«Про здирництво» або «Як довго можна «доїти» народ України?»
Я з покоління п'ятидесятників, яке не вірить у дармову «манну небесну», сподівається лише на власні сили, не розуміє багатьох ініціатив українських правителів періоду незалежності, але все ж вірить у світле майбутнє України. Як відомо з класики, носієм влади в державі є народ, який на гроші платників податків створює органи виконання своєї волі, визначає їх функції, наймає на роботу в них фахівців, ставить їх у рамки функціональних обов'язків і платить їм за їхню працю. Здавалося б, все просто. Так функціонує і «дідусь» капіталізм, існував покійний соціалізм радянського зразка, так, за логікою, має розвиватися і молоде українське суспільство, що намагається втретє в історії не тільки створити, але і зберегти свою державність.
З усього сказаного ясно, що багатотисячна чиновницька братія повинна служити народу, але не навпаки. Однак це чомусь не стосується «неньки». І незабаром корупція, яка охопила її з моменту проголошення незалежності, зажадала своєї легалізації. Результат: в єдиному незалежному суб'єкті пострадянського простору народжується «геніальний» закон «Про Адміністративні послуги», «устаканиться» побори народної челяді з її роботодавця, а фактично - корупцію. І пішло, і поїхало ... У слуг народу з'явився вагомий аргумент, міцно засівший у їхній підсвідомості: «!Все має свою ціну, ти надаєш платні послуги, які повинні оплачуватися». Приходиш в установу, дивись прейскурант і плати за своє клопотання «в межах» і «Від і до». Чиновник став працювати за принципом: «Я за твою зарплату твої запити задовольняти не буду». Компромісом в такій ситуації став порядок, коли чинуша за свої послуги в звіті ставить мінімум («від»), насправді бере з клієнта «золоту середину» або максимум («до»), а різницю кладе в кишеню. І який би розмір зарплати не був, можновладцю держава дала волю, підштовхнуло його «дерти шкуру» крім офіційного грошового утримання та «заробляти» по другому колу з народної кишені «на казну», але, здебільшого, у свою кубушку. Так слуга перестав служити, він став паразитувати. Примітно, що і в СРСР адміністративні послуги надавалися, але вони входили в коло обов'язків держапарату, були безкоштовними, закон з цього приводу не видавався і, як наслідок, виключався цілющий ґрунт для виникнення корупційних помислів.
Зупинюся на роботі дозвільної системи міліції (а не співробітників відомства - там працюють наші з Вами співвітчизники і, переважно, сумлінні та адекватні люди). Трохи теорії.
Стаття 27 Конституції України говорить про те, що «кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань». Верховна Рада України вже не раз порушувала питання про можливість використання населенням вогнепальної зброї для самозахисту, підготовлено проект закону «Про зброю», але прийняти його так і не вдається. З 1996 року в нашому парламенті були зареєстровані десять варіантів законопроекту про зброю. Але жоден так і не був доведений до логічного вінця, хоча немає ні найменших сумнівів, що закон «Про зброю» необхідний.
Незважаючи на те, що на можливість прийняття закону про вільний продаж і володіння вогнепальною зброєю значне число наших громадян (а з ними і ряд психотерапевтів) реагує негативно, закон «Про зброю» в країні, яка прагне в цивілізоване європейське суспільство, звичайно ж, піде тільки на користь.
Мисливська рушниця - єдина на сьогодні доступне всьому населенню вогнепальна зброю. За часів тоталітарного СРСР гладкоствольні рушниці можна було купити за мисливським квитком, без дозволу міліції і без її опіки.
Зараз же в умовах демократії, щоб придбати рушницю, необхідно одержати дозвіл у міліції, але бути мисливцем не обов'язково. Статистика свідчить, що приблизно з 2 мільйонів одиниць гладкоствольних рушниць, зареєстрованих в Україні, більшість куплено для самооборони.
