Путінський режим ув'язнив сибірського самостійника за підтримку України та вільної Ічкерії

КРИМІНАЛ
14.02.2022, 08:37
Путінський режим ув'язнив сибірського самостійника за підтримку України та вільної Ічкерії

Уродженець міста Томськ і опозиційний громадський діяч Ігор Кузнєцов, який боровся з Кремлем, не бачитиме волі до початку літа.

Таку інформацію медіаагенції "Останній Бастіон" надав близький соратник в'язня сумління – уральський самостійник та політичний емігрант Андрєй Романов.

За його словами, основою кримінального провадження, ініційованого кремлівськими спецслужбами, є нібито звинувачення у "підбурюванні до масових заворушень", "екстремізмі" та "посяганні на конституційний лад" РФ.

«Як повідомили мені адвокати Ігоря, пізно ввечері 10 лютого Басманний суд ухвалив новий вирок. Тепер його утримуватимуть під вартою у СІЗО №5 міста Москва до 14 травня з можливістю продовження терміну ув'язнення на прохання обвинувачів. Швидше за все, ФСБ намагатиметься залишити Ігоря за ґратами після вказаної дати, адже він для них небезпечний як рішучий, а головне позасистемний громадський діяч. Причина того дуже проста: Ігор роками проповідує ідею незалежності Сибіру, Уралу, республік Північного Кавказу, а також підтримує визвольну боротьбу України», – зазначив Андрєй Романов.

Водночас наш співрозмовник додає, що так звані опозиційні та ліберально-демократичні ЗМІ на Московії відмовляються поширювати вищевикладені відомості через небажання зв'язуватися з людиною, котра відкрито пропагує розвал РФ.

«Хочу зауважити, що Ігоря ще перед Новим роком поспішно вивезли до Москви, на літаку і це при тому, що його адвоката поінформували згодом post factum. Так швидко, як правило, перевозять до федеральної столиці тільки тих, хто не захотів бути ґауляйтером у своєму регіоні, а вів окрему незалежницьку політику. Головна причина затримання й ув'язнення Ігоря – реклама сибірської самостійності та, не повірите, акція на честь Дудаєва, проведена 22 квітня 2019 року на центральному Сквері пам'яті репресованих у Томську, оскільки у місцевій мечеті проводити її відмовилися через тиск згори. Ви ж розумієте, про кого і про що йдеться», – заявив Андрєй Романов.

Представник руху "Вільний Урал" переконаний, що до цього причетний ніхто інший, як популярний серед мусульман Сибіру "вірний путінський піхотинець" Рамзан Кадиров; саме він спонсорує розбудову мережі мечетей на Сході РФ.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", кремлівські окупанти засудили двох киримли – Зекір'ю Муратова та Вадима Бектемірова – до 11 років колонії суворого режиму.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Ще двох фігурантів справи Nexta Яна Рудика і Степана Путила заочно засуджено до 19 і 20 років колонії відповідно.
22 травня, 13:32
Політика
Також Лерос звернувся до суду через усунення від участі у засіданнях Ради
23 березня, 14:25
Світ
Російські спецслужби продовжують чинити тиск на інакодумців. Причому у фокусі як ті, кого вдалося заґратувати, так і ті, хто на еміграції.
08 березня, 20:07
Опінії
Сотні людей, яким загрожує тривалі терміни ув’язнення, вивозяться з країни групами
15 лютого, 16:35
Кримінал
9 годин в окремій камері та штраф – ціна кількарічної боротьби політичного емігранта з Магнітогорська, якого намагаються видати ФСБ.
26 січня, 19:09