путін помилував організатора убивства Анни Політковської

ВІЙНА
14.11.2023, 11:25
путін помилував організатора убивства Анни Політковської

Його достроково звільнився з колонії та відправили на війну в Україну.

Організатор убивства Ганни Політковської Сергій Хаджікурбанов достроково звільнився з колонії, вирушивши на війну до України.

Про це пише Baza.

2014 року суд засудив його до 20 років позбавлення волі, тому офіційний термін ув'язнення Хаджикурбанова закінчувався лише 2034 року.

Сергій Хаджікурбанов потрапив до зони бойових дій ще наприкінці 2022 року. Він розпочав службу на посаді командира відділення розвідки. За словами джерела, «неодноразово ходив у тил противника, виконуючи зі своїми бійцями специфічні для розвідників завдання».

У результаті Хаджикурбанов дослужився до командира батальйону. Як зазначило інше джерело, «щоб зеку від командира відділення дійти до комбата за пару місяців — треба реально бути Рембо».

Через пів року Хаджікурбанов продовжив контракт із Міноборони. На який саме термін і на якій посаді він зараз — невідомо.

Адвокат засудженого за організацію вбивства Ганни Політковської повідомив РБК, що Сергій Хаджикурбанов дійсно отримав помилування після участі у війні та уклав контракт з Міноборони:

«За першим контрактом Хаджикурбанов брав участь у СВО як ув'язнений, далі був помилуваний і тепер бере участь у СВО як вільнонайманий військовий, уклавши контракт із Міноборони. Він працював у спецназі у 90-ті роки, у нього є досвід, мабуть, тому йому одразу запропонували командну посаду. Я вважаю, що в якомусь сенсі справедливість перемогла, бо вважаю, що він не причетний до вбивства Анни Політковської».

Анна Політковська – журналіст «Нової газети» – була застрелена у під'їзді свого будинку на Лісовій вулиці в Москві 7 жовтня 2006 року.

Це був кривавий «подарунок» на день народження владіміру путіну.

Вбивця зробив чотири постріли впритул і один у голову. Мотивом злочину слідство вважає невдоволення професійною діяльністю Політковської.

На лаві підсудних опинилися п'ятеро людей:

  • Лом-Алі Гайтукаєв;
  • його племінники Рустам, Ібрагім та Джабраїл Махмудови;
  • Сергій Хаджикурбанов.

Гайтукаєва, визнаного винним в організації вбивства, та кілера Рустама Махмудова засудили до довічного позбавлення волі. У липні 2017 року Гайтукаєв помер у колонії.

Колишній оперативник УБОЗу Хаджикурбанов до кінця відмовлявся свідчити і заявляв про свою невинність. Він стверджував, що звинувачення будується лише на свідченнях Павлюченкова, який обмовив Хаджикурбанова,.

У жовтні 2021 року минув термін давності у справі про вбивство Політковської, а замовників убивства так і не було встановлено.

З дня вбивства минуло 15 років — згідно з російським законодавством після закінчення цього терміну винні в особливо тяжкому злочині звільняються від відповідальності.

Європейський суд з прав людини визнав, що розслідування вбивства Ганни Політковської було виконано неналежним чином, і присудив її родичам до 20 тисяч євро компенсації.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
У Південній Кореї рекордно зросла кількість шукачів притулку з росії
26 лютого, 17:36
Війна
Московити зробили додаткову тактичну групу, яка застосовується для пусків саме балістичних ракет із території росії.
21 лютого, 15:56
Мистецтво
Шедеври світового мистецтва, незаконно привласнені московитами, опиняються за безцінь у приватних колекціях. Українська дипломатія мовчить.
20 лютого, 06:07
Війна
ГУР потопили великий десантний корабель окупантів «Цезар Куніков».
14 лютого, 09:05
Війна
путінські олігархи продовжують відмовлятися від громадянства московії
08 лютого, 15:11
Війна
Лише третина росіян готова розділити моральну відповідальність за вбивства мирних українців.
07 лютого, 16:34