А як самооборонятися з рушницею?! З ними можна переважно наступати! Подумайте логічно, адже рушниця має зберігатися в сейфі за місцем проживання в розібраному вигляді окремо від боєприпасів до неї, а переноситися поза домом теж в розібраному вигляді і не зарядженою. Було колись пошесть, щоб ще на нього ставився курок замок, але, слава Богу, знайшлися в Україні розсудливі люди - скасували абсурдне рішення.
Тобто виверт з рушницею для самооборони - це привід для додаткового фінансування МВС приватними особами. Рушниця - це знаряддя полювання і навчання спортивній стрільбі з чітко прописаними порядком і правилами, але не більше.
Сама зброя не може бути винуватцем злочинів - тільки людина. Що ж стосується бандитів, то вони і без будь-якої легалізації забезпечують себе «вогнестрілами». Злочинець спокійно йде грабувати будинок, тому що абсолютно впевнений - господарю нічим захиститися, навіть при наявності в сейфі рушниці для самооборони.
З іншого боку - зброя є дієвим засобом придушення корупції. Наприклад, в невизнаних Луганській Народній Республіці (ЛНР) і Донецькій Народній Республіці (ДНР), де немає ні судів, ні адвокатів, а правосуддя вершать в робочому порядку переважно пістолет Макарова (ПМ), автомат Калашникова (АК). Тобто, вся влада в нових Держосвіт тримається на «людині з рушницею». «Макаров» майже повністю викорінив хабарництво. Багато лікарів, особливо хірурги, змушені переїхати на материк, де, натякаючи на незаконну винагороду і отримуючи її, вони не ризикують закінчити земний шлях від пострілу в лоб. Їх рідні при цьому залишилися в анклавах і містяться главами сімейств за рахунок додаткових фінансових надходжень в їхні кишені з великої України, де «це» ще не зжити.
Кримінальний кодекс України говорить:
Стаття 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами
Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів або іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянам вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ - тягне за собою покарання штрафом від трьох до п'яти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (51-85 грн.) з конфіскацією зброї або без такої.
Ті ж самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному покаранню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягне за собою покарання штрафом від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (68-105 грн.) З конфіскацією зброї.
Додавши в свій домашній арсенал пістолет, карабін або рушницю, вам доведеться проходити медогляд раз на три роки.
Згідно з Інструкцією МВС, затвердженої Наказом № 622 від 21 серпня 1998 «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї» для отримання в органах внутрішніх справ дозволу на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї та арбалетів громадянами, що досягли 18-річного віку і старше , подаються такі документи:
письмове клопотання на ім'я керівника органу внутрішніх справ про видачу дозволу;
заповнена картка-заява (потрібно взяти в РВВС);
медичний висновок про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї;
довідка про проходження курсів з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування (вони платні, заняття проводять, як правило, колишні співробітники міліції);
платіжне доручення (квитанція) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу;
довідка про наявність чи відсутність судимості.
Дозволи на придбання зброї видаються громадянам органами внутрішніх справ після пред'явлення паспорта або документа, що посвідчує особу.
При цьому дозволу на нарізну зброю і «травматику» видаються в головному обласному управлінні МВС, на гладкоствольну і газову зброю - в райвідділі міліції за місцем проживання.
Маючи на руках дозвіл, зброю можна вибирати протягом трьох місяців. Після покупки і укладання договору страхування цивільної відповідальності власник зобов'язаний протягом десяти днів написати ще одну заяву в міліцію з клопотанням надати дозвіл на зберігання і носіння придбаної зброї.
За місцем проживання мають бути умови для зберігання зброї: металевий сейф (або ящик) прикріплений в трьох точках до стіни і підлоги, з надійними замками, щоб виключити доступ до зброї дітей та сторонніх осіб. Перевіряє це дільничний міліціонер, про що він письмово повідомляє в РВВС рапортом.
Для отримання такого дозволу на зберігання і носіння зброї в органи внутрішніх справ подаються:
письмове клопотання про видачу дозволу - на ім'я керівника органу внутрішніх справ;
три фотокартки розміром 3х4 см;
дублікат дозволу на придбання зброї з відміткою магазину про продану зброю або інший документ, який вказує джерело надходження та приналежність зброї;
платіжне доручення (квитанція) банку про оплату послуг за реєстрацію зброї;
копія договору страхування.
