Принцип рівності громадян перед законом відміняється!

ВІЙНА
26 січня, 18:05
Принцип рівності громадян перед законом відміняється!

Навіщо посилювати кримінальну відповідальність для військових?

Це доволі гучна заява, але підписаний 24 січня законопроект говорить сам за себе.

Так, відповідно до внесених змін в закон про кримінальну відповідальність, судам заборонено пом'якшувати покарання чи давати умовні терміни для військових, засуджених за окремі види злочинів:

  • непокора (ст. 402)
  • невиконання наказу (ст.403)
  • погрози або насильство щодо начальника (ст.405)
  • самовільне залишення військової частини (ст.407)
  • дезертирство (ст.408)
  • самовільне залишення поля бою (ст. 429)

Тож даним законом військові поміщені в окрему групу громадян, на яких дія цілої низки кримінально-правових норм, якими може бути пом’якшено кримінальну відповідальність, не поширюється.

Дійсно, законом визначено певні групи громадян (осіб), для яких кримінальним законом передбачено або більш суворі заходи кримінально-правового характеру в разі вчинення ними злочинів (наприклад, для осіб, які займають відповідальне становище, державних службовців) або навпаки (вагітні жінки, особи похилого віку, неповнолітні тощо).

Військові є злочини виокремлені в окремий розділ, а це означає, що окрім спеціального суб’єкта, законодавцем при встановленні кримінальної відповідальності було ВСЕ враховано: і суб’єкта вчинення злочину, й специфіку та види злочинів, які вчиняються військовослужбовцями і покарання, які можуть бути їм призначені тощо.

Виникає логічне питання: навіщо посилювати кримінальну відповідальність для військових?

Коментувати складно, адже логічного пояснення тут шукати нічого.

Думайте самі!

Але очевидно, що протягом року з моменту оголошення військового стану в країні, зміни подібного роду можновладці виправдовують лише однією фразою: «В країні йде війна…», тому, звичайно, принципи права, такі як: принцип рівності громадян перед законом, принцип справедливості, принцип верховенства права та принцип законності – відміняються! 

Автор: Олена Бабікова

Джерело: Науково-дослідний інститут проблем досудового розслідування

Читайте також:
Світ
Правда завжди стає публічною, а брехня згодом тьмяніє. Про це мали б знати ті, хто стоять у керма сіоністської та рашистської пропаганди.
08 грудня, 19:57
Світ
Для того, щоби висмоктувати ресурси зі США, сіоністський режим створив цілу агентурну мережу. Її учасники тиснуть на чиновників і політиків.
28 листопада, 21:49
Політика
Кіоскерам і комедіантам з Банкової чхати на українську націю й українську державу. Їм важливі політичні рейтинги та хрускіт валюти у кишені.
27 листопада, 16:23
Світ
Сіоністський режим не обирає національності своїх жертв. Для нього і палестинці, і євреї однаково підходять на роль жертви терору.
06 листопада, 14:37
Світ
Свого першого росіянина він побив раніше за батька, у 15 років. Певно далі тільки вбивство, яке спланує сам Рамзан Ахматович.
05 листопада, 08:42
Політика
Мета голови президентської партії "Слуга народу" вельми утилітарна: прикрити свою брехню і корупційну змову з керівництвом НАЗК.
14 вересня, 18:56