Про деокупацію нашого Півдня

Опінії
15.07.2022, 09:27
Про деокупацію нашого Півдня
Фото: Facebook

Кожен український громадянин мріє про звільнення українських територій, і Півдня зокрема. Включно з Херсоном, Маріуполем, Севастополем.

Голова Центру досліджень політичних цінностей

Кожен нормальний українець радіє успіхом українських військ, особливо інформації про звільнення того чи іншого населеного пункту. Тож заяву міністра оборони Олексія Резнікова про доручення деокупації Півдня, отримане від Президента, частина українців сприйняла і прокоментувала з певною ейфорією:

Нарешті, почалося! Нарешті наступ!

Одночасно така заява без реального наступу могла бути спрямована якраз лише на викликання миттєвих позитивних емоцій. Бо якщо сприймати таку заяву через аналіз, а не через емоції, то виникає ряд питань:

  • А чому раніше не віддавався наказ по деокупації чи раніше такої задачі ніхто не ставив?
  • Якщо є таке завдання по деокупації, то де успішні дії по деокупації?
  • Чи обов'язково про плани наступу на тій чи іншій ділянці фронту повідомляти ворога, щоби він краще підготувався і перекинув резерви на цю ділянку?

Тобто, заява міністра оборони виглядає більше як емоційно-мотивуюча, аніж як реальне поінформування про напрямок майбутнього наступу. Більш виваженою є заява віце-прем'єр-міністра Ірини Верещук, яка наголосила на необхідності евакуації українських громадян із Півдня України через ймовірну загрозу ведення воєнних дій на тій території.

І знову таки, такі заяви повинні лунати не на четвертий місяць (!) російської агресії, а постійно. Україна повинна закликати до евакуації українських громадян з усіх окупованих земель (зі Східним Донбасом і Кримом включно), і налагодити систему переселення громадян з прифронтової смуги.

У цьому плані варто звернути увагу на необґрунтовану критику заяви міського голови Миколаєва, який заявляв про небезпеку перебування громадян у місті й, відповідно, необхідності евакуації. Представники місцевої та вищої (центральної – прим. ред.) влади не повинні бравурними заявами про безпечність перебування на територіях, які піддаються обстрілам росії, ставити життя власних громадян під загрозу.

Тож громадянам із прифронтової смуги влада має забезпечити можливості для переїзду у безпечніші регіони. А про деокупацію Півдня ми всі мріємо, і колись так і буде: Південь і вся Україна будуть звільнені від російських загарбників!

Читайте також:
Опінії
Нам всім потрібно більше потужної далекобійної високоточної зброї…
19 березня, 18:33
Війна
Воїн 67 ОМБр ДУК Валентин Крижановський розповів про нелегкий життєвий вибір, недостатнє забезпечення армії та волонтерську допомогу
16 березня, 17:25
Опінії
Свобода тільки тоді чогось варта, коли вона завойована кров'ю.
13 березня, 15:17
Війна
Крім оборонної складової перед нами доволі багато роботи ще й в тилу. Особливо на рівні законодавства, інституцій та суспільства.
11 березня, 21:31
Опінії
Для москвинів Тарас Шевченко був таким же лютим ворогом, якого боявся царат, як Мазепа, Петлюра, Бандера.
09 березня, 20:22
Світ
На Північному Кавказі знову гаряче. Окупаційно-терористичний контингент РФ намагається задушити національний спротив інґушів.
03 березня, 19:08