Реформа Радбезу ООН – на часі!

Опінії
22 травня, 20:02
Реформа Радбезу ООН – на часі!
Фото: Facebook

Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Росія так любить переглядати історію (звинувачуючи при цьому усіх інших), що може довести до перегляду рішень. Тих, які дістались Росії у спадок та є їй вигідними.

Насправді ж Росія використовує свій статус постійного члена у Радбезі ООН як зброю. Чим блокує будь-які невигідні їй резолюції, а також про те, як можна переглянути цей статус РФ.

Згадаймо хоча б рішення від 21 грудня 1991 року, коли лідери 11 із 15 колишніх совєцьких республік (окрім Сакартвело та країн Балтії) зібрались у Казахстані. Після цього за декілька годин направили генеральному секретарю ООН листа за підписом Бориса Єльцина.

У тексті викладено причини створення Спілки незалежних держав. Але окремо наголошено на тому, що Росія буде правонаступницею Совєцького Союзу у Радбезі.

З цього приводу західною пресою вже зараз ставляться наступні запитання/твердження:

  1. Статут ООН не дозволяє групі держав відмовитися від свого місця постійного члена безпекової ради.
  2. Поняття держава-правонаступник можна поставити під сумнів (адже 9 із 11 країн, які ухвалили рішення, на той момент не були членами ООН).
  3. Росія, Україна та Білорусь були засновниками СНД (отже, генсек ООН мав би вимагати проведення формальних дебатів Генасамблеї).

Однак, як відомо з історії, повідомлення за підписом Єльцина було ратифіковано автоматично, без жодного обговорення. Власне американці нині пропонують поставити під сумнів юридичні підстави постійного членства Росії у Радбезі ООН, і це добре.

Гібриду – гібридово.
Читайте також:
Політика
Спецслужби Словаччини викрили спробу росії втрутитися у майбутні парламентські вибори
вчора, 13:10
Світ
Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.
26 травня, 18:54
Політика
"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі
26 травня, 06:50
Світ
Кривавий тандем азійських деспотій в особі Пекіна та Москви зміцнює відносини, адже поодинці вони не здатні протистояти колективному Заходу.
24 травня, 16:38
Війна
Заява президента Чехії пролунала після того, як країни НАТО оголосили про підготовку до можливої війни з росією.
22 травня, 14:25
Світ
Лідери G7 наголосили, що мир "неможливий без повного та беззастережного виведення російських військ та військової техніки"
19 травня, 14:56