РОСІЙСЬКА БРЕХНЯ: «Віроломно, без оголошення війни ...»
«Прийнято вважати, що 22 червня 1941 Німеччина напала на СРСР без оголошення війни. Насправді оголошення війни було.
У ніч на 22 червня посла СРСР в Німеччині Деканозова викликали до міністра закордонних справ Німеччини Ріббентропа, перекладач якого, Ерік Зоммер, і став людиною, устами якого Німеччина по-російськи оголосила війну СРСР.
Був зачитаний вголос меморандум німецького уряду, з безліччю прикордонних інцидентів, порушень прикордонних зон, повітряних і наземних, і так далі.
Слід зробити відступ і зазначити, що радянські літаки не один раз порушували кордон.
В історичній літературі можна зустріти думку, що Ріббентроп, перед тим, як викликати до себе Деканозова, ґрунтовно «прийняв для хоробрості». Але Ерік Зоммер спростовує ці твердження: «Це повна нісенітниця. Ріббентроп просто хвилювався, але тримав себе в руках. Деканозов слухав читання меморандуму мовчки. Я разом з моїм безпосереднім начальником, доктором Штрак, спостерігав, як червоніє обличчя Деканозова і нервово стискаються його кулаки. Єдине, що сказав Деканозов - «Я дуже шкодую». Потім він і його перекладач (Бережков) попрямували до виходу ».
Досі неясно, чому ж радянська влада довгий час приховувала цей факт і поширювала міф про те, що Німеччина напала без оголошення війни. Ймовірно, це було зроблено з метою пропаганди - щоб надати Німеччині образ мерзенного ворога, а СРСР, навпаки, ідеалізувати.
***
Молотов: «... Між двома і трьома ночі зателефонували від Шуленбурга в мій секретаріат, а з мого секретаріату - Поскребишева, що німецький посол Шуленбург хоче бачити наркома закордонних справ Молотова. Ну і тоді я пішов з кабінету Сталіна наверх до себе, ми були в одному будинку, але на різних ділянках. Мій кабінет виходив кутом прямо на Івана Великого. Члени Політбюро залишалися у Сталіна, а я пішов до себе приймати Шуленбурга - це хвилини дві-три пройти ... Шуленбурга я брав о пів на третю або о третій ночі, думаю, НЕ ПІЗНІШЕ ТРЬОХ ГОДИН. Німецький посол вручив ноту одночасно з нападом. У них все було узгоджено, і, видно, у посла була вказівка: з'явитися в такий-то час, йому було відомо, коли почнеться ... »
(Ф.Чуев. Молотов. Полудержавний володар. - М.: Олма-Пресс, 2000)
***
«... 4. 22 червня, 3:00 30 хвилин: початок наступу сухопутних військ і переліт авіації через кордон. Якщо метеорологічні умови затримають виліт авіації, то сухопутні війська почнуть наступ самостійно.
За дорученням: Гальдер ... »
(Розпорядження головнокомандувача сухопутними військами Німеччини про призначення терміну нападу на Радянський Союз .10 червня 1941
***
Московський час влітку 1941 року випереджало середньоєвропейський на 1 годину. Що це означає? Це означає, що ніякого віроломного нападу не було. Радянський Союз про все дізнався за півгодини-годину до наступу німців. Причому дізнався як у Німеччині, так і в Москві. »
Dmitrij Chmelnizki:
«Нота німецького уряду радянському від 22 червня 1941 давно опублікована, а казка про німецький напад на СРСР без оголошення війни досі популярна.
Радянський уряд зробив (і продовжувало завжди робити) вигляд, що ніякого оголошення війни не було, тому що в Ноті німецького уряду перераховувалися незаперечні ознаки підготовки СРСР до нападу на Німеччину. Плюс - розповідалося про зміст секретних протоколів до пакту 1939, умови яких СРСР порушив. Обговорювати цю тему Сталін ніяк не міг.
І його наступники - теж. І для нинішніх начальників воно теж не під силу. »
Відділ моніторингу