і санкціонував вимогу цього орґану до Кабінету міністрів негайно розв'язати питання з приводу незаконного призначення голови правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка.

«Я направив до Уряду лист, в якому пояснюється, що закон передбачає конкретний механізм для виконання припису НАЗК. А сáме:

1) скасування як незаконних пунктів 8 і 9 розпорядження Кабміну №370-р (скасування п. 9 вказаного розпорядження вимагається виключно в частині підписання контракту з головою правління НАК "Нафтогаз України", оскільки його укладення здійснено з порушенням статті 26 Закону України "Про запобігання корупції");

2) припинення дії контракту з чинним головою правління НАК "Нафтогаз України" як незаконного.

Своєю чергою, НАЗК готове надавати консультаційну підтримку у виконанні припису. Наш пріоритет — забезпечити дію чинного законодавства», — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Він додає, що всі орґани влади, не кажучи вже про всіх громадян, зацікавлені, щоби в Україні нарешті запрацював принцип верховенства права і закону.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", корупція знову запанувала на вітчизняному ринку газу, а оліґархи зароблятимуть на різниці цін для населення і підприємств.

вибір редакції
Читайте також:
Спецоперація по заміні Андрія Коболєва на Юрія Вітренка виглядала феєрично, але нічого не змінила у вітчизняній енерґосистемі.
03 липня, 08:01
Шкідник державного рівня Андрій Коболєв має впливових захисників, які дозволяють йому просувати власні законопроєкти.
20 січня, 09:42
Андрій Коболєв прагне намацати баланс у стосунках з командою Володимира Зеленського, аби лишитися при посаді.
12.05.2020, 12:59
З європейських активів Газпрому в різних юрисдикціях знято арешт.
21.01.2020, 11:10
Корупційні схеми у сфері охорони нафтогазових об’єктів становлять виклик національній безпеці.
21.12.2019, 11:02