Прості правила для тих, у кого затопило квартиру

15.02.2021, 13:16
Прості правила для тих, у кого затопило квартиру
Фото: Google

Майже кожен українець стикався із проблемою підтоплення власного житла; однак не всі знають, що мають право на компенсацію.

Незалежно від того, хто є винуватцем – ЖЕК чи сусіди – та за яких обставин стався неприємний інцидент, громадяни можуть вимагати відшкодування завданих збитків відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України.

Пропонуємо нашим читачам порядок дій у такій складній життєвій ситуації:

- По-перше, слід зафіксувати факт затоплення на фото чи відеокамеру. Для того, аби ваші фото та відео могли бути доказом у суді, на них має стояти відповідна дата.

- По-друге, документально зафіксуйте факт затоплення (складіть перелік зіпсованих речей). Необхідно одразу звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої перебуває ваш будинок; згодом варто скласти акт про залиття квартири.

- По-третє, здійсніть оцінку завданих збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації, оскільки без неї в суді буде неможливо довести реальну суму збитків.

- По-четверте, виявіть того, хто ж є фактичним винуватцем затоплення. Не завжди це сусіди зверху, часто інцидент трапляється у наслідок неналежного стану труб, перевірку яких повинен здійснювати саме ЖЕК або ОСББ. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події.

- По-п'яте, спробуйте домовитися на пряму з винуватцями. Направте на їхню адресу письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій пропонуєте врегулювати ситуацію без звернення до суду.

- По-шосте, у разі, коли винуватці відмовляються від діалогу і не хочуть в добровільному порядку відшкодовувати збитки – одразу йдіть до суду. Вам потрібно звертатися з позовною заявою до суду за місцем заподіяння шкоди (фактичного проживання).

Подальше вирішення справи із затопленням вашої квартири вже залежить від ухвали слуг Феміди.

Читайте також:
Полтава
Модернізація очисних споруд мусить змінити якість живильної рідини. Як скоро у Миргороді оновлять інфраструктуру, залежить від ремонтників.
25 квітня, 08:29
Політика
Районний центр у південно-східній частині Харківщини підготувався до опалювального сезону. Запуск мережі для споживачів відкладається.
22.10.2024, 19:22
Полтава
Доки полтавські «зелені ямщики» розмірковують, в які/чиї кишені покласти гроші платників податків, інші громади турбуються про населення.
16.06.2024, 08:12
Полтава
Добре, що нині не зима, бо взагалі ніякої надії у мешканців громади не було б. Чиновники обіцяють оперативно відремонтувати водогін за добу.
28.05.2024, 14:45
Полтава
Міська рада намагається виправдати своє рішення надзвичайними умовами в енергосистемі країни. Жителів громади сповістили post factum.
23.05.2024, 12:31
Полтава
Головна причина зниження тиску води у мережах – масове використання важливого ресурсу для поливу присадибних ділянок.
16.06.2022, 08:09