Приватна власність — основа міцної родини та правової держави

Конституція України гарантує кожному громадянинові недоторканність його нерухомого майна. Саме це символізує істинну демократію.
У французького професора-історика Фюстеля де Куланжа (1830-1889) є фундаментальна праця під назвою «Громади античного світу». Так ось, у ній він звертає увагу на те, що ідея власності з античних часів базується на релігійних віруваннях, наприклад, у культі домашніх богів.
Що це означає? Кожна сім'я мала своє вогнище та пращурів, яким могли поклонятися лише члени цієї сім'ї — і це було їх власністю і божество сім'ї прагнуло мати власне житло.
Таким робом, сім'я міцно прикріплюється до землі й саме звідси походить тісний зв'язок між сім'єю, навколишнім середовищем і ґрунтом. Навколишнє середовище мало мати постійне місце — і з цим пов'язане будівництво будинків та межових огорож, заходити за які чужинцям заборонялося.
Давні греки казали, що саме навколишнє середовище і навчило людей будувати будинки, а власність виявилася необхідною умовою підтримки сімейного культу. З чого, до речі, походить, що власність та її недоторканність безпосередньо пов'язані із захистом істинно сімейних цінностей.
Адже, якщо власність не має поваги, всі інші права та свободи стають порожнім звуком. Бо тільки у колгоспі все належить усім разом і нікому особисто, що призводить до появи «подателей благ» — патернальної функції держави.
Тому українцям необхідно затямити, що власність потрібна для відчуття свободи в суспільстві, а для відчуття внутрішньої свободи — потрібна її відсутність. Єдність і боротьба людини тв власності!
