Роковини депортації чеченського народу

ІСТОРІЯ
23 лютого, 12:15
Роковини депортації чеченського народу
Фото: Twitter

23 лютого 1944 року сталінський режим вдався до чергового акту насилля, розпочавши примусове масштабне виселення чеченців з їх рідної землі.

Гордий кавказький народ, якому більшовики начепили тавро "зрадників", під дулами автоматів вивозили у товарних вагонах на Сибір і до Казахстану.

Депортація була пояснена Сталіним тим, що чеченці нібито "приєдналися добровільно до організованих німцями формувань і виступили зі зброєю в руках проти Червоної Армії".

50 років потому перший президент Чеченської Республіки Ічкерія Джохар Дудаєв виступив на велелюдному мітингу у Грозному із промовою, вшанувавши пам'ять предків, полеглих від рук чекістів.

«Відтепер 23 лютого чеченський народ більше не відзначатиме траур, як того хотіли вороги. Чеченський народ вижив у неймовірних умовах російського терору і довів, що має волю і рішучість постояти за себе й свою релігію. Нашим ворогам хотілося б бачити чеченський народ у вічному траурі, проте цього не буде! Відтепер цей день буде Днем відродження чеченської нації, Днем сили духу і віри, які врятували наш народ від знищення», — заявив Джохар Дудаєв.

Пропонуємо до вашої уваги відеоролик з пам'ятної акції, присвяченої 50-річчю депортації чеченців:

Читайте також:
Саме йому ми завдячуємо традицією вшановувати пам'ять жертв Голодомору свічкою у вікні.
18 лютого, 17:15
«Пішов із життя як жив, – без квартири, прописки, паспорта, грошей». Хтось жартує: «Лупиніс – найавторитетніший український злодій у законі.
05 лютого, 20:32
З історії зовнішньої розвідки України.
24 січня, 12:25
Що означає ця дата в історії України та чому ми пам’ятаємо її.
22 січня, 17:06
"Мій протест – то сама правда, а не московська брехня від початку до кінця".
21 січня, 20:33
6 років тому від постійних ворожих артилерійських обстрілів завалилася диспетчерська вежа міжнародного летовища у Донецьку.
16 січня, 17:45