На кожну особу, яка володіє вогнепальною мисливською зброєю, заводиться особова справа. Такі справи зберігаються в управліннях (відділеннях) адміністративної служби міліції ГУМВС - на осіб, які мають нарізну зброю та зброю травматичної дії, а на власників гладкоствольних мисливських рушниць, газових пістолетів - у районних відділеннях міліції.
Якщо власник зброї змінює місце проживання, він зобов'язаний звернутися до органів внутрішніх справ з проханням зняти його з обліку, вказавши при цьому нову адресу. Після прибуття на нове місце проживання він зобов'язаний у десятиденний термін поставити зброю на облік. У разі смерті власника зброї впродовж п'ятиденного терміну воно здається в органи внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання про спадкування майна, але на строк не більше 6 місяців. Якщо хтось із спадкоємців має бажання зброю залишити у своїй власності, вона може бути зареєстрована на його ім'я у встановленому законодавством порядку. У разі втрати або крадіжки зброї власник повинен негайно повідомити про даний факт в міліцію.
В Україні підлягає реєстрації в РВВС і газова зброя, призначена для самозахисту шляхом відстрілу патронів з газами подразнюючої або блювотного дії і запуску феєрверків. Конструкція таких пістолетів передбачає россіювач всередині стовбура і розпилювач на його кінці. Тобто механічне травмування людини з них виключено. Без розпилювача, що повністю блокує стовбур, автоматика зброї не працює (це не стосується неодружених патронів, де заряд сильніший, ніж у газових боєприпасах). За межами пост-Союзу такі пристрої не мали навіть серійних номерів (не мають їх і нині) і прирівнювалися до газових балончиків з аналогічними наповнювачами для впливу на зловмисників. Та й взагалі-то «за бугром» газовою називають зброю, де використовується енергія стисненого повітря. Спочатку, якийсь грамотій зробив неправильний переклад і у нас їх «газове» стало «пневматичним», а те, яке начинене безпечними для здоров'я і життя речовинами дратівної або блювотного дії, - газовим. В українських реаліях власників газових пристроїв зобов'язують самостійно вигадувати їм серійні номери, наносити їх на механізми за допомогою гравера і реєструвати (перереєструвати) на загальних підставах. Чи не нагадує це абсурд, зведений в квадрат?!
Особливо зупинюся на «травматиці». В даний час процедуру видачі дозволів на травматичну зброю (пристосування вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії) регулюють такі нормативно-правові акти:
- Постанова Ради Міністрів УРСР «Про затвердження правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку», № 49 від 27.02.1991 року (в редакції від 17.11.2001 року);
- Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р № 576 "Про погодження Положення про дозвільну систему";
- Постанова Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 року, № 706 "Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку и! Застосування спеціальніх ЗАСОБІВ самооборони, зарядженості Речовини сльозоточивої та дратівної Дії";
- Інструкція МВС, затверджена Наказом № 622 від 21 серпня 1998 «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими й аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів »;
- Наказ МВС України від 13.06.2000 р, № 379 (ДСК) / ДСК - «Для службового Користування» - «Для службового користування» /.
Згідно з наказом МВС № 379 право на придбання засобів активної оборони (пістолетів і револьверів для стрільби гумовими кулями) мають:
- Працівники суду, правоохоронних органів та їх близькі родичі,
- Особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві,
- Журналісти та позаштатні журналісти,
- Депутати України,
- Члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону,
- Військовослужбовці, крім тих, хто проходить строкову військову службу,
- Державні службовці, які мають категорії й ранги.
До правоохоронних органів належать:
* Органи прокуратури.
* Органи внутрішніх справ.
* Органи служби безпеки.
* Митні органи.
* Органи охорони державного кордону.
* Органи державної податкової служби та податкової інспекції.
* Органи державної контрольно-ревізійної служби.
* Органи рибоохорони.
* Органи державної лісової охорони.
