Раді пропонують обмежити діяльність «соросят»: законопроект

ПОЛІТИКА
02.06.2020, 12:36
Раді пропонують обмежити діяльність «соросят»: законопроект
Фото: Монітор

Проєкт закону запроваджує жорсткі норми регламентації діяльності громадських організацій.

На офіційному сайті Верховної Ради опублікували текст законопроекту № 3564 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прозорості діяльності громадських об'єднань з іноземною підтримкою)». Автором є представник «слуг народу» Олександр Дубінський.

Він пише, що проект закону розроблено з метою підвищення рівня поінформованості платників податків та суспільства про джерела фінансування діяльності та обсяги використання коштів громадськими та благодійними організаціями, які отримують фінансову підтримку більш ніж на п’ятдесят відсотків від іноземних держав, організацій, громадян.

Законопроектом встановлюються законодавчі підґрунтя щодо порядку реєстрації громадських об’єднань з іноземною підтримкою, а також перелік інформації, яку такі організації зобов’язані оприлюднити.

Що пропонує народний обранець

По-перше, зміни до Господарського кодексу України та до законів України «Про громадські об'єднання», «Про благодійну діяльність та благодійні організації», за якими, в тому числі, передбачається обов'язок громадського об'єднання та благодійної організації, які отримують фінансову підтримку більше ніж на п’ятдесят відсотків щорічно оприлюднювати на власному вебсайті, а також подавати до органу влади для оприлюднення інформацію про джерела та цілі фінансування діяльності, а також цілі та напрямки видатків.

По-друге, що особа, яка попередні 5 років працювала в громадських організаціях, які існують на іноземні кошти – не може бути керівником державного/комунального підприємства, або обіймати посади в наглядовій раді.

Депутат також пропонує змусити Міністерство юстиції оприлюднювати на офіційному сайті перелік громадських об’єднань з іноземною підтримкою. Також такі організації зобов’язані щороку звітувати про отримані з-за кордону кошти, оприлюднювати склад організації, цілі та задачі роботи.

По-третє, що до 1 березня кожного року у добровільному порядку кожен голова такої організації повинен пройти перевірку на поліграфі. Питання для поліграфа стосуються фінансування та діяльності таких організацій. При цьому особа може відмовитися від проходження поліграфу, але про це має офіційно повідомити державні органи.

Крім того, особа, яка звільняється з державної служби не може протягом року працювати у громадських організаціях з іноземним фінансуванням.

Просто про складне

Це вже не вперше вносять подібні законопроєкти до українського парламенту. Однак, можна відзначити, що вони дедалі більше мають жорсткіший характер: як то проходження поліграфу, заборона займати державні посади тощо.

На думку експертів, триває війна між українськими олігархами та західними фондами, передусім Джорджа Сороса, який останні роки активно просував своїх людей на ключові посади в державі.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Опінії
Понад 10 років тому Демпартія США і Пінчук породили нову професію «громадський активіст»
12 грудня, 10:39
Опінії
Як «громадські активісти» атестували прокурорів з фейковою інвалідністю та прокурорів-педофілів.
17 жовтня, 11:26
Опінії
Де Найєм, куди його вже працевлаштували аби не мобілізувати?
03 жовтня, 22:00
Опінії
То вже розпустіть цю прокуратуру і розкрадайте Україну, як кому заманеться.
26 вересня, 16:32
Опінії
«Рух чесно» має виплатити Портнову 240 тис. грн.
13 вересня, 09:25
Опінії
Кубло вітчизняних соросят незадоволене роботою міністра-киримли. Їхні сподівання на шматок влади розчинилися у повітрі із яйцями за 17 грн.
09 вересня, 20:34