Created with Sketch.

Російсько-українська війна – прелюдія нової Світової

27.02.2023, 20:47
Фото: Telegram

Україну кваплять партнери, і кваплять не від сьогодні. Вони хочуть завершити цю війну тут, аби зосередитися на підготовці до більшої...

Робити прогнози, особливо знаходячись у війні – справа невдячна, адже очікування народу завжди завищені, потрібно "все, одразу і якнайшвидше". Але, по-перше, так не буває, а по-друге, реалістичні прогнози допомагають ширше зрозуміти навколишню картину і краще адаптуватися до запропонованих умов.

Плавно, повномасштабна війна входить у свою другу за рахунком весняну кампанію. Відмінність між кампанією-2022 і 2023 разюча, колосальна, не дивлячися на те, що весна-2023 ще не почалася.

Почнемо з мапи бойових дій: весну 2022-го ми зустріли у боях за Житомирську, Київську, Чернігівську, Сумську та Миколаївську області (всі вони зараз деокуповані, крім Кінбурнської коси). Рік тому, проти України воювала на 90% професійна, кадрова російська армія – наразі ж ситуація протилежна.

Рік тому технічний компонент окупантів із РФ був на порядки кращим, більшим та небезпечнішим ніж зараз. Це плюси, однозначно, а от мінуси полягають у тому, що крім тактики фаршу, яку перманентно застосовують російські генерали, цьогоріч у росіян напохваті Іран, КНДР і, можливо, комуністичний Китай.

З іншого боку, з нами, на відміну від березня 2022-го, не дві країни, які постачають зброю і техніку, а вже 53 країни і ЯКУ техніку! З усією повагою до "Джавелінів", "NLAW", "Стінґерів" і "Старстріків", те, що йде зараз і йтиме далі, – ЗОВСІМ інший рівень номенклатури.

І найприємніше те, що це не самообман, а факт. Тож, з огляду на все це, вкотре осмілюся спрогнозувати, що від середини березня для нас почнуться приємні новини з фронту.

Не знаємо, з якої  конкретно ділянки фронту вони надходитимуть, а якби й знали, – не сказали б. Та враховуючи низку факторів, очікуємо інтенсифікації з нашого боку саме тоді.

Тепер про фактори: по-перше, нас кваплять союзники й кваплять не від сьогодні. Вони давно наголошували на тому, аби наше військово-політичне керівництво не надто концентрувало увагу на Бахмуті, а зберегло частину боєздатних підрозділів і готувало контрнаступ.

По-друге, союзники хочуть завершити війну тут і зосередитися на підготовці до більшої війни, яка може розпочатися вже у 2025-2026 роках і буде значно масштабнішою за нинішню. Не дарма ж британський міністр оборони Бен Воллес днями заявив, що «потрібно готуватися до війни, яка може прийти у Велику Британію до 2030-го року».

Саме тому Північноатлантичний альянс активно переозброюється, країни-члени відновили деякі виробництва і взагалі на континенті панує дух мілітаризму. Всі все розуміють і готуються, а тому і кваплять нас.

З іншого боку, на Росії теж посилять тиск і ви знаєте хто, – комуністичний Китай. Йому теж потрібно готуватися, йому теж потрібна міжвоєнна пауза і йому теж не потрібен воюючий сусід під боком.

Візит товариша Сі Цзіньпіна до Москви може відбутися у квітні, і переконані, що китайський лідер під час нього проштовхуватиме свій "мирний план" гіперактивно. Власне, Пекін відповів і на заяву Володимира Зеленського про те, що він «не проти прямих перемовин із Сі».

Так, відповів розмито: «Ми чуємо всі зацікавлені сторони». Але все ж (чим чорт не жартує?) товариш Сі після Москви може відвідати й Київ не стільки заради намагання схилити Зеленського до виконання власного плану, скільки геополітично переграти Джозефа Байдена, мовляв: «Ти тільки до Києва їздив, а я – "почую кожного", буквально».

