Ресурси Полтавщини: хто і як грабує народ

ПОЛТАВА
12.09.2018, 14:07

На Полтавщині мешканці Кременчуцького району протестують проти будівництва «Біланівського гірничо-збагачувального комбінату». А жителі Миргородського району побоюються екологічної катастрофи. Там розпочали буріння свердловини. 

Хто і як грабує ресурси Полтавщини – йшлося у програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK, гостями якої стали полтавці – громадський діяч Геннадій Сікалов та депутат Миргородської райради Тетяна Ситник.

Зокрема, Геннадій Сікалов розповів, що на Біланівському гірничо-збагачувальному комбінаті юристи виявили безліч порушень, починаючи від проблем із спецдозволами.

«На мій погляд, дозволи отримували шахрайським шляхом, використовуючи Полтавську обласну раду», – коментує Геннадій Сікалов.

А ще одне з головних – це питання екології. Адже Біланівський ГЗК територіально межує з Кременчуцьким родовищем уранових руд.

«Збіднені уранові руди є на території Миргородського, Лохвицького районів. Чому їх немає в кадастрі, немає в реєстрі? Я хочу нагадати, що за радянських часів, все, що мало стосунок до радіоактивних матеріалів, було загрифовано. І на сьогоднішній день грифи не знято з цих матеріалів», – зазначає Геннадій Сікалов.

Є пряма загроза, що уран і цезій потраплять у підземні горизонти, від чого постраждає місцеве населення. Тим паче, що на тій території і так немає якісної питної води в людей.

«Минулого року ми надіслали безліч звернень до Державної служби геології та надр. В результаті спільних засідань міжвідомчої комісії спеціальні дозволи на користування двома родовищами були зупинені. Згодом, якимось дивним шляхом, я вважаю, корупційним, рішення скасували і Жеваго знову зайнявся грабунком», – розповідає полтавець.

Звернення ж із проблемами до органів влади області є безглуздими, говорить Геннадій Сікалов.

Аналогічно органи влади підтримують інтереси олігархів, а не місцевих жителів, і у Миргородському районі, де навесні цього року офіційно розпочали будівництво газової свердловини. Жителі села Савинці із 2016 року протестують проти діяльності ТОВ «Східний геологічний союз»,- розповідає депутат Миргородської райради Тетяна Ситник. Адже надрокористувачі думку громади просто ігнорують, дороги розбивають. Як видобуток газу вплине на екологію краю – не зрозуміло, а кошти взагалі платять у офшорні зони, де зареєстрована фірма, а не у місцеву казну, наголошує миргородська депутатка.

Більше того, від дня відкриття свердловини, а це із 15 травня, територію родовища цілодобово охороняють поліцейські, які повинні стояти на сторожі інтересів людей, а не олігархів.

Тож, виходить сама влада не лише на місцях, а й у Києві, мабуть, зацікавлена, щоб відбувався такий безлад, підсумовує ведучий передачі Віталій Купрій. І обіцяє, що «Громадська прокуратура» допомагатиме мешканцям Полтавщини в наведенні ладу та сприятиме тому, щоб винні були покарані.

вибір редакції
Читайте також:
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
26 травня, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32