Прості правила для тих, у кого затопило квартиру

15 лютого, 13:16
Прості правила для тих, у кого затопило квартиру
Фото: Google

Майже кожен українець стикався із проблемою підтоплення власного житла; однак не всі знають, що мають право на компенсацію.

Незалежно від того, хто є винуватцем – ЖЕК чи сусіди – та за яких обставин стався неприємний інцидент, громадяни можуть вимагати відшкодування завданих збитків відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України.

Пропонуємо нашим читачам порядок дій у такій складній життєвій ситуації:

- По-перше, слід зафіксувати факт затоплення на фото чи відеокамеру. Для того, аби ваші фото та відео могли бути доказом у суді, на них має стояти відповідна дата.

- По-друге, документально зафіксуйте факт затоплення (складіть перелік зіпсованих речей). Необхідно одразу звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої перебуває ваш будинок; згодом варто скласти акт про залиття квартири.

- По-третє, здійсніть оцінку завданих збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації, оскільки без неї в суді буде неможливо довести реальну суму збитків.

- По-четверте, виявіть того, хто ж є фактичним винуватцем затоплення. Не завжди це сусіди зверху, часто інцидент трапляється у наслідок неналежного стану труб, перевірку яких повинен здійснювати саме ЖЕК або ОСББ. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події.

- По-п'яте, спробуйте домовитися на пряму з винуватцями. Направте на їхню адресу письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій пропонуєте врегулювати ситуацію без звернення до суду.

- По-шосте, у разі, коли винуватці відмовляються від діалогу і не хочуть в добровільному порядку відшкодовувати збитки – одразу йдіть до суду. Вам потрібно звертатися з позовною заявою до суду за місцем заподіяння шкоди (фактичного проживання).

Подальше вирішення справи із затопленням вашої квартири вже залежить від ухвали слуг Феміди.

Читайте також:
На місці загибелі двірнички в Полтаві по вул.23 Вересня замінять 200 м трубопроводу і встановлять 5 оглядових колодязів.
05 квітня, 12:15
У новому році слід згадати про ціну і вирок для українців, якими Володимир Зеленський ще позаторік у грудні обіцяв чергове "покращення".
04 січня, 11:06
Невдовзі мешканці села Калинів Міст отримають доступ до безперебійного централізованого водопостачання.
07.09.2020, 08:56
З наступного тижня у кременчуцькому мікрорайоні Молодіжний розпочнуться планові роботи з реконструкції теплових мереж.
13.08.2020, 08:46
Проблемі зношеності труб водопостачання у Пирятині комунальні служби нарешті приділили недохідну увагу.
31.07.2020, 08:56
Полтавська міська влада назверх демонструє плідну роботу, коли фактично мавпує дії центрального уряду.
06.07.2020, 14:17