Пророча книга Толкіна для України XXI століття

КНИГИ
21 вересня, 17:38
Пророча книга Толкіна для України XXI століття

21.IX.1937 світ побачила повість-казка Джона Рональда Руела Толкіна «Гобіт, або Туди та звідти». Це один із перших творів жанру фентезі.

Книга вийшла перекладом багатьма мовами загальним тиражем понад 100 мільйонів примірників. Її продовженням стала трилогія «Володар Перснів».

Сюжет розгортається у Середзем'ї, яке опинилося під загрозою зникнення через дії дракона Смоґа і ватаги орків. Окремо один від одного вони воліють знищити вільні народи гобітів, гномів, ельфів, людей, аби одноосібно панувати на благословенних землях.

Толкін, який пройшов горнило Першої світової війни, розкриває тему справжніх європейських цінностей, традиції та культури. Він вказує сучасникам і нащадкам вірний шлях, який вони — ми сьогоднішні — мусимо торувати.

Крім того, сюжетна лінія перегукується з подіями в Україні, де об'єднані сили нашого народу разом із західною підтримкою стоять на заваді навали орків зі Сходу. Вочевидь, як і у випадку з гобітами, ельфами, гномами наш неказковий реальний світ заслуговує на щасливий фінал, коли добро та справедливість перемагають зло й кривди.

Читайте також:
Історія
Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї
05 грудня, 16:37
Історія
Після проголошення самостійності Карпатської України Карпатська Січ стала її національною армією.
04 грудня, 11:41
Історія
Він обґрунтував необхідність утворення української держави на основі аналізу геополітичної ситуації у світі в часи Першої світової війни.
03 грудня, 13:30
Історія
Горська була однією з тих, хто відкрив місця поховання розстріляних катами московського окупаційного режиму у Биківні під Києвом.
28 листопада, 08:20
Історія
Ці переговори «вразили світ» і стали «відправною точкою всіх наступних зустрічей з ядерного роззброєння».
25 листопада, 18:20