Пророк своєї Нації

ІСТОРІЯ
30.12.2022, 18:12
Пророк своєї Нації

Український Мойсей... Він був справжнім титаном духу, думки та Чину, прикладом для наслідування сучасниками й наступниками.

Іван Франко – постать кипучого феросплаву, лірик спротиву, романтик і модерніст. Співець вічних революціонерів і вогнепоклонників.

На фото (вгорі – прим. ред.) він в оточенні легіонерів Українських Січових Стрільців незадовго до смерті. За межами клішованих титулів "поет/прозаїк/драматург" він ствердився як перекладач літератури, доктор філософії, почесний доктор Харківського університету.

Іван Франко знав на пам'ять Шевченків "Кобзар". Загальний доробок становить арсенал текстів розміром у сотню томів. Мав близька 100 літературних псевдонімів, найзагадковішим з яких був "ККК".

Як і будь-який пророк перед набуттям Істини здолав шлях єретичних облуд у вигляді модного соціалізму, фемінізму, секуляризму. Останній не заважав йому мати інтелектуальну дискусію та дружити зі священнослужителями (Андрей Шептицький,  Михайло Зубрицький – засновник "усної історії" та "мікроісторії" як окремих течій історичної науки).

Отець Йосип Застирець із Відня написав подання до Стокгольмської Королівської академії у справі номінації Франка на Нобелівську премію у галузі літератури. Але, на превеликий жаль, славетний син України так її і не отримав.

Автор : Головред Дмитро Савченко
Читайте також:
Історія
Марія Капніст із роду отамана Сірка показала окупантам, що таке сила українського духу
вчора, 11:24
Опінії
А втім, це людина, яка фактично припинила Руїну
21 березня, 16:00
Мистецтво
До річниці від Дня народження величної українки. Її творчість сповнена національним духом, мудрості та любові до життя і рідного краю.
25 лютого, 17:52
Війна
Чеченець Іса Мунаєв — нескорений борець із московією, що загинув за вільну Україну
01 лютого, 19:35
Мистецтво
До 125-річчя від дня народження поета, письменника та перекладач Володимира Сосюри
06 січня, 21:05
Виміри
29 листопада 1965 року у місті Донецьк, народився Мужчиль Олег Володимирович - друг "Лісник"
30.11.2022, 10:38