Раді пропонують зменшити ціну на газ

ЕКОНОМІКА
11 лютого, 12:15
Раді пропонують зменшити ціну на газ

Законопроєктом закріплюється формування вартості газу в залежності від обсягу споживання.

На сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №3021  «Про внесення змін до Закону України “Про ринок природного газу” щодо врегулювання порядку здійснення розрахунків за спожитий природний газ».

Проєктом закону пропонується підвищити захист інтересів побутових споживачів природного газу, закріплюється принцип формування вартості спожитого природного газу в залежності від фактичного обсягу його споживання кожною людиною.

На сьогодні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП або Регулятор), зробила так, що споживачі стали заручниками необхідності здійснювати сплату за спожитий природний газ окремо: постачальнику – за постачання, оператору газорозподільної системи – за послуги розподілу природного газу.

Що пропонується

Законопроєктом пропонується внести наступні зміни до Закону України «Про ринок природного газу»:

- встановити норми, що до складу ціни за спожитий природний газ включається вартість послуг постачання, транспортування та розподілу природного газу за тарифами, встановленими НКРЕКП відповідно до затвердженої методики;

- встановлення обов’язку НКРЕКП розробити та затвердити порядок розподілу коштів, що надходять на спеціальний рахунок від споживачів за спожитий природний газ;

- запровадження на законодавчому рівні норми, згідно з якою розрахунки споживача за договором розподілу природного газу здійснюються за тарифом, встановленим для відповідного оператора, виходячи з обсягів фактично спожитого споживачем природного газу.

Ймовірність прийняття

На сьогодні схема ціни за газ поділяється на дві платіжки: транспортування та спожитий обсяг (по факту ціна виросла, але її розділення дає ефект зменшення вартості). Дане рішення було ухвалене Кабінетом міністрів на чолі з Олексієм Гончаруком, тому навряд чи згаданий законопроєкт буде схвалений у парламенті.
 

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Незвернення до Фонду соціального страхування не є причиною для невиплати страхових платежів.
20 лютого, 11:26
Верховній Раді пропонують вшанувати геноцид вірмен.
19 лютого, 13:15
Депутати хочуть покращити становище жінок, традиційно забуваючи про чоловіків.
18 лютого, 12:34
У парламенті зареєстрували законопроект № 3005 «Про військово-консалтингову діяльність» (ВКД).
14 лютого, 19:20
Депутати переконані, що ухвалення законопроєкту дозволить захистити пасажирів від акустичного насильства.
13 лютого, 11:21
Добровольці матимуть пільги та соцгарантії як учасники бойових дій, зможуть отримати державну соціальну підтримку.
12 лютого, 15:43