* Інші органи, що здійснюють правовстановлюючі або правоохоронні функції.
Тепер по суті питання. Тим, кому пощастило стати «особливим з народження» або він став таким недавно, для отримання дозволу на право придбання «устройств вітчізняного виробництва для відстрілу патронів, спорядження гумових чи аналогічнімі за своими властівостямі метальними снарядами несмертельної дії» необхідно зібрати і подати наступні документи:
* Письмове клопотання про видачу дозволу на ім'я керівника органу внутрішніх справ;
* Заповнену картку-заявку;
* Медичну довідку про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї (довідка за формою № 127 / о);
* Довідку управління інформаційних технологій Головного управління МВС України області про відсутність судимості (довідка за формою ІП-1);
* Рапорт дільничного інспектора міліції про перевірку за місцем проживання;
* Довідку про проходження навчання матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування;
* Платіжні доручення (квитанції) відділення банку про оплату послуг дозвільної системи (за консультаційні послуги та видачу дозволу на право придбання);
* Платіжне доручення (квитанція) відділення банку про оплату коштів за бланк дозволу на право придбання;
* Документ, що дає право для видачі такого дозволу (див перелік осіб, які мають право придбати в особисту власність пристосування вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, визначений у наказі МВС України від 13 червня 2000 року № 379-дск.);
* Травматична зброя, а саме пристосування вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, повинні пройти експериментальний відстріл в науково-дослідних експертно-криміналістичних підрозділах МВС України. (Простіше кажучи, створюється «гільзотека». В даний час зброя відстрілюється прямо на заводі і при покупці разом з ним в комплекті йдуть 2-3 стріляні гільзи, опечатані в спеціальній упаковці з супроводжуючою довідкою. Їх разом з корінцем на право придбання після покупки зброї необхідно передати в місцеву дозвільну систему, де будуть оформляти дозвіл на право володіння-носіння травматичної зброї).
* У момент реєстрації травматичної зброї (або до цього), укладається договір страхування цивільної відповідальності власників зброї.
Найголовніше, що б був документ, що дає право для видачі дозволу на «травматику». Без нього варіантів отримання права законного володіння і придбання травматичної зброї в Україні не існує.
Отже, Ви стали власником мисливської гладкоствольної або нарізної зброї, газового пістолета або зброї травматичної дії, призначених для самооборони. Ви можете придбати їх і зареєструвати одночасно, що вигідно з матеріальної точки зору, а можете щорічно протягом трьох років збагачуватися однією-двома одиницями вогнестріл, що надалі стане нелогічно, але по-українськи реально (і тупо) накладним для сімейного бюджету.
Раз на три роки Ви зобов'язані перереєструвати і перевірити цю зброю в органах МВС, які не служать, а надають послуги за гроші. Співробітники міліції в основному згодні, що так не повинно бути, але є накази та інструкції верхів, які обов'язкові для виконання. Тобто, не будуть вимагати гроші «зверху», що не будуть вони надходити і знизу. Але, поки «ми маємо те, що маємо!»
Для перереєстрації зброї травматичної дії, нарізної зброї з травня 2014 необхідно в дозвільну систему МВС (обласне управління або районне відділення міліції в залежності від виду зброї) подати:
1. Заява на перереєстрацію.
2. Довідку про відсутність судимості.
Отримання довідки про відсутність судимості (краще замовляти за 45 діб до перереєстрації зброї, тому що якщо вона замовляється за 30 днів, то видається безкоштовно).
При собі мати: бланк заяви (купується на місці оформлення за 80 коп.), Паспорт, ксерокопію паспорта. Термін дії довідки - 1 міс.
За законодавством бланк заяви повинен надаватися безкоштовно. Але ксерокопія кожного бланка продається. Припустимо в пачці паперу 500 аркушів формату А4. Дохід складе 400 гривень. Навіть якщо співробітник міліції купив цю пачку паперу за 50 грн., А витрати на порошок для ксерокопіювання складуть 50 грн., То чистий прибуток буде 300 гривень. І так у всьому ...
