рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW

ВІЙНА
25 березня, 08:30
рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW

"Великий" наступ російських військ в Україні досягає кульмінації

На тлі провального "великого" наступу російських військ в Україні у інформаційному просторі рф все частіше лунають фрази щодо потенційного масштабного українського контрнаступу.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що заступник голови ради безпеки рф дмітрій мєдвєдєв 24 березня заявив, що в генштабі знають про підготовку Києва до наступальних дій і розглядають власні рішення та відповіді для підготовки до контрнаступу України.

Своєю чергою, як мовиться у звіті, відомий російський мілблогер розповів, що українці поширюють дезінформацію про плани нападу на Білгородську область, щоб відтягнути війська рф до прикордонних районів і дозволити українським силам атакувати інші ділянки фронту.

Водночас інформують у ISW, ще один мілблогер попередив, що ЗСУ, ймовірно, спробують розпочати контрнаступ до того, як російська оборонно-промислова база отримає можливість збільшити виробництво та зміцнити потенціал рф для захисту.

"Великий" російський весняний наступ досягає кульмінації, а інформпростір рф, схоже, реагує на сповільнення російських операцій і можливість України повернути ініціативу із значним занепокоєнням", - розповіли фахівці.

Окрім цього, в Інституті вивчення війни пояснили, що російському військовому командуванню "потрібно буде перекинути значну кількість сил на лінію фронту, щоб або запобігти кульмінації, або розпочати відновлення наступальних операцій".

Ключові висновки ISW:

  • Повідомляється, що маріонетка Кремля Сергій Аксьонов створив в окупованому Криму приватну військову компанію.

  • Кремлівський бункерний щур владімір путін провів нараду з радою безпеки, ймовірно, щоб показати себе справжнім і ефективним лідером військового часу.
  • Окупаційні війська вели обмежені атаки на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна.
  • Генштаб України виправив заяву від 23 березня про відхід російських військ із тимчасово окупованої Нової Каховки.
  • Окупаційна влада оголосила про створення проросійського мілітаристського молодіжного руху, спрямованого на "промивання мізків" дітям.
  • російський уряд ухвалює нові заходи для пожвавлення та усунення корупції, млявості та опору в оборонно-промисловій базі росії
  • Міністерство оборони Великої Британії 24 березня повідомило, що щонайменше 1 000 російських військовослужбовців, які тренуються на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті (Білорусь), передислоковано до росії.

Окупаційні війська готуються до можливого українського контрнаступу в Запорізькій області, тоді як в Бахмуті продовжують точитись важкі вуличні бої.

Ситуація в Луганській та Харківській областях

24 березня російські війська здійснили обмежені атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Український Генштаб повідомив, що окупаційні війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Гряниківки (17 км на північний схід від Куп’янська), Білогорівки (13 км на південь від Кремінної) та Серебрянського лісу. (10 км на південь від Кремінної).

Відомий ординський військовий блогер заявив, що в районі Куп’янська тривають позиційні бої, але ситуація не змінилася. Він також стверджував, що російські війська незначно просунулися на північний захід від Кремінної до околиць Макіївки (22 км на північний захід) і на захід від Площанки (16 км на північний захід). Цей відомий ординський військовий блогер використав старі кадри бойових дій, зняті не пізніше листопада 2022 року, щоб стверджувати, що російські війська наступали під Макіївкою в березні 2023 року.

рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW_1

Ситуація на Донбасі

Окупаційні війська продовжували наземні атаки в районі Бахмута та досягли перемог у місті та його околицях станом на 24 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 березня, показують, що російські війська просунулися до траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут на південь від Іванівського, приблизно в 7 км на південний захід від Бахмута.

Геолокаційні кадри, опубліковані 24 березня, додатково підтверджують, що окупаційні війська просунулися на захід від Залізянського (11 км на північний захід від Бахмута) і в межах самого північного Бахмута. 24 березня речник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий зазначив, що російські повітряно-десантні (ВДВ) та інші невизначені звичайні російські сили підсилюють групу "Вагнера" навколо Бахмута, підтверджуючи оцінку ISW про те, що звичайні російські сили, ймовірно, все більше витісняють операції "Вагнера" в цьому районі.

Череватий повідомив, що за минулу добу в районі Бахмута відбулося 32 бойових зіткнення. Ординські військові блогери стверджували, що російські сили продовжують бої на північний захід від Бахмута в районі Оріхово-Василівки та Богданівки і що російські сили наближаються до Іванівського на захід від Бахмута.

Кілька ординських "воєнкорів" також стверджували, що підрозділи "Вагнера" пересуваються через завод АЗОМ у північному Бахмуті та іншим чином просуваються в міських районах міста. Українські сили також, схоже, відбили ділянку траси E40 Бахмут-Слов’янськ на північ від Бахмута, про що свідчать геолокаційні кадри, опубліковані 24 березня.

