Путінська Росія слабша, ніж видається на перший погляд

Опінії
10 квітня, 18:56
Путінська Росія слабша, ніж видається на перший погляд

РФ прагне бути новим "могутнім" СССР, але забуває про долю цього недолугого більшовицького державного утворення.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Сильна і слабка Росія, з точки зору конфліктів на постсовєцькому просторі, – насправді дуже симетричні. Наведу кілька уточнень для роз'яснення ситуації:

1) Сильна Росія, навіть після розвалу СССР, користуючись совєцькою геополітичною спадщиною, слабкою державністю інших колишніх совєцьких республік, а також розуміючи позицію Європи та США щодо визнання регіонального лідерства РФ на постсовєцькому просторі, створювала/брала участь у заморожених конфліктах із метою відновлення свого впливу.

2) Слабка Росія, яка не скористалася періодом високих цін на нафту для побудови реальної економіки, не створила жодного реально дієвого проєкту на постсовєцькому просторі й пішла у логіку "місця", а не "причини" (маю на увазі Крим, Донбас як ознаку сприйняття геополітики як географії), тепер буде всіляко перешкоджати розморожуванню та вирішенню, у результаті, всіх цих конфліктів на постсовєцькому просторі.

Розуміючи, що так чи інакше постсовєцькі країни намагатимуться (у всякому разі в економічному сенсі) вбудовуватися або ж ініціювати альтернативні російським (які de facto не працюють) проєкти. І не тому, що вони категорично проти Росії, а тому що Росія добровільно через стратегічні помилки стосовно України, викинула себе з чергового раунду світової гри.

На цьому тлі Росія буде, або намагатися зупинити розморожування наявних конфліктів, або брати участь, намагаючись висувати свої умови в обмін на сприяння/протидію.

Читайте також:
Палестинські діти не були народжені для смерті. Вони хочуть жити не менш ніж єврейські діти.
14 травня, 15:43
"Є людина, є проблема – немає людини, немає проблеми".
13 травня, 16:49
Терористи обстріляли позиції ЗСУ поблизу населених пунктів Новгородське, Мирне та Авдіївка.
12 травня, 19:37
Терорист намагався провести рекогностування місцевості на лінії розмежування.
10 травня, 15:15
Діяльність Дейфа розвінчує міф про всепроникність ізраїльських спецслужб, які програють у зіткненні з ідейно переконаними противниками.
06 травня, 15:28