Як вже говорилося вище, довідка оформляється безкоштовно протягом місяця, і платно (сплачуються представніцькі послуги через ОФ ДП МВС України «Інформ-Ресурси) протягом 3 днів - за 150. Грн, протягом 5 днів - за 100 грн. (Одержувач платежу: ОФ ДП МВС України "Інформ-Ресурси"
Код за ЄДРПОУ: 36320074
Назва банку: ПАТ "Фінбанк"
Код встанови банку: 328685
Поточний рахунок: 26004214405300
Вид платежу: представніцькі послуги).
Тобто ви можете отримати довідку в чення 3-5 днів або 30. Чому так? Навіщо створений вакуум в 25 діб? Щоб змусити клієнта платити гроші спеціально створеному держпідприємству, що існує на бюджетні кошти.
3. Довідку ЛКК (лікарсько-кваліфікаційної комісії) медичної форми № 127 / о (облікова), термін дії - 3 роки.
Для отримання довідки ЛКК необхідно надати за місцем її проходження:
- Довідку від психіатра (термін дії - 3 роки; на прийом прибути з паспортом і військовим квитком.) - Вартість послуги 34,50 грн + 5 грн. комісія банку, в результаті: 39 грн. 50 коп., Отримання сертифікату на наступний день (Якщо Ви проживаєте в даному населеному пункті менше 3-х років, не зареєстровані в ньому на проживання, то повинні надати з місця реєстрації довідку про те, що не перебуваєте або не знаходились там на обліку у психіатра);
- Сертифікат від нарколога (термін дії - 3 роки). - Вартість послуги 48,50 грн + 5 грн. Комісія банку + 1 грн. за бланк заяви для обстеження у нарколога, в результаті: 54,50 грн.
У кабінеті нарколога пред'явити паспорт, отримати реквізити банку, бланк заяви для ксерокопіювання. Потім:
- Оплатити послуги, отксерить заяву
- Заповнити заяву
- Здати кров на аналіз,
- Пройти огляд у лікаря,
- Отримати сертифікат (на наступний день).
Після отримання сертифікатів психіатра і нарколога - Проходження ВКК (при собі мати: паспорт, військовий квиток, дозвіл на зброю, 2 фото)
Вартість послуги: 100-130 грн.
Якщо Ви перерегістріруете все, наявне у Вас зброя одночасно це обійдеться Вам дешевше за рахунок скорочення витрат на медиків. Якщо термін дії сертифікатів психіатра або нарколога закінчується через рік-два, то довідку ЛКК медичної форми № 127 / о (облікова) з терміном дії 3 роки Вам не бачити: а раптом через рік-два ви зійде з розуму або зіп'ється? Абсурд! Але доведеться, маючи на руках діючі сертифікати, проходити адов коло черг і грошових поборів знову, щоб знову отримати документи пролонгованої дії (іноді навіть на місяць-два).
Логіка підказує, що якщо документ, є чинним на день проходження ЛКК, то комісія має право вважати його повноцінним і видати свій висновок у вигляді довідки медичної форми № 127 / о з терміном її дії 3 роки. Але, на жаль, у нас інша дійсність, яка так і підштовхує до корупційних дій, з якими ми перманентно і безуспішно боремося. Для них розробники нормативно-правових актів завжди залишають хоча й маленькі, але лазівки-щілинки!
Все зазначене вище неподобство закріплено відповідними постановами КМУ України. Так, довідка ЛКК медичної форми № 127 / о видається не більше ніж на 3 роки. Термін її дії не може перевищувати терміни дії довідки психіатра і сертифіката нарколога. У свою чергу, дозвіл на зброю продовжується на три роки і ніяк не менше і не більше («ЛЮМІНА» !!!!). Якщо довідка ЛКК дійсна менше 3-х років, продовження дозволу на зброю не провадиться: власникові зброї необхідно витратити кошти на оформлення нових довідок-сертифікатів з терміном дії 3 роки і не менше!
4. Надати зброя (нарізна, травматичної дії і для відстрілу боєприпасів з газом) з трьома патронами для відстрілу в сектор балістики НДЕКЦ.
