Примітивізація здобутків цивілізації, або зворотна «еволюція» Росії

ПОЛІТИКА
21.01.2023, 20:00
Примітивізація здобутків цивілізації, або зворотна «еволюція» Росії

Парадигма будь-якої імперії формується завдяки прагненню об'єднання необмеженої кількості народів і земель силою універсальної влади.

Саме цей амбітний проєкт під скіпетром всесильної метрополії виражався протягом багатьох століть в експансіоністській політиці, зокрема тієї ж таки Московії.

Бажання загарбати терени сусідів, іноді слабших, але не відсталіших (як було з Гетьманською Україною у XVIII столітті  – прим. ред.) призводило до розв'язання численних воєн і перегляду усталених кордонів.

Ще починаючи з XVII століття переважно в Європі стали відбуватися процеси формування суспільства нового типу, саме – "modern society" у так звану добу Нового часу.

Глибинні процеси – модернізація і демократизація, що йдуть пліч-о-пліч – поступово змінювали стан соціально-політичних інститутів, які встановлювали новий тип суспільних відносин.

У підсумку все це призвело до краху колись могутніх і міцних монархій (скажімо, Німецької – прим. ред.), що склалися до початку XX століття, а також деформації імперської парадигми.

Російська парадигма неодноразово руйнувалася на Україні в українських степах:

  • у 1917-му, коли у Києві проголосили окрему Народну Республіку (згодом самостійну);
  • у 1939-1959 роках, коли на тлі світової війни українці розгорнули масовий національний рух опору;
  • у 1991-му, коли стрімголов покинули конаючу "тюрму народів" з осердям у Москві;
  • у 2014-2022 роках, коли наш народ зі зброєю у руках став на захист власної відновленої держави, поміч якій надає колективний Захід.

Згадуваний у попередніх матеріалах на шпальтах "Останнього Бастіону" американський політолог, соціолог та історик Чарльз Тіллі, розглядаючи варіанти розвитку процесів модернізації та демократизації всередині імперії дійшов висновку про несумісність імперських і демократичних структур.

Водночас дослідник запропонував 2 сценарії розвитку подій для імперії за умов її внутрішньої трансформації, яка могла статися й за зовнішніх умов та обставин:

  • розпад імперії на взаємозалежні, але цілком самобутні й самодостатні сегменти;
  • перетворення імперської системи опосередкованого правління, що веде створення нових зв'язків між центром і периферією.

При цьому Чарльз Тіллі зазначає, що «багатовікова історія людства демонструє безліч прикладів першого варіанта та жодного прикладу другого варіанту».

Звичайно, якби відомому науковцю зі США судилося б дожити до наших днів, то він побачив би, що Геродотовій музі Кліо є, щó запропонувати як приклад і за другим варіантом.

Проте розпад будь-якої імперії (у нашому випадку ресурсної федерації московії – прим. ред.) – це логічний і невблаганний результат; відтягнути цей момент можна, але уникнути – навряд чи вдасться.

Між тим, як уже раніше сповіщав "Останній Бастіон", путінізм та інші версії "-ізмів" у російській обгортці не мають жодної проєкції майбутнього, тільки морок минувшини.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
Поки наші захисники готуються зустрічати навалу північнокорейців, російська пропаганда вишколює своє населення. Лякає узбеками й таджиками.
17 жовтня, 07:09
Економіка
США планують запровадити імпортне мито на китайські електромобілі у розмірі 100% від ціни! Плюс 50% мита на складники сонячних батарей.
17 вересня, 07:17
Війна
Удар по київських лікарнях був точно розрахований як ціла низка «меседжів» від путіна світові. Йому відкрито підігрують українські блохери.
10 липня, 13:42
Світ
Нещодавні теледебати двох дідів-американців за президентське крісло не віщують світові нічого доброго. Ми на порозі карколомних змін.
03 липня, 19:23
Політика
Якби не РФ зі своєю імперською шовіністичною агресією, такі структури не були б для України смертельно небезпечними. Але маємо те, що маємо.
26 червня, 20:32
Політика
Хвацькі на руку блазні використали механізм досягнення й утримання влади. Для «зелених» кон'юнктурників він є безчасовим явищем.
02 червня, 18:11