Примирення з Росією недопустиме за жодних обставин – Єжи Тарґальський

СВІТ
12 березня, 07:09
Примирення з Росією недопустиме за жодних обставин – Єжи Тарґальський

Не існує жодних підстав для зміни політики Польщі щодо Росії.

Про це заявив польський історик і політичний аналітик Єжи Тарґальський в авторській телепрограмі «Геополітичний тигель».

Тарґальський наголосив, що поступки Росії, зокрема у політиці пам'яті, лише заохотять її агресивні настрої.

«Якщо хтось має ось таке уявлення про Росію: якщо ми не сприймаємо російського наративу, то Росія наступить на нас, а якщо втілюватимем російський наратив, тобто братимем участь у брехні... то Росія не атакуватиме, – це означає, що ця людина абсолютно не розуміє, чим є Росія. Росія атакує того, хто слабший і того, кого вигідно атакувати, а те, чи конкретна держава веде політику проросійську або антиросійську, якраз не має жодного значення. На мою думку – якщо ставитимемо опір, то Росії атака не буде вигідною», – зазначив Тарґальський.

Також політичний оглядач зазначив, що не варто покладати надію на економіку як на сферу, у якій можливе польсько-російське примирення.

«Якщо йдеться про економічне співробітництво з Росією, то пам’ятаймо, що в Росії економіка нічого не вирішує. В Росії все вирішує політика. Це політика вирішує, чи Росія надасть ліпші, чи гірші умови економічного співробітництва, чи з’явиться мафія і зажадає заплати за товари, яких не поставили... Отже, економічне співробітництво з Росією, якого я противник, завжди у довшій перспективі веде до катастрофи. По-перше: російська корупційна система проникає до нас, по-друге, ніколи не можемо бути спокійні, бо економічний товарообмін не залежить від ринкових обставин, усе залежить від політики. Досвід однозначно негативний. Відтак, основою економічного розвитку мусить бути економічний суверенітет», – переконаний оглядач.

Нагадаємо, раніше Єжи Тарґальський заявляв, що відродження Європи може прийти лише з її центрально-східного регіону.

Також він висловлював сподівання, що вуличні протести не дозволять Володимиру Зеленському проводити відверто проросійську політику.

Читайте також:
Польський Сейм працює над доповненням так званого «Антикризового щита».
08 квітня, 09:45
«Північний потік-2» несе загрозу європейській солідарності та енергетичній безпеці.
13 березня, 07:07
У Польщі на офіційному рівні пройшло вшанування учасників антикомуністичного підпілля.
03 березня, 06:46
Лідером за підсумками парламентських виборів у Словаччині стала партія «Звичайні люди».
01 березня, 06:15
Лояльність масонів до держави викликає сумніви.
20 лютого, 06:32
На підтримку енергетичних проєктів ініціативи Тримор'я США виділять 1 млрд дол.
15 лютого, 16:30