Bloomberg: агресія проти України анігілювала фондовий ринок РФ

ЕКОНОМІКА
19.12.2022, 21:32
Bloomberg: агресія проти України анігілювала фондовий ринок РФ
Фото: Vector Stock

Розпочате 24.II.2022 вторгнення призвело до найбільшого в історії падіння акцій російських компаній, які тепер зводять кінці з кінцями.

До такого висновку на основі безлічі відкритих даних прийшли аналітики авторитетного видання "Bloomberg", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що непередбачувані агресивні дії Кремля щодо України завалили напозір стійку економічну систему, а санкційний тиск колективного Заходу викликав втечу інвесторів.

«Російські акції були виключені зі світових індексів, а біржові фонди, що відстежують акції країни, були або заморожені, або закриті. Місцеві інвестори не змогли врятувати внутрішній ринок від падіння. Російський індекс MOEX, що розраховується в рублях, впав на 44%, що є найстрімкішим річним падінням з 2008 року. Російські акції відображають похмурі перспективи, оскільки західні санкції починають тиснути на внутрішню економіку», – прокоментували невтішну для РФ ситуацію у корпорації "InTouch Capital Markets Ltd".

Також станом на сьогодні Європейський союз і Група семи (G7) заборонили компаніям надавати ключові послуги, включаючи страхування суден, що перевозять російську нафту, якщо вона була придбана за ціною, вищою за $60 доларів за барель.

Російські запаси нафти також постраждали від нестабільних цін на нафту, чим істотно вплинули й на акції корпорацій "Лукойл" і "Газпром", найвагоміші члени індексу MOEX (вони впали на 30% і 53% відповідно у цьому році – прим. ред.).

Тим часом найбільший кредитор – "Сбербанк Росії" – теж не уникнув кризи; акції цієї фінансової установи впали на 54%, оскільки міжнародні санкції вплинули на все: від можливості росії отримати доступ до валютних резервів до системи банківських повідомлень SWIFT.

Наступний 2023 рік навряд чи принесе кращі перспективи країні-агресорці, адже війна проти України та контроль за рухом капіталу тривають, особливо якщо глобальна рецесія стримує попит на сировинні товари, а нові санкції ще більше тиснуть на російську економіку.

«Минулого четверга лідери держав-учасниць ЄС досягли угоди щодо 9-го пакета санкцій, спрямованих на банки та чиновників, а також на доступ країни до безпілотників. У зв'язку з цим, очевидно, без свіжого припливу капіталу, обмеженого західними санкціями, російські акції, швидше за все, знову будуть недооцінені у наступному році», – підсумували у корпорації "InTouch Capital Markets Ltd".

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Польща з Литвою пропонують країнам-учасницям Європейського союзу переглядати санкції проти РФ раз на рік.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
"Міжнародній спільноті зрозуміло, хто є агресором, і хто має нести витрати цієї незаконної війни – росія".
24 травня, 14:05
Війна
Необхідне для російських оборонних компаній обладнання в рф завозять військові підрядники, що уникнули потрапляння в списки санкцій
18 травня, 11:51
Світ
Минулого року до рф було відправлено деталі літаків Boeing, Airbus та інших.
16 травня, 09:07
Економіка
Сумно і прикро, але великі корпорації лишають колись прибутковий для них російський ринок не з власного бажання, а виключно  під тиском.
14 травня, 20:17
Економіка
під санкції може потрапити нафтопровід "Дружба".
14 травня, 10:00
Політика
Захід засуджує дії рф і вважає, що «зараз не час поглиблювати відносини з росією
11 травня, 13:22