РФ атакувала дипломатів США новою зброєю. Вашингтон ховає голову в пісок

СВІТ
18.08.2021, 21:00
РФ атакувала дипломатів США новою зброєю. Вашингтон ховає голову в пісок
Фото: росЗМІ

Знову «Гаванський синдром» Путіна.

У американських офіційних осіб у Німеччині виявлено «Гаванський синдром».

Про це першою повідомила газета Wall Street Journal з посиланням на американських дипломатів.

Влада Німеччини в курсі повідомлень про те, що американські офіційні особи, які знаходяться в їх країні, звернулися за медичною допомогою після появи симптомів загадкової недуги, відомої як «Гаванський синдром», повідомив в середу МЗС Німеччини.

Відповідаючи на питання про ці повідомлення в ході регулярного прес-брифінгу, представник відомства сказав, що не має додаткової інформації.

Раніше газета Wall Street Journal повідомила, що симптоми виявлені як мінімум у двох американських чиновників, які знаходяться в Німеччині. Видання посилається на повідомлення анонімних американських дипломатичних джерел.

Наразі це перший відомий випадок виявлення «гаванського синдрому» в одній з країн НАТО.

Як пише газета, в останні місяці у американських офіційних осіб, що працюють в Німеччині, стали проявлятися такі симптоми, як нудота, сильні головні болі, біль у вухах, втома і безсоння. Деякі постраждалі через це не змогли працювати.

Американські дипломати, які розмовляли з Wall Street Journal, заявили, що подібні інциденти були зареєстровані і серед американських чиновників, в інших європейських країнах, але відмовилися повідомити будь-які подробиці.

Як повідомляється, серед постраждалих були співробітники розвідки і дипломати, які займаються питаннями, пов'язаними з Росією, такими як експорт газу, кібербезпека і політичне втручання.

Подібні симптоми вперше були виявлені у 2016 році в американських дипломатів на Кубі, а згодом повідомлялося про аналогічні інциденти в Китаї, Росії і в Австрії.

Були зареєстровані випадки в Польщі, Грузії, на Тайвані і навіть у Вашингтоні. Американська розвідка вважає, що симптоми могли бути викликані атаками з використанням радіочастотного випромінювання такого як мікрохвильове випромінювання, і що за цими атаками може стояти Росія.

Про це, зокрема, заявляв директор ЦРУ Вільям Бернс. За його словами група Національної академії наук висунула правдоподібну теорію про те, що синдром може виникати через вплив променів «спрямованої енергії».

Бернс був призначений на пост глави ЦРУ президентом Джо Байденом у березні цього року. В інтерв'ю радіостанції NPR він розповів про подробиці розслідування, яке ЦРУ веде для визначення причин і можливих джерел появи «Гаванського синдрому».

Бернс повідомив, що робочою групою з розслідування синдрому керує високопоставлений співробітник ЦРУ, який в минулому координував операцію проти «Аль-Кайди» і Усами бен Ладена. 

До слова, новий директор ЦРУ втричі збільшив склад медичної експертної комісії, яка бере участь в розслідуванні.

На цей час близько 100 агентів ЦРУ і членів їх сімей перебувають в числі приблизно 200 співробітників американських урядових установ та їхніх родичів, які постраждали від «Гаванського синдрому».

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.
 

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Вже краще на Прозорро все викласти. І добровільно здатися путіну.
02 лютого, 10:13
Опінії
Війна нікому нічого не спише. Тому у відставку має піти весь уряд за провальну політику у всіх сферах нашого життя.
20.12.2023, 07:09
Війна
Російські солдати, які воюють на боці України проти окупаційно-терористичного контингенту рф, знищили офіцера ФСБ. На Луб'янці паніка.
10.11.2023, 14:32
Кримінал
Шанувальники "великої" російської культури, борці за збереження "язика" і традицій завжди у перших лавах колаборантів і зрадників.
16.06.2023, 20:42
Кримінал
Народна депутатка із фракції "Слуга народу" навмисно викладає кадри із бойовою технікою наших захисників на одному з відтинків фронту.
12.06.2023, 16:00
Опінії
Боротьба проти диверсантів – дуже тяжка робота. Росіяни це знають, тому продовжують відвертати нашу увагу від Сходу і Півдня.
29.05.2023, 20:41