Рада звільнила Рябошапку з посади Генпрокурора
Ініціаторами відставки, серед інших, були відомі українофоби: Медведчук, Бужанський і Дубінський.
Верховна рада України в ході позачергового засідання у четвер, 5 березня, висловила недовіру генеральному прокурору Руслану Рябошапці.
«ЗА» відповідну постанову проголосували 263 народні депутати.
Проти недовіри проголосували тільки нардепи фракції «Голос». «Батьківщина» і «ЄС» утрималися.
Нардепи схвалили проект постанови №3154 «Про висловлення недовіри генеральному прокурору Рябошапці Р.Г».
У постанові зазначено, що існують усі підстави стверджувати про низьку ефективність виконання Рябошапкою обов'язків генерального прокурора і, як наслідок, його невідповідність займаній посаді.
«Нерозслідування, гальмування розслідування найбільш резонансних кримінальних проваджень свідчить про небажання, неможливість або нездатність генерального прокурора забезпечити виконання завдань, поставлених законом перед Офісом прокурора, в тому числі і перед прокуратурою у цілому», – повідомляється у документі.
Нагадаємо, у середу, 4 березня, Верховна Рада на позачерговому засіданні обрала нового прем’єра і 15 членів уряду.
Після цього спікер оголосив про скликання ще одного позачергового засідання у четвер о 18:30, на якому буде розглянуте питання недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.
Також у середу комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту проголосувати щодо прийняття чи відхилення постанови про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.
Ініціатори недовіри – 119 нардепів. Серед них народні депутати від «Слуги народу», зокрема, Максим Бужанський та Олександр Дубінський, яких пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським, а також обранці від «Опозиційної платформи – За життя», в тому числі й Віктор Медведчук та Вадим Рабінович.
Перед голосуванням, виступаючи з трибуни ВР Рябошапка заявив, що причини його відставки політичні.
«Я не став нічиїм слугою. Я був і є незалежним. А незалежного прокурора не можна змусити, його можна тільки звільнити. І я йду, але йду для того, щоб повернутися», – сказав на прощання Рябошапка.