Путінізм немає жодної проєкції майбутнього, тільки морок минувшини

ПОЛІТИКА
19 січня, 07:42
Путінізм немає жодної проєкції майбутнього, тільки морок минувшини
Фото: The Japan Times

Ресурсна федерація московії у найгірших "традиціях" попередників провадить війну за міфічне минуле. Ворогам потрібна земля, а не люди.

До такого висновку прийшла керівниця освітніх програм центру "Меморіал", доктор історичних наук Ірина Щербакова, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За її словами, аморфну ідеологію зовнішньої агресії путінський режим створював 20 років задля єдиної мети – відновити колишню велич імперії, прибравши до рук сусідні країни.

Саме тому Кремль монополізував власну пропаганду у медіа (особливо ТБ – прим. ред.), санкціонував закриття всіх архівів і поновив міф про "совєцький рай", який росіяни "можуть повторити".

«Невідрефлексоване російським населенням минуле та брехлива, відверто переписана на догоду цій владі історія стали виправданням нападу на Україну. Путінський режим, як до того совєцька з нацистською диктатури, звертається до міфічного минулого, але не заради будівництва міфічного майбутнього та міфічної "нової" людини, зовсім ні. У путінізму немає жодної проєкції майбутнього й у цьому відмінність ідеології СССР чи Третього Райху від того, що відбувається у нинішній Росії.

У виставі путінських ідеологів майбутнє – це просто повернення до минулого, а напад на Україну – це війна за минуле. Одразу уточню, за те міфічне минуле, яке створено реконструкторами. Не випадково штатний розвідник і диверсант Кремля Ігорь Стрєлков-Гіркін, божевільний полковник, захоплював українські Крим та Донбас. Тепер замість муляжів подібні до нього бійці-реконструктори почали використовувати справжню зброю та проливати справжню кров в Україні.

Російському населенню постійно вселяють думку, що воно нічого немає, крім імперського минулого, тієї втраченої через інтриги "підступного" Заходу величі. Для його опису використовується фантастичний набір з того, що Владімір Путін зі своїм оточенням називає "історією". Це набір із різних брехливих і отруйних історичних міфів, цитат з каламутних філософів, конспірологічних теорій. Можна почути, що на Росії відбувається повернення у совєцькі часи, хоча "совєцьке" відтворюється лише в окремих елементах, які здаються скоріше пародією на епоху СССР і більше відповідають Орвеллівському сюжетові», – наголосила доктор історичних наук Ірина Щербакова.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", російські окупанти спільно з колаборантами демонтували пам'ятник Тарасові Шевченку у Мелітополі Запорізької області.

Читайте також:
Світ
Маніакальна боротьба росіян з історичним минулим стосується не лише України, але всіх сусідів ресурсної федерації московії.
31 січня, 19:18
Історія
На теренах сибірської Республіки Хакасія російський окупаційний режим руйнує 30 археологічних пам'яток кількох історичних періодів.
18 січня, 18:12
Політика
Влада і населення РФ вірять у власне месіанство, яке має здійснюватися "вогнем і мечем". Дарма, що ця місія покладена на людський непотріб.
10.12.2022, 20:23
Війна
Все, до чого торкається рука московита, – знищується або стає попелом, адже природна сутність варварів спрямована на "витворення" руїни.
08.07.2022, 07:01
Війна
Контроль над ущент зруйнованим російським окупаційно-терористичним контингентом Сіверськодонецьком тепер має TikTok-піхота Рамзана Кадирова.
06.07.2022, 08:12
Війна
Російський "православний" цирк в Україні, що помилково зветься "Церквою", слід негайно заборонити у зв'язку зі сприянням російській агресії.
25.06.2022, 19:12