Путінська Росія слабша, ніж видається на перший погляд

Опінії
10.04.2021, 18:56
Путінська Росія слабша, ніж видається на перший погляд

РФ прагне бути новим "могутнім" СССР, але забуває про долю цього недолугого більшовицького державного утворення.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Сильна і слабка Росія, з точки зору конфліктів на постсовєцькому просторі, – насправді дуже симетричні. Наведу кілька уточнень для роз'яснення ситуації:

1) Сильна Росія, навіть після розвалу СССР, користуючись совєцькою геополітичною спадщиною, слабкою державністю інших колишніх совєцьких республік, а також розуміючи позицію Європи та США щодо визнання регіонального лідерства РФ на постсовєцькому просторі, створювала/брала участь у заморожених конфліктах із метою відновлення свого впливу.

2) Слабка Росія, яка не скористалася періодом високих цін на нафту для побудови реальної економіки, не створила жодного реально дієвого проєкту на постсовєцькому просторі й пішла у логіку "місця", а не "причини" (маю на увазі Крим, Донбас як ознаку сприйняття геополітики як географії), тепер буде всіляко перешкоджати розморожуванню та вирішенню, у результаті, всіх цих конфліктів на постсовєцькому просторі.

Розуміючи, що так чи інакше постсовєцькі країни намагатимуться (у всякому разі в економічному сенсі) вбудовуватися або ж ініціювати альтернативні російським (які de facto не працюють) проєкти. І не тому, що вони категорично проти Росії, а тому що Росія добровільно через стратегічні помилки стосовно України, викинула себе з чергового раунду світової гри.

На цьому тлі Росія буде, або намагатися зупинити розморожування наявних конфліктів, або брати участь, намагаючись висувати свої умови в обмін на сприяння/протидію.

Читайте також:
Політика
Москва і Вашинґтон узгодили спільний план примусового умиротворення Києва. Передбачається 3 потенційні етапи гібридної окупації.
18 лютого, 20:39
Політика
Хитка єдність Північноатлантичного альянсу грає на руку Москві. Чим більше суперечностей серед союзників, тим нахабніші провокації РФ.
13 лютого, 06:00
Політика
Кремль підіграв Білому дому в очікуванні послуги у відповідь. Тепер Вашинґтон сильніше тиснутиме на Київ, щоби показати Москву миротворцем.
12 лютого, 20:32
Економіка
Задля того, щоби мати козирі у діалозі із Дональдом Трампом, Сі Цзіньпін розіграв власну партію. Уряд КНР запровадив мита у розмірі 15%.
05 лютого, 14:54
Політика
Брюссель ошелешений агресивною політикою Вашинґтона у галузі економіки. Старому світові варто негайно згуртуватися, щоби не програти Новому.
04 лютого, 14:57
Війна
Гібридна війна загрожує НАТО серйозними втратами та дестабілізує Європу
03 січня, 10:13