Роковини депортації чеченського народу

ІСТОРІЯ
23 лютого, 12:15
Роковини депортації чеченського народу
Фото: Twitter

23 лютого 1944 року сталінський режим вдався до чергового акту насилля, розпочавши примусове масштабне виселення чеченців з їх рідної землі.

Гордий кавказький народ, якому більшовики начепили тавро "зрадників", під дулами автоматів вивозили у товарних вагонах на Сибір і до Казахстану.

Депортація була пояснена Сталіним тим, що чеченці нібито "приєдналися добровільно до організованих німцями формувань і виступили зі зброєю в руках проти Червоної Армії".

50 років потому перший президент Чеченської Республіки Ічкерія Джохар Дудаєв виступив на велелюдному мітингу у Грозному із промовою, вшанувавши пам'ять предків, полеглих від рук чекістів.

«Відтепер 23 лютого чеченський народ більше не відзначатиме траур, як того хотіли вороги. Чеченський народ вижив у неймовірних умовах російського терору і довів, що має волю і рішучість постояти за себе й свою релігію. Нашим ворогам хотілося б бачити чеченський народ у вічному траурі, проте цього не буде! Відтепер цей день буде Днем відродження чеченської нації, Днем сили духу і віри, які врятували наш народ від знищення», — заявив Джохар Дудаєв.

Пропонуємо до вашої уваги відеоролик з пам'ятної акції, присвяченої 50-річчю депортації чеченців:

Читайте також:
Він є одним з улюблених політиків в Альберті.
11 травня, 22:03
Після акції «Вісла» Осип Хома («ВІЛЛІ») восени 1947 р. із рейдовою повстанською групою перейшов у американську зону Німеччини.
30 квітня, 15:33
Діяльність СУМу заснованого в 1925 році відновили в екзилі ОУНівці.
25 квітня, 12:50
В цей день тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про створення Бюро.
16 квітня, 16:00
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 18:26
"Україна для українців! Отже, вигонь звідусіль з України чужинців-гнобителів".
31 березня, 22:12