Путін і Ердоган руйнують хиткий мир у Лівії, – політолог Назар Приходько

СВІТ
28 серпня, 09:54
Путін і Ердоган руйнують хиткий мир у Лівії, – політолог Назар Приходько
Фото: Al Jazeera

У лівійському Триполі з новою силою спалахнули протести, на вулицях чутно перестрілки та вибухи, роз'їжджає військова техніка.

Цілком очевидно, що бенефіціарами нового витка кризи у колишній джамахірії є зовнішні сили кремлівський бункерний щур Владімір Путін і некоронований турецький султан Реджеп Тайїп Ердоган.

Таку думку на своєму публічному Telegram-каналі виклав вітчизняний політолог-міжнародник і африканіст Назар Приходько, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Наводячи переконливі докази на основі відкритих джерел, він стверджує, що ініціаторами повстання є угруповання прокремлівського бунтівного генерала Халіфи Хафтара.

«Причина полягає у тому, що Путін вивів залишки ПВК "Вагнер" із країни й тупо кинув свого соратника Хафтара. Чому кинув? Тому, що посередництво Ердогана дуже дорого коштує. Це не тільки Азербайджан, це не тільки вплив на Сакартвело, не тільки 6 країн Центральної Азії, де хитрий Реджеп продовжуватиме нарощення власного впливу. І навіть не тільки північ Сирії. Це і Лівія, нарешті!

Так, Лівія входить до сфери інтересів Ердоґана. Це – можливість контролю за міграційними коридорами, які тепер втратив Путін. А Путін ними дорожив, адже саме він спровокував свого часу гігантську міграційну кризу для Європейського союзу. Тепер, шантажем Європи займатиметься Ердоган, паралельно нарощуючи свій вплив в країнах Маґрибу. От і все. Власне, Ердоґан робить те, про що говорю і я, тільки в контексті України: регіональний вплив», – зазначив Назар Приходько.

Крім того, вітчизняний політолог уточнив, що чинний президент Туреччини перетворюється на повноцінного геополітичного гравця світового рівня, фактично заміщуючи собою слабкого кремлівського бункерного щура на Південному Кавказі, Балканах, Середній Азії, частині Арабського світу і Маґрибі.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", 2 липня цього року мітингувальники штурмували будівлю парламенту Лівії у місті Тобрук, виступаючи проти погіршення умов життя.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
США включили ПВК "Вагнер" до списку організацій, що викликають занепокоєння
03 грудня, 09:15
Кримінал
За інформацію про євгєнія прігожина влада США оголосила нагороду $250 000
26 листопада, 14:06
Війна
Українські спецпризначенці ліквідували дві групи диверсантів-“вагнерівців” під час штурму в Харківській області.
11 жовтня, 12:15
Війна
Невдачі на полі бою в Україні ведуть до формування вкрай небезпечної ситуації у сфері безпеки самої РФ. Імперія втрачає ґрунт під ногами.
09 серпня, 09:30
Війна
Канадські добровольці, що воюють на боці України в Херсонській області, ліквідували двох російських найманців із ПВК“Вагнера”.
08 червня, 12:55
Світ
Європейський суд юстиції загальної юрисдикції вважає обґрунтованими рішення Ради ЄС щодо обмежень, накладених на Євгєнія Прігожина.
02 червня, 07:57