Прокуратура області вимагає повернути державі 370 гектарів земель, орендованих із порушенням законодавства

ПОЛТАВА
29.09.2018, 10:46

Прокуратурою Полтавської області пред’явлено позовну заяву з вимогою повернути державі понад 370 га землі, яку громадянин безпідставно отримав в оренду за спрощеною процедурою.

У 2016 році Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області громадянину для створення фермерського господарства передано в оренду понад 370 га земель сільськогосподарського призначення, вартість яких становить більше 7 млн грн, на території Товстівської сільської ради Семенівського району.

Прокуратурою установлено, що вказаний орендар з 2015 року є засновником фермерського господарства та вже використав своє право на отримання землі для ведення фермерського господарства за спрощеною процедурою, без проведення земельних торгів.

Відповідно до Закону України «Про фермерське господарство» та Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи, які не вперше мають намір отримати в оренду земельні ділянки, мають право отримувати землі на конкурентних засадах через участь у торгах, а також обов’язково має проводитись нормативно-грошова оцінка земельних ділянок.

Таким чином, громадянин безпідставно отримав понад 370 га землі, які, окрім того, згодом передав у суборенду іншому фермерському господарству.

Зважаючи на порушення вимог діючого законодавства, прокуратура звернулась до суду з позовною заявою повернути державі з незаконного користування більше 370 га землі.

За інформацією прес-служби області.

Читайте також:
Суд примусив правоохоронців розпочати провадження.
вчора, 07:14
13 грудня в Полтаві пройшов майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки.
14 грудня, 13:18
Ліквідатори аварії провели круглий стіл, де обговорили нагальні проблеми.
14 грудня, 08:51
Виставка розпочалася 12 грудня.
13 грудня, 18:18
Кременчуцькі депутати звернулися до прем’єр-міністра щодо підтримки національного виробника.
13 грудня, 14:15
Конкурс на кращий пам'ятник загиблим на Сході захисникам України планують провести у Гадячі.
13 грудня, 12:05