Тривалість перевірки - 10 днів
У зв'язку з тим, що відстріл проводиться в закритому приміщенні, до здає на тест газової зброї необхідно докладати холості патрони, так як начинка газових може вразити співробітника НДЕКЦ і завдати шкоди його здоров'ю.
Середня вартість 3-х патронів - 45 грн.
Згідно відомчої інструкції: «Вартість (з ПДВ) відстрілювання оружия та огляд ее технічного стану:
- *; 15000036; 0362022; 1; * газової, гладкоствольної міслівської, спортивної, стартової, віхолощеної - 73,16 грн.
- *; 15000036; 0362022; 1 ;. * Несмертельної Дії, переробленої з Військових зразків, нарізної и Комбінованої міслівської та спортивної - 84,42 грн + комісія банку.
Одержувач платежу - НДЕКЦ при ГУМВС України в області (код _____), банк ГУДКСУ в _________ _______ області МФО
р / р № ___________ (плата за послуги) ».
Власнику зброї видається довідка (здається потім в дозвільну систему) про те, що воно було експериментально відстріляно згідно вимог відомчої Інструкції, а три гільзи залишені на зберігання в НДЕКЦ в комірці сейфа № _______.
Питання: а чому не видається протокол відстрілу з технічними особливостями впливу ударно-пускового механізму на патрон. Адже в цьому випадку відпадає необхідність у повторних відстрілах при перереєстрації? Адже офіційна мета тесту - створення «гільзотека» з попутним перевіркою справності зброї та відповідності його заводським технічним нормам. Тобто, в кожному власника зброї вбачається потенційний злочинець, переробляють «ствол» під стрільбу бойовими патронами.
5. Надати законна підстава для носіння та зберігання травматичної зброї (журналісти - підтвердження з місця роботи, члени громадських дружин з охорони правопорядку - клопотання громадської організації тощо).
Не зрозуміло, чому з травня 20014 року позбавлені права на «травматику» співробітники силових відомств і правоохоронних органів, звільнені в запас? Схоже, що злочинцям новою владою надається можливість для безперешкодної розправи над ними за сумлінне служіння Закону в минулому. Чи я помиляюся?
6. 2 фото 3х4 см
7. Ксерокопію паспорта.
8. Сплатити в банк 79,38 грн. Без. ПДВ
("За бланкову продукцію:
Одержувач: ГУ МВС України в _________ області
Код ЗКПО _________
Банк одержувача: УДК в _________ області м ._______
Р / р ____________________; МФО ________ ")
9. Оплатити в банк 9,0 грн. (Без ПДВ) - за кожну одиницю зброї
("За послуги дозвільної системи
Одержувач: ГУ МВС України в _______ області
Код ЗКПО __________
Банк одержувача: УДК в _________ області м. ________
Р / р ________________; МФО ________________ ".
10. У будь-якій страховій компанії отримати страховий поліс цивільної відповідальності власників зброї з терміном дії 3 роки. Вартість: ок. 160 грн. Це не законна «обязалівка», але без поліса Вам зброя не перереєстрували!
11. Надати рапорт дільничного міліції про перевірку місця зберігання зброї.
Отже, для перереєстрації 1 одиниці зброї ви повинні витратити багато часу і близько 800 гривень. Якщо ви реєструєте все 2-3 одиниці зброї одночасно - заплатите близько 1400-2000 гривень. Якщо будете займатися перереєстрацією щорічно, то за три роки з Вашої кишені «спливуть» понад 2400 гривень. Жителям районів та сільської глибинки залишається тільки поспівчувати: їм доведеться додатково витратити масу часу, а «задоволення» обійдеться в 2-3 рази дорожче через транспортних витрат.
Такі суми здатний викласти не будь-який громадянин України. Ось Вам сумні реалії, а не конституційна теорія, де «кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань».