У зв'язку з вищевикладеним, весною, крім активних бойових дій на фронті, на нас очікує й велика політична активність, переважно кулуарна, підкилимна. Тут головне не сприймати все підряд як "зраду", а пробувати розбиратися у цій суміші "Гри престолів" і "Карткового будинку".

Цивілізований Світ хоче побачити від України позитивний результат на фронті, а товариш Сі – "замороження" конфлікту і негайних перемовин. Усе це: різні полюси, різні підходи та різна кінцева мета, але обидва полюси активізуються навесні й обидва будуть тиснути на Україну.

Що ж, можливо, це тільки припущення, але нам своє робить і звісно виступаємо за успіхи наших захисників на фронті. Тому слід сказати союзникам і партнерам наступне: «Якщо хочете швидких, а головне позитивних результатів – давайте швидше всю необхідну зброю».

Як приклад, можна навести події 2008 року, коли війна у Сакартвело тривала 5 днів, а "Буки" та інструктори від України були вже на ДРУГИЙ. Отак допомагають, а не тягнуть кота за хвіст понад рік.

Загалом же, я бачу картину весни таким чином: до середини березня тримаємося, з середини починаємо, квітень-травень активні бойові дії та наша ініціатива, червень – умовні перемовини з позицій на той момент. А далі... а далі є декілька варіантів.

Окремо додамо щодо різноманітних сателітних моментів: основними "лякалками" в нашому інформпросторі ЗНОВУ є питання участі у війні Білорусі, а також можливий розвиток подій у Придністров'ї. Наголосимо, якщо обидва питання не будуть вирішені різними способами, але на нашу користь – ці "лякалки" будуть до самого завершення війни.

Адже у Мінську сидить хай вже й не добровільний, але васал Владіміра Путіна, а Придністров'я Росія може розігрувати щоразу, як щось на фронті чи в геополітиці буде йти не так, як їй хочеться. Ці 2 квазідержави певним чином виконують функції "моральних гир" для України.

Вони висять на наших ногах і створюють дискомфорт. Як їх позбутися вирішувати не нам, але те, що позбуватися потрібно – залізний факт; можливо весна дасть відповідь як і коли.

Ну, і ще один прогноз від мене стосуватиметься російської внутрішньополітичної кухні: за даними як з відкритих, так і з закритих джерел, невдоволення ракоголовим серед російських еліт зростає. Тá цікавий момент у тому, що воно зростає не тільки серед столичних чи навіть пітерських, а й серед регіональних еліт.

Не секрет, що розвал будь-якої імперії чи псевдоімперії, як у випадку з РФ – ЗАВЖДИ починається з найвіддаленіших околиць і найненадійніших регіонів. І от, якщо під найвіддаленішими околицями, маємо на увазі передовсім всіляку Тиву чи Алтай, які давно дивляться на КНР, як на своєрідного рятівника і "брата по крові", то скажімо окупована Чечня чи анексований Кьоніґсберґ – мають власні мотиви для сепаратних процесів.

Ічкерія ніколи не була оплотом "российской стабильности", а другий – бачить, як живуть сусіди та, як живе він. Тож, якщо раніше Чечня і Кьоніґсберґ закривали очі на всі ці "супутні незручності" отримуючи солідні дотації з центру, то подальша стагнація російської економіки змусять відкривати очі ширше.

Весною можуть бути певні "чорні лебеді" всередині РФ, які не обов'язково призведуть до чогось ТАКОГО, що в Україні буде оголошено тиждень безпробудного пияцтва, але дадуть чіткий сигнал: «Так можна було». Зрештою, як би смішно це не здавалося на перший погляд, а все ж, конференція поневолених народів РФ у стінах Європарламенту – була безпрецедентною подією.

Отже, процес запущено. З огляду на все це, можна сказати наступне: весна буде цікавою та насиченою, позаяк принесе нам більше позитиву ніж негативу, більше надій ніж зневіри.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка