Професор Університету Гельсинкі: серед фінів досі вкорінено страх перед росією
Більшість громадян Фінляндії нейтрально ставляться до ресурсної федерації. Якби випала нагода, вони б радо кинулися у валютні обійми Москви.
Такою непопулярною думкою із громадськістю поділився почесний професор Гельсинського університету, відомий у Північній Європі письменник Карі Енквіст. Зазначається, що фіни за десятиліття відносного добросусідства звикли отримувати вигоди від співпраці із росіянами.
Гібридний вплив Москви на Європу, а особливо на її західних сусідів, завжди прихований, іноді провокації здійснюють сама громадяни цих держав, яким до вподоби російська велич. Професор Університету Гельсинкі додає, росія поважає лише силу, тож тільки через примус її можна поставити на коліна.
«Однією із перешкод сприйняття росії такою, кою вона є насправді, — є глибоко вкорінена сором'язливість фінів. Горезвісна «лінія Паасіківі-Кекконена» (напрямок зовнішньої політики у післявоєнній Фінляндії) вже підсумована у фразі «Страх перед росією — початок мудрості». Наші громадяни пристосувалися не дратувати східного сусіда. Не провокувати зайву ескалацію.
Цієї лінії дотримуються від початку війни проти України, але ми бачимо, що це безрезультатно. Ніби ми проводимо боксерський поєдинок ізосією, але не можемо бити у відповідь. Ми можемо захищати лише голову, поки суперник б’є ногою нижче пояса та кусає щиколотку. Відчуття справедливості випробовується. Чому б нам не відповісти тим же? Нехай росія скуштує своїх ліків, як це зробила Україна на Курщині», — наголосив Карі Енквіст.
Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, як фінляндська Феміда рятує від справедливого суду російського воєнного злочинця. Карельські та інґерманландські самостійники марно шукають підтримки фінів.