Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості

14.11.2024, 06:00
Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості
Фото: Metropolitan Filmexport

Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.

Однак німецькі психологи та медики з'ясували, що у низці ситуацій цей критерій не можна назвати вирішальним. Результати свого міждисциплінарного дослідження вони виклали на сторінках галузевого видання Scientific Reports.

Сприйняття людської зовнішності залежить від багатьох чинників; наприклад, солодкий сніданок здатний зробити як жінок, так і чоловіків менш привабливими в очах протилежної статі. При вивченні жіночої краси, як правило, звертають увагу на співвідношення обхватів талії й стегон.

Із найвищими оцінками привабливості зазвичай пов'язаний результат ~0,7. Еволюційні психологи вважають, що саме таке співвідношення може бути потенційним показником здоров'я та фертильності, а тому цікавити потенційних партнерів протилежної статі.

Команда науковців із Констанцького університету в Німеччині припустили, що більш універсальним фактором привабливості може стати округлість фігури. Хоча цей параметр пов'язаний зі співвідношенням талії та стегон, він, на думку фахівців, може дати повніше уявлення про форму тіла.

Автори статті влаштували два експерименти, учасники яких розглядали малюнки жіночих тіл та оцінювали привабливість силуетів. До першого залучили 80 дорослих (середній вік — 28,5 року), у тому числі 25 чоловіків, яким показали 12 лінійних малюнків жіночих тіл зі співвідношенням талії та стегон від 0,7 до 1,0.

Фігури із найменшим співвідношенням талії та стегон справді сприймалися як найпривабливіші. Крім того, респонденти переважно віддавали перевагу ілюстраціям нормальної ваги, а не недостатньої або надмірної.

Натомість під час другого експерименту на малюнках змінили вигини бічних контурів тіла, зберігши при цьому співвідношення талії та стегон. У результаті ступінь округлості форм та співвідношення талії й стегон перестали збігатися, завдяки чому вдалося об'єктивно оцінити вплив кожного з цих факторів окремо.

Перший експеримент пропонував оцінити силуети жінок із різним співвідношенням талії та стегон.
Перший експеримент пропонував оцінити силуети жінок із різним співвідношенням талії та стегон.

Власне, на цьому етапі у дослідженні брали участь 98 дорослих, а малюнків із жіночими тілами було 25. Співвідношення талії й стегон, що дорівнює 0,7, як і раніше, оцінювали за найбільш привабливе, тільки коли людина не була повною; інакше на перший план виходила саме пишність форм.

Окрім того, тіла із помірним рівнем округлості отримали найвищі оцінки привабливості незалежно від того, яким було співвідношення талії та стегон. Зі слів науковців, округлість тіла можна вважати більш точним й універсальним показником жіночої привабливості, ніж співвідношення обсягів талії та стегон.

«Однак ми зауважили, що учасники експерименту оцінювали виключно малюнки, а не живих людей. Тож імовірно, що результати дослідження були б іншими, якби піддослідним показували не абстрактні зображення, але реальних жінок», — підсумували автори статті.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», науковці з'ясували, чому деяких людей вабить естетика смерті. Інтерес до похмурих подій пов'язаний із психологічними, культурними та соціологічними аспектами людської поведінки.

У другому експерименті силуети відрізнялися не тільки співвідношенням талії та стегон, а й ступенем округлості.
У другому експерименті силуети відрізнялися не тільки співвідношенням талії та стегон, а й ступенем округлості.
Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07