Принцип рівності громадян перед законом відміняється!

ВІЙНА
26 січня, 18:05
Принцип рівності громадян перед законом відміняється!

Навіщо посилювати кримінальну відповідальність для військових?

Це доволі гучна заява, але підписаний 24 січня законопроект говорить сам за себе.

Так, відповідно до внесених змін в закон про кримінальну відповідальність, судам заборонено пом'якшувати покарання чи давати умовні терміни для військових, засуджених за окремі види злочинів:

  • непокора (ст. 402)
  • невиконання наказу (ст.403)
  • погрози або насильство щодо начальника (ст.405)
  • самовільне залишення військової частини (ст.407)
  • дезертирство (ст.408)
  • самовільне залишення поля бою (ст. 429)

Тож даним законом військові поміщені в окрему групу громадян, на яких дія цілої низки кримінально-правових норм, якими може бути пом’якшено кримінальну відповідальність, не поширюється.

Дійсно, законом визначено певні групи громадян (осіб), для яких кримінальним законом передбачено або більш суворі заходи кримінально-правового характеру в разі вчинення ними злочинів (наприклад, для осіб, які займають відповідальне становище, державних службовців) або навпаки (вагітні жінки, особи похилого віку, неповнолітні тощо).

Військові є злочини виокремлені в окремий розділ, а це означає, що окрім спеціального суб’єкта, законодавцем при встановленні кримінальної відповідальності було ВСЕ враховано: і суб’єкта вчинення злочину, й специфіку та види злочинів, які вчиняються військовослужбовцями і покарання, які можуть бути їм призначені тощо.

Виникає логічне питання: навіщо посилювати кримінальну відповідальність для військових?

Коментувати складно, адже логічного пояснення тут шукати нічого.

Думайте самі!

Але очевидно, що протягом року з моменту оголошення військового стану в країні, зміни подібного роду можновладці виправдовують лише однією фразою: «В країні йде війна…», тому, звичайно, принципи права, такі як: принцип рівності громадян перед законом, принцип справедливості, принцип верховенства права та принцип законності – відміняються! 

Автор: Олена Бабікова

Джерело: Науково-дослідний інститут проблем досудового розслідування

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Спершу зрадники у владі прийшли за добровольцями. Тепер їхньою ціллю стали волонтери, яким болить за Україну.
18 березня, 17:26
Політика
Уродженців кавказької республіки, де нині тривають протести, влада Іраклі Ґарібашвілі планує позбавляти громадянства за допомогу Україні.
08 березня, 17:23
Політика
Департамент освіти Виконавчого комітету Запорізької міської ради відверто порушує права учителів, змусивши працювати у пунктах незламності.
22 лютого, 17:00
Кримінал
Поки українські захисники на фронті стримують багатотисячну, озброєну до зубів, навалу російських окупантів, у тилу "квітне" гнійник.
15 лютого, 18:46
Кримінал
Політичні технологи з оточення Петра Порошенка знову маніпулюють суспільними настроями. Війна у розпалі перемогла, а їм аби високі рейтинги.
03 лютого, 12:00
Опінії
"Слуга народу" Микола Тищенко поїхав у Таїланд до "української громади"
26 січня, 17:35