Існуючий нині в українській міліції порядок, коли рішення вищестоящих начальників залежать від наявності рапорту дільничного (фактично основного посадової особи в дозвільній системі за висновком якого всі ієрархи ставлять свої підписи в документації) вимагає істотної зміни. Дільничні не повинні носитися по квартирах власників зброї з метою контролю умов його зберігання та складання рапортів. Та й реально вони фізично не в змозі охопити всіх озброєних осіб. Для цього їм доводиться «валити» інші не менш важливі питання службової діяльності. Така ситуація за своєю абсурдністю порівнянна з вимогою до ДАІ (слава Богу воно ще не висунуто!) Періодично перевіряти місця зберігання засобів пересування, які всі без винятку є джерелами підвищеної небезпеки для життя людини, результат дії яких може бути порівнянним з наслідками застосування зброї масового ураження , Власники зброї зобов'язані самі відповідати за виконання вимог з його зберігання і каратися, якщо порушення будуть виявлені в ході повсякденному житті чи вони спричинили тяжкі наслідки. Так вже було в СРСР - країні з досить-таки низьким рівнем злочинності. В Україні, на жаль, ну, аж надто все регламентовано, а ... порядку так і немає.
Крім того, нині дільничні не знають у кого і яку зброю мається на ділянці, що не дозволяє їм планомірно працювати з його володарями. Під час перебування Союзу мисливські товариства передавали інформацію про власників зброї на міліцейські дільниці. Вони ставали найближчими добровільними помічниками міліції в організації охорони громадського порядку в екстрених та надзвичайних ситуаціях, в т.ч. і у воєнний час, а, в разі необхідності, і при затриманні озброєних злочинців. На дільничного міліціонера та його апарат логічним було б покласти функції з видачі дозволів на придбання, реєстрацію, зняття з реєстрації, перереєстрацію всієї зброї, дозволеного до використання населенням, а також реєстрацію місця проживання (перебування) громадян. Він же повинен стати ініціатором позову до суду щодо позбавлення громадянина права на володіння зброєю.
Крім того, досі в українській міліції немає бази даних про всіх осіб, які володіють зброєю, терміни його перереєстрації і т.д. Тоді можна було б уникнути і не потрібних «перехльости» медичних довідок, та інших вад існуючої системи обліку. Потрібні реформи.
У новій міліції або поліції доцільно було б передбачити відмову від всіх платних адміністративних послуг правоохоронців: міліціонер найнятий народом на службу за народні бюджетні кошти і свої службові обов'язки він повинен виконувати перед народом безкоштовно. Плата може вноситися за бланкову продукцію, але не за її заповнення або видачу.
В Україні систему узаконених поборів має не тільки міліція, а й інші державні установи та підприємства. Наприклад, для отримання виписки з Держреєстру про відсутність у володінні нерухомості кожному члену безквартирної сім'ї необхідно заплатити разом з комісією близько 130 гривень. Близько 65 гривень додатково підуть на оплату послуг Держреєстру. Така довідка має надаватися в житлову коміссію щорічно.
Давно пора вже припинити цю вакханалію з дерибану мізерних доходів народу України, прикриваючись турботою про його безпеку і благо. Якщо так піде і далі, то ми будемо платити прикордонникам за те, що ті зволять взяти в руки Ваш паспорт, що дали «добро» на перетин кордону, міліціонерам - за те, що затримали образившиго Вас хулігана, пожежному - за гасіння пожежі у Вашого сусіда і т.д. і т.п.
І ще. Нинішній українській владі і вождям різних калібрів слід було б винести уроки з сьогоднішніх реалій. Адже те, що населення Криму і Донбасі не повстало проти російських окупантів, в цих регіонах не виникло рух Опору (стихійне і масове всенародне національно-визвольний рух від гніту поневолювачів) за повернення під «українські знамена» і в «українське правове поле», говорить про що: люди воліли російське злиденне «сьогодні», українському «зараз» з райдужним «потім», а українсько-російських експлуататорів - національним українським. З двох зол вибір припав на менше. І в це, безсумнівно, вніс свій вагомий і «визначний» вклад Закон України «Про Адміністративні послуги», що отримав в народі влучну назву «Про здирництво».