Розслідування: Перебільшення вигоди від європейського ринку для аграріїв

Виміри
11.06.2014, 09:02

Нове керівництво Міністерства аграрної політики і продовольства України приділяє недостатньо уваги роз'ясненню умов роботи вітчизняних аграріїв в режимі вільної торгівлі з ЄС.

Таких висновків дійшли автори спецвипуску «100 днів влади» видання «Капітал 500», аналізуючи перші результати роботи Ігоря Швайки в кріслі глави відомства.

- Від відкриття європейського ринку виграють хіба що дві компанії - виробники курятини «Миронівський хлібопродукт» і «Агромарс», у яких є усі необхідні дозволи, - пишуть журналісти.

Відповідно до експертних оцінок, для отримання необхідних сертифікатів іншим українським аграріям знадобитися близько 7 млрд гривен.

- При цьому ефект від безмитних постачань в ЄС для українського АПК оцінюється всього в 400 млн гривен, - підкреслюють автори спецвипуску.

Втім, це далеко не єдина помилка «найнесподіванішого» члена уряду Арсенія Яценюка.

Таку характеристику журналісти дали Ігорю Швайке за повну відсутність досвіду роботи в увіреній йому галузі - сільському господарстві.

- Новий міністр доки не зробив ніяких радикальних кроків назустріч аграріям - ніякого кардинально нового курсу розвитку не запропоновано, - відмічають журналісти.

При цьому МінАПК під його керівництвом не змогло відстояти витрати на підтримку аграрної галузі при різанні бюджету у березні цього року.

- Мінфін, що готував секвестр, вирішив забрати у галузі цього року 1,7 млрд гривен, не запитуючи особливо позиції профільного міністерства, - пишуть автори спецвипуску.

Серед інших провалів вони також відмічають втрату міністром довіри великих агрохолдингів і підтримки профільних асоціацій.

- Перші невдоволені наміром обмежити розмір компаній галузі, щоб ті не могли перетворитися на монополістів, другі - тим, що МінАПК при розробці рішень не поспішає радитися з регульованими компаніями, - повідомляють журналісти.

Читайте також:
Чи варто взагалі забороняти традиційну символіку прикриваючись «боротьбою з нацизмом»?
вчора, 09:17
Масова зрада є чорною плямою на репутації спецслужби.
21 травня, 13:56
Чому мовчать ягнята зі служб, у яких обов’язок боротися з систематичними розкраданнями державного та місцевих бюджетів?
18 травня, 21:16