Реформа Радбезу ООН – на часі!

Опінії
22.05.2023, 20:02
Реформа Радбезу ООН – на часі!
Фото: Facebook

Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Росія так любить переглядати історію (звинувачуючи при цьому усіх інших), що може довести до перегляду рішень. Тих, які дістались Росії у спадок та є їй вигідними.

Насправді ж Росія використовує свій статус постійного члена у Радбезі ООН як зброю. Чим блокує будь-які невигідні їй резолюції, а також про те, як можна переглянути цей статус РФ.

Згадаймо хоча б рішення від 21 грудня 1991 року, коли лідери 11 із 15 колишніх совєцьких республік (окрім Сакартвело та країн Балтії) зібрались у Казахстані. Після цього за декілька годин направили генеральному секретарю ООН листа за підписом Бориса Єльцина.

У тексті викладено причини створення Спілки незалежних держав. Але окремо наголошено на тому, що Росія буде правонаступницею Совєцького Союзу у Радбезі.

З цього приводу західною пресою вже зараз ставляться наступні запитання/твердження:

  1. Статут ООН не дозволяє групі держав відмовитися від свого місця постійного члена безпекової ради.
  2. Поняття держава-правонаступник можна поставити під сумнів (адже 9 із 11 країн, які ухвалили рішення, на той момент не були членами ООН).
  3. Росія, Україна та Білорусь були засновниками СНД (отже, генсек ООН мав би вимагати проведення формальних дебатів Генасамблеї).

Однак, як відомо з історії, повідомлення за підписом Єльцина було ратифіковано автоматично, без жодного обговорення. Власне американці нині пропонують поставити під сумнів юридичні підстави постійного членства Росії у Радбезі ООН, і це добре.

Гібриду – гібридово.
Читайте також:
Опінії
Соратник та однодумець Тараса Шевченка мав стратегічне бачення, яким довго нехтували як сучасники, так і нащадки. Настав час це змінити!
19 лютого, 13:28
Опінії
Жодна угода, укладена з Москвою, завжди порушувалася самою Москвою. А Україна просто може і не витримати ні «Мінська-3», ані «Стамбула-2».
18 лютого, 13:00
Війна
Падіння міжнародного авторитету США сталося не за президентства Джозефа Байдена, а значно раніше. Цей процес розпочав ще Барак Обама.
15 лютого, 12:33
Війна
Палата представників Конгресу США відхилила законопроєкт республіканців, який передбачав надання Ізраїлю 17,6 мільярда доларів.
07 лютого, 10:05
Світ
Кремлівський окупаційно-терористичний режим певен: тільки йому дозволено спустошувати закордонні арсенали. Вочевидь, це не так.
04 лютого, 09:37
Світ
Указ підписано у відповідь на насильство з боку сіоністських поселенців проти палестинського цивільного населення.
02 лютого, 09:22