російський “Прогрес” на МКС знову протікає

СВІТ
12.02.2023, 13:05
російський “Прогрес” на МКС знову протікає

На російському кораблі “Прогрес” на космічній станції стався витік

Вдруге за два місяці з російського космічного корабля, який пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС), стався витік.

Диспетчери польоту в Москві помітили “розгерметизацію” в роботизованому вантажному кораблі “Прогрес 82”, повідомило в суботу російське федеральне космічне агентство “Роскосмос” (11 лютого).

Представники NASA повідомили, що розгерметизація сталася в системі охолодження автомобіля Progress.

«Причина втрати теплоносія в космічному кораблі «Прогрес 82» з’ясовується. Люки між «Прогресом 82» і станцією відкриті, а температура і тиск на борту станції нормальні», – написали представники NASA в блозі в суботу.

У космічному кораблі
У космічному кораблі "Прогрес-82" стався витік охолоджуючої рідини
Фото:NASA

«Екіпажу, який був поінформований про витік контуру охолодження, нічого не загрожує, і він продовжує звичайну роботу космічної станції».

«Прогрес 82» прибув на МКС 28 жовтня 2022 року та мав відправитися 17 лютого. Невідомо, чи відправиться вантажний корабель у цю дату, чи диспетчери польоту протримають його довше, ніж спочатку планувалося, щоб продовжити розслідування витоку.  (Прогресивні транспортні засоби розроблені таким чином, щоб згоріти в атмосфері Землі після завершення їх місій, тому інженери не зможуть перевірити транспортний засіб на землі.)

За збігом обставин розгерметизацію помітили в той же день, коли в орбітальну лабораторію прибув інший російський вантажний корабель «Прогрес 83».

«Прогрес 83» успішно пристикувався рано вранці в суботу, не постраждавши від труднощів свого брата.

Витік інформації про Progress 82 стався після подібного інциденту з російським космічним кораблем МС-22 «Союз», який доставив трьох астронавтів на Міжнародну космічну станцію у вересні та повинен був повернути їх додому в березні.

Але 14 грудня з корабля «Союз МС-22» витекла вся охолоджуюча рідина, ця драматична подія, яку російські диспетчери зрештою віднесли до очевидного удару мікрометеорита. Тепер транспортний засіб непридатний для перевезення астронавтів, за винятком випадків надзвичайної ситуації на борту МКС, тому Роскосмос планує запустити інший Союз пізніше цього місяця замість нього.

Ця заміна “Союз”, відома як MS-23, буде запускатися без екіпажу. Він поверне на Землю екіпаж MS-22 — космонавтів Дмитра Петеліна та Сергія Прокоп’єва та Френка Рубіо з НАСА — ймовірно, наприкінці вересня.

Принаймні, це поточний план. На цей час незрозуміло, чи будуть Роскосмос та інші партнери космічної станції коригувати його, можливо, щоб дати більше часу для проведення розслідування витоку Progress і розгляду наслідків його результатів.

Зазначимо, що росія і США, як і раніше, тісно співпрацюють на МКС, попри серйозні збитки, завдані їхнім відносинам у результаті вторгнення росії в Україну. На цей час на борту Міжнародної космічної станції сім членів екіпажу - троє американців, троє росіян і один японець.


Раніше на МКС були й інші інциденти спровоковані росією.

Так, у серпні 2020 року на МКС виявили тріщину, через яку на стації впав тиск і спостерігався витік кисню. А в середині жовтня того ж року російські космонавти виявили ще одне можливе місце витоку в перехідному відсіку модуля "Зірка".

Пізніше в жовтні в російському сегменті МКС зламався туалет. А в січні 2021 року російські космонавти виявили тріщину і підозрювали наявність ще однієї.

У липні того ж року російський модуль "Наука" ледь не знищив усю МКС. Після стикування в апарата незаплановано спрацювали двигуни, через це орієнтація МКС на орбіті змістилася на 45 градусів.

А трохи пізніше, в кінці серпня, на російській модулі "Зоря" виявили нові тріщини, які з часом можуть розширитися.

У вересні 2021 року на російському модулі "Зірка", який забезпечує житлові приміщення, спрацювала пожежна сигналізація після того, як екіпаж повідомив про дим і запах горілого пластику.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
вчора, 11:45
Світ
Транспортний засіб рухається трубою із розрідженим повітрям. На першому етапі потяг розвинув швидкість до 30 кілометрів за 1 годину.
вчора, 08:18
Світ
США схвалили продаж Румунії винищувачів F-35
14 вересня, 13:23
Світ
Дії терористів ЦАХАЛ викликають занепокоєння у союзників.
14 вересня, 10:24
Світ
Тренування йдуть уже більше року
13 вересня, 17:18
Світ
Північноатлантичний альянс не готовий до відбиття російської агресії. Західним союзникам бракує згуртованості та єдиного погляду на Кремль.
13 вересня, 14:58