Генштаб України повідомив, що українські війська відбили російські атаки на сам Бахмут, на північний захід від Бахмута в районі Оріхово-Василівки (11 км на північний захід) і Богданівки (6 км на північний захід); на захід від Бахмута біля Іванівського (5 км на захід); і на південний захід від Бахмута біля Ступочок (11 км на південний захід) і Предтечине (14 км на південний захід).

рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW_3

24 березня окупаційні війська продовжили наземні атаки в районі міста Авдіївка-Донецьк. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії на саму Авдіївку; в районі Авдіївки поблизу Керамік (12 км на північ від Авдіївки), Степового (7 км на північний захід від Авдіївки), Північного (5 км на захід від Авдіївки), Новокалинового (12 км на північ від Авдіївки), Новобахмутівки (12 км на північний захід від Авдіївки); на північно-західній околиці м. Донецьк біля м. Первомайське; на південно-західній околиці Донецька в районі Мар’їнки, Побєди та Новомихайлівки.

Ординські військові блогери стверджують, що частини 132-ї ОМСБр 1-го корпусу армії так званої "ДНР" просунулися на захід від Новобахмутівки в напрямку Новокалинового. Ординські джерела продовжують стверджувати, що російські війська просуваються до самої Авдіївки та наближаються до взяття населеного пункту в напівоточення. Ординські "воєнкори" опублікували кадри різних підрозділів 1-го армійського корпусу так званої "ДНР", зокрема 14-ї артилерійської бригади "Кальміус" і 5-ї бригади, які діють поблизу Авдіївки та Мар’їнки.

24 березня окупаційні сили не проводили жодних підтверджених наземних атак у західній частині Донецької області. Бойові відеозаписи, геолоковані 24 березня, підтверджують, що окупаційні сили діють у районі дачі в південному Вугледарі (30 км на південний захід від міста Донецьк). Ординські "воєнкори" песимістично обговорювали перспективи майбутніх російських наступів на Вугледар і наголошували на складній місцевості та слабкій потужності російських сил у цьому районі.

рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW_5

"Південна вісь"

Генштаб України виправив заяву від 23 березня про відхід окупаційних військ з окупованої Нової Каховки. 23 березня український Генштаб повідомив, що ординські сили все ще "тимчасово" перебувають у Новій Каховці, а попередня інформація про те, що російські війська відступили з Нової Каховки, була опублікована через неправильне використання наявних даних.

Окупаційна влада в Херсонській області та російські військові блогери стверджували, що російські війська залишилися в Новій Каховці. Однак українські військові джерела продовжують припускати, що російська влада евакуює інші частини півдня України.

Представник Головного розвідувального управління України (ГУР) Андрій Юсов повідомив, що російська окупаційна влада Криму почала попереджати кримчан про евакуацію через FM-радіостанції. Юсов повідомив, що російська влада, ймовірно, мала намір попередити кримчан, які співпрацювали з російською владою і продовжують говорити рядовим солдатам, що ситуація нормальна.

Ординські джерела стверджували, що українські війська готувалися до контрнаступальних дій на запорізькому напрямку 24 березня. Депутат Запорізької окупаційної ради Володимир Рогов заявив, що українські війська зосереджують сили та готуються до прориву лінії фронту поблизу Оріхова (50 км на південний схід від Запоріжжя). можливо, найближчими днями. Ординський "воєнкор" стверджував, що підрозділи 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ) завдали удару по українських позиціях поблизу Оріхова до того, як українські сили змогли почати контрнаступ. Військовий блогер також стверджував, що російські війська намагаються підготувати бойову розвідку біля Оріхова та Пологів (88 км на південний схід від міста Запоріжжя).

24 березня російські війська здійснили регулярні обстріли Миколаєва, Херсона, Запоріжжя та Дніпропетровська.

рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW_7
рф готується до українського контрнаступу на Запорізькому напрямку: карти боїв від ISW_9

Читайте також:
Політика
Станом на сьогодні ситуація у нашому географічному регіоні склалася так, що Україна має реагувати дзеркально. На нашому боці сила і правда.
02 червня, 18:25
Війна
Війна, вже майже 100 років, це не тільки безпосередньо бої. Війна вже майже 100 років це ще й інформаційний фронт.
31 травня, 17:26
Війна
РФ завалиться всередину себе, породивши не менше десятка мінідержав. Їхні потенційні лідери можуть ворогувати один з одним ядерною зброєю.
26 травня, 21:21
Політика
Історично наболіле в Європі питання політичні популісти натягують дуже не фахово на буденність. З позиції науки це виглядає кумедно.
19 травня, 16:29
Війна
А от хто ж тужить, зрозуміло, що Кремль. Бо його знов опустили, причому двічі за тиждень...
07 травня, 21:08
Війна
Під приводом удару по Кремлю путінський режим може розв'язати собі руки з приводу використання по території України тактичних ядерних ракет.
03 